bugün

Türkiye' nin bir numaralı köpek eğitmeni ama artık o'na 'Köpek Ustası' diyorlar. Gerçek bir köpek ustası. O bir orijinal karakterin ta kendisi.
Eğitimini tamamladığı köpekleri finalde görmek müthiş bir duygu.
Sayın Taner GÜMÜŞGERDAN

1994 yılından bu yana Türkiye' de aile köpekleri ve K-9 görev köpeklerinin eğitmenliğini yapmaktadır. TG Köpek Eğitim Hizmetleri’nin kurucusu ve baş eğitmenidir. Kariyeri boyunca sadece Özel Köpek Eğitmenliğini savunmuş ve yapmıştır.

20 yılı aşan mesleki tecrübesinin yanında Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda ve Yunanistan’da toplam 820 saatlik uzmanlık kursları ve seminerleri almıştır.

Amerika Birleşik Devletlerin de Özel Tim Köpeği(SWAT K-9) programına kabul edilen ve kursu tamamlayan tek Türk köpek eğitmenidir.

Eğitimini üstlendiği K-9 Amerika Birleşik Devletlerin de Narkotik Detektör Köpek Sınavını geçti.

Dünyanın en işlevsel detektör köpek eğitim programlarından olan ‘On Target System’ kursuna katılan ilk ve tek Türk köpek eğitmenidir.

Sektördeki kuruluş ve markalara çeşitli konularda danışmanlık yapmaktadır.

Temel, Orta ve ileri düzey ‘Köpek Eğitmeni’ yetiştiren programlar düzenlemektedir.

Aile köpekleri eğitimi üzerine seminerler düzenlemektedir.

K-9 idareci eğitimleri üzerine seminerler/programlar düzenlemektedir.

Köpek davranışları ve eğitimi üzerine 300’den fazla kitap, e-kitap, dergi, e-dergi ve DVD koleksiyonuna sahiptir.

Askerlik görevi yaptığı dönemde birlik koruması için güvenlik köpekleri eğitmiştir(1998-1999).

Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği istanbul bölge temsilciliği yapmıştır(2010-2011).

PETCITY MAGAZiN dergisin de kendine ait sayfalarda Köpek Eğitimi, Davranış Sorunları ve Karakter iyileştirmeleri üzerine makaleler yazmıştır(2012-2013).

Bloğunda köpek davranışları ve eğitimleri üzerine yazarlık yapmaktadır.

Katıldığı Mesleki Kurslar

KNPV-Koninklijke Nederlandse Politiehond Vereniging (Royal Dutch Police Dog Association) Eğitmeni Kursu Uden / NETHERLANDS 2018 (180 Saat).

Advenced Canine First-Aid Course (Köpekler için ileri Düzey ilkyardım Kursu) TÜRKiYE 2016 (18 Saat).

Dual Purpose K-9 Handler Course (Bomba & Devriye K-9 idareci Kursu) Jackson MS / USA 2010 (25 Saat).

Bomb, Narcotic & Cadaver Search K9 Trainer Course (Bomba, Narkotik, Ceset Arama Köpeği Eğitmeni Kursu) Jackson MS / USA 2010 (120 Saat).

SWAT & K9’s Interacting During Deployment School (Özel Tim Köpeği) Kursu Los Angeles CA / USA 2010 (27 Saat).

Schutzhund-BH ve Alman Çoban Köpeği Yarışmalarına Köpek Hazırlama Kursu TÜRKiYE 2010 (24 Saat).

Police Canine Instructor Course (Polis Köpeği Eğitmeni Kursu) NC / USA 2009 (120 Saat).

Positive Dog Training Course (Pozitif Köpek Eğitmeni Kursu) Atina / GREECE 2008 (180 Saat).

Schutzhund-IPO ve Alman Çoban Köpeği Yarışmalarına Köpek Hazırlama Kursu TÜRKiYE 2006 (56 Saat).

Katıldığı Mesleki Seminerler

IPO Eğitimi Semineri TÜRKiYE 2010 (16 Saat).

IPO-SchH Eğitimi Semineri TÜRKiYE 2010 (16 Saat).

Alman Çoban Köpekleri Irk Standartları, Eğitimi ve Yarışmalar Semineri TÜRKiYE 2005 (16 Saat).

Alman Çoban Köpekleri Irk Standartları, Anatomik Yapısı, Üretimi, Eğitimi, Yarışmalar ve Sınavlar Semineri TÜRKiYE 2004 (16 Saat).

Köpek Eğitimcileri ve Yetiştiricileri Profesyonel Semineri TÜRKiYE 2004 (6 Saat).

* Haziran 2018 itibari ile toplam 820 saat profesyonel eğitim almıştır.

Basında TG

Görsel Basında Çıkan Haberleri

WAPT 16 TV ‘Detection K-9 Training on Target’ isimli haber(Amerika Birleşik Devletleri 2010).

CNN-TURK TV ‘Alman Çoban Köpeği Derneği Tanıtımı’ isimli haber(2004).

STAR TV ‘Köpek Eğitiminde Eve Servis Hizmeti’ başlıklı röportaj(2003).

Yazılı Basında Çıkan Haberleri

ÇEKMEKÖY MAGAZiN(CMG) Dergisi ‘Bir Köpek Edinmeden Önce’ başlıklı haber(2012).

PETCITY MAGAZIN Dergisi ‘Korkusuz Köpeklerin Eğitmeni’ başlıklı röportaj(2012).

SABAH Gazetesi ‘Dört Ayaklı Miçolar’ başlıklı haber(2011).

KADIKÖY GÜNDEM Gazetesi ‘En Ünlü Köpek Eğitimcisi’ isimli haber(2009).

