bugün

içki yasağını
thy grevlerini
reyhanlıyı
uludereyi
ağaçların kesilmesini
zamları(fiyat güncellemesi)
başbakanı
sistemi
milli değerlerin yok edilmesini
türk bayrağı açmanın yasak olmasını
öpüşmenin yasak olmasını
suriyeyi düşman gibi gösterip abdye uşaklık yapmayı
din tüccarlığını
yayın yasaklarını
gazetecilerin tutuklanmasını
askerlerin tutuklanmasını

yukardakilerin hepsini protesto eden insanlardır. umarım vermeye çalıştıkları mesaj algılanır diyeceğim de ne mal insanlar var. anlaşılmaz.

edit: şükürler olsun ki bu başlıktaki ilk entrye sahip olma onurunu yaşadım. ordaki herkese selam olsun. bu tarihi direnişe hem sanal ortamda hem de fiziksel olarak destek verdiğim için gurur duyuyorum.
bina bina nereye kadar diyen insanlardır.. haklılık payları vardır. ranta karşı çıkmaktadırlar..

ayrıca oturduğu klavyenin başında milletin şerefini ölçen/ölçebilen orospu çocuğunun önde gidenidir. sen kimsin ki bu insanlara şerefsiz diyebilme cüreti gösteriyorsun?
ideal bir insan beynine sahip olan bir bireyin bile katılabileceği eylemdir. yani öyle yüksek iq falan gerekmiyor inanın.

"Gerçekleri ortaya koyan sözler, dinleyen herkes için büyük anlam taşıyan sözlerdir ve gerçek şu ki bu ülkede yolunda gitmeyen bir şeyler var: Zulüm ve adaletsizlik, hoşgörüsüzlük ve baskılar... Özgürlüğünüz kısıtlanıyorsa, düşünme ve konuşma hakkınız yoksa, sensörler ve çipler her hareketinizi, her konuşmanızı izliyorsa, sesiniz çıktığı an biber gazı ile susturuluyor iseniz bazı işlerin yolunda gitmediğini söyleyebiliriz. Peki bu nasıl oldu, kimi suçlayalım, evet, elbette diğerlerinden daha fazla sorumlu olan birileri mutlaka var. Ama yinede aynaya baktığınızda suçluluk duyuyorsanız gerçeği öğrenmiş olursunuz. Neden yaptığınızı biliyorum, neden korktuğunuzu da... Kim korkmaz ki? Savaş, terör, biber gazı, hastalıklar, sağduyunuzu ve cesaretinizi kaybetmenize neden olacak çok değişik nedenler ortaya çıkmıştı. Korku içinizi sardı ve o panik halinde bu başkana sarıldınız. Size düzen ve barış vaadetti, karşılığında sessizlik ve emirlere itaat etmenizi istedi. Eğer bir şey görmüyorsanız, bu devletin suçları sizin için bir bilinmezse ve karşı çıkmıyorsanız demek ki cumhuriyetin unutulmasına siz izin verdiniz. Ama sizde benim gördüğümü görüyorsanız, benim gibi hissediyorsanız, sizde benim gibi arıyorsanız, o zaman yanımızda olmanızı istiyoruz. bugün gençliğe hitabenin unutulmadığını, unutulmayacağını, gösterelim