bugün

bahçeşehir üniversitesi işletme dekanı, ekonomist, radikal de köşe yazarı ve çarşamba akşamları ntv de ekodiyalog programının sunucularından biri olan, nazik, kibar, karizmatik ve sevecen kişiliğiyle bahcesehir üniversitesi öğrencilerinin kalbinde taht kurmuş saygıdeğer profesor. bir dersinde elastikiyet konusunu anlatmak için bir örnek vermek istemiş ve olay şöyle ceryan etmiştir:

taner hoca: söyleyin bakim bana bağımlı olduğunuz bir şey var mı?
sınıf:.........................................(ses yok)
taner hoca: allah allah hiç mi bir şeye bağımlı değilsiniz?
sınıf:.......... hala susmaktadır.
taner hoca: sigara?
sınıf: bir kaç kişi el kaldırır.
taner hoca: dürüst olun çocuklar. annenize söylemicem der. alkol kullanan var mı peki?
sınıf: yine bir kaç kişi el kaldırır.
taner hoca: oğlum hap mapta mı kullanmıyorsunuz?
sınıf: yine susar. ancak arkalardan bir öğrenci ben cola ya bağımlıyım deyince taner hoca ile beraber bütün sınıfta yarılır, kopar.
taner hoca: herkes cola ya bağımlı mı diye sorup arkasından da herkesin el kaldırdığını görünce şöyle bir sonuca varır: hayatımda gördüğüm en ilginç sınıf!!!
ve ders elastikiyet konusuyla devam eder...
kendisi (bkz: bilgi üniversitesi)ni terk edip (bkz: bahçeşehir üniversitesi)ne gitmiştir.Bilgide ders verirken bir dersinin sonunda şöyle demiştir:
-bir dahaki dersi ispanyolda anlatıcam.nasıl olsa ingilizce anlatınca anlamıyorsunuz.ispanyolca anlatsam gene anlamayacksınız ve bir şey fark etmeyecek.
istanbul bilgi üniversitesi'nde ekonomi dersi verdiği günlerde, her dersin sonunda şu şekilde bir diyalog gelişirdi;

t.b: how many of you understand the lecture clearly?
3-5 el kalkar en fazla.
t.b: how many of you understand the lecture a little?
10-15 el daha kalkar.
t.b: who is completely french? der ve sınıfa göz gezdirir.
sınıftan kimse el kaldırmaz.*
t.b:hiç el kaldırmayanların tekrar hazırlık sınıfına dönmeleri için dilekçelerini hazırlıyorum!

sevilen bir hocadır, bahçeşehir üniversitesi'ne geçerek ardında onlarca gözü yaşlı öğrenci bırakmıştır.
marmara üniversitesi iktisadi idari bilimler bölümünde ingilizce iktisat bölümünü kuran adamlardan birisidir. 2000 yılında marmara üniversitesi'ni bırakıp topluca bilgi üniversitesine geçiş yapmışlardır. çok kaliteli bir hocadır. gitti diye biz arkasından yaş dökerken, özel okullarda o zengin çocukları o adamın kıymetini bilebiliyorlar mı acaba merak ediyorum...
99 yilinda, bilgi universitesinde verdigi derslerinde sik sik porsche araba istediginden bahseden, alaninda gercekten turkiye'nin sayili hocalarindan olan kisi
sanırım ekonomi ancak bu kadar güzel anlatılır. ancak bu kadar anlatılmak için uğraşılır. ingilizce anlatı anlatı sonra durup, türkçe "anlayan var mı?" der kimse el kaldırmıyınca "mezun olup odun mu olacaksınız" der. güldürür, güldürürken kıymetini bildirir.

şöyle bir dialog yaşanmıştı:

ders anlatırken arkasını döndüğünde 1-2 kişi konuştu..

T.B: Madem böyle konuşacaksanız chapter 11'i komple işlenmiş sayıyım, çekip gidiyim.
Ön sıralardan bi kız: Ama hocam para ödedik, ekonomide bir karşılık almamız gerekmez mi?
T.B: Peki ben sizin extra cost unuzu ödemek zorunda mıyım?

Böylesi altta bırakıcı bir cümlede bile ekonomik düşündürüp adamı göt edebilir. Çok da tatlı güler.

Yükseklisans ve doktorasını Cambridge'de yapmıştır.
Muhtemelen mason.