SABAH Gazetesi ‘Köpeklere Cemiyet Hayatı Eğitimi!’ isimli röportaj(2009).

VATAN Gazetesi ‘Köpeklerle Kedileri Dost Yapan Adam’ isimli haber(2008).

SABAH Gazetesi ‘Köpeklere Isırmamayı Öğreten Adam!’ başlıklı haber(2002).

Dergilerde Yayınlanan Yazıları

PETCITY MAGAZIN Dergisi

‘Köpeklerde Erken Yaşta Eğitimin Önemi ve Yararları' başlıklı yazı(Ağustos 2013).

‘Köpeklerde Sosyalizasyon' başlıklı yazı(Temmuz 2013).

‘Köpeğinize Bir Şeyler Öğretmenin ve Söz Dinletmenin En Etkin Yolu: ÖDÜL' başlıklı yazı(Haziran 2013).

‘Köpeğinizle Yapabileceğiniz Eğlenceli Yaz Aktiviteleri' başlıklı yazı(Mayıs 2013).

‘Köpekleri Araba Seyahatine Alıştırmak' başlıklı yazı(Nisan 2013).

‘Çağırıldığı Zaman Gelmeyen Köpekler için Çözüm Yolları' başlıklı yazı(Mart 2013).

‘Köpeklerde Agresyon Sorunları ve Çözüm Yolları' başlıklı yazı(Şubat 2013).

‘Havlama Sorunları için Çözüm Yolları' başlıklı yazı(Ocak 2013).

'Köpeklerde Zekâ, Her Köpek Eğitim Alır mı?' başlıklı yazı(Aralık 2012).

'insanların Üstüne Atlamayı Seven Köpekler' başlıklı yazı(Kasım 2012).

'Köpekler ve Korkular' başlıklı yazı(Ekim 2012).

'Köpekli yaşamınızın en önemli unsuru: LiDERLiK!' başlıklı yazı(Eylül 2012).

‘Yaşasın Köpekli Tatiller’ başlıklı yazı(Temmuz /Ağustos 2012).

‘Köpeği Evde Yalnız Bırakmak ve Kafes Eğitimi’ başlıklı yazı(Haziran 2012).

‘Eğitim ve iletişim Teknikleri’ başlıklı yazı(Mayıs 2012).

Diğer Dergiler

YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞi Dergisi ‘Köpekler’ başlıklı yazı(Nisan 2013).

ÇOCUĞUM ve BEN Dergisi ‘Çocuklu Ailelerin Köpek Seçimleri’ başlıklı yazı(2011).

NAViGA Dergisi ‘Mavi Sularda, Tüylü Dostlarınızla Hayatınızı Kolaylaştıracak Adımlar’ başlıklı yazı(2011).

Referanslarından Bazıları

Alp TAŞKENT, Ardıç GÜRSEL, Aslı ALEMDAROĞLU, Aslı SOYAK, Ayşe UMUR, Ayşegül KORA, Can ÇELEBiOĞLU, Candan ERÇETiN, Cem BOYNER, Cem HAKKO, Ceyda AVUNDUK, Ceylan SOHTORiK, Cüneyt TÜRKTAN, Ece SANDALLI, Ender SARAÇ, Faruk ECZACIBAŞI, Fatih TERiM, Fethi PEKiN, Gani MÜJDE, Hayati TALVi, Henza ÇOLAKOĞLU, irem YARGICI, Lara SAYILGAN, Leyla TARA, Mark MASiS, Melkan TABANLIOĞLU, Mevhibe LOĞOĞLU, Nesteren DAVUTOĞLU, Nilüfer Özaltun MEIERKORD, Osman BOYNER, Ömer GÖRENER, Prof. Dr. Akile GÜRSOY, Prof. Dr. Cengiz YAĞIZ, Prof. Dr. Orhan BiLGE, Refika KASLOWSKI, Ruhat MENGi, Semiramis PEKKAN, Serdar CÜMBÜŞ, Serra KASLOWSKI, Sezai TAŞKENT, Sinan UYANIK, Şarık TARA, Volkan DEMiREL, Yavuz ZEYTiNOĞLU, Non ANDREA.

Bilgiler kendisinden izin alınarak Ulu sözlüğümüze, sevgi ve selâmlarıyla aktarılmıştır.

dit : Okudun da mı eksiledin yellozcan.
Köpek Eğitimi Ders Programı (9 Gün Süreli – Toplam 15 Saat)
Teorik Eğitim (3 Saat): Köpek ile çalışmaya başlamadan önce teorik bilgiler verilecektir. Köpek davranışlarının açıklanması, iletişim formülleri, doğru sosyalizasyon, eğitim terminolojisi, davranış modifikasyonu, doğru analiz yapabilmek, sorun çözme teknikleri, eğitim yöntemleri konusunda dersler verilecektir (Blok ders yapılır).
Uygulamalı Eğitim (12 Saat): ilk 6 saatlik uygulamalı eğitimi biz yapacağız. Köpek sahipleri ise kalan 6 saatlik sürede köpekleri ile çalışacaktır. 12 saatlik bu süre içerisinde tüm sorunların çözümü ve isteklerin gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.
Önemli Bilgiler:
- Eğitimlerin tamamı KU Köpek Eğitim Hizmetleri kurucusu ve baş eğitmeni Taner Gümüşgerdan tarafından verilecektir,
- Tüm eğitimler özel ders şeklinde olacaktır (Eviniz, sokağınız ve sorun yaşadığınız yerler dâhil),
- Köpek sahiplerinin tüm eğitimlere katılması zorunludur.
WhatsApp / Gsm: +90 533 725 49 95
e-mail: tgdogtraining@gmail.com
güncel Önemli Başlıklar