bugün

Hangisinin ? Biliyosun binlerce var.
Entry giriyor..
Ne yazsam diye düşündü..
Yazıyor..
entryyi bitirmeye karar verdi.
Aa, Pardon tanrıça sandım ben, tanrı mıymış? Onu bilmiyorum ya, sorarım size dönüş yaparım. Tanrı'yla aram iyidir.
telesekreterdeki mesajları dinliyor olabilir.
benim görüşüme göre Tanrı denilen şey bir varlık veya bir organizma vs. değil. tanrı her şeydir, tanrı statiktir; dinamik değildir. sokaktaki kedi de tanrıdır dağdaki taş da. aslında yaratıcı varlığı değil ,varlık yaratıcıyı yaratmıştır. sen olmazsan tanrı olmaz.
isimlerle aram pek iyi değildir.
Sırtını kaşıtıyor.
inanmazsan sor bak.
--spoiler--
Puzzle'ın trajikomik interaktif filmi olan bizleri seyrediyordur. Tanrı'nın ordan birbirimizi tamamlayan figüranlarız.
--spoiler--
Paralel evrende ortadoğu çomarlarına peygamber gönderip, kendisini kanıtlamakla meşgul olsa gerek. Tanrı olmak çok zor lan. Sürekli aynı sahne.
Bu konuda çok net bir ayet meali var kelime kelime yazıyor hiçbir öyle mecazi teşbih falan da yok ayette o her an... evet biz her an istemezsekte düşünürüz beyin kendi kendine sinyal çakar o da her an... yazmıyorum çünkü ayetin nosunu hatırlamadım çok merak eden girişi kadar google yapsa zart diye çıkar zaten.
tanrının "an" ile işi yoktur. zaman denilen şey atomların ve atomaltı parçacıkların hareketini simgeleyen, hıza ve kütleçekime göre eğilip bükülen, çok rahatlıla değişime uğrayan bir yapıdır. madde ötesi bir varlığın zaman ile ilişkilendirilmesi çok basit bir düşünce örneğidir.
(bkz: tanrı nın varlığına ve dine dair sorular)
Şu yazılanları görünce ne kadar da çok gerzek yaratmışım diye hayıflanıyordur.
Halimize gülüyor bence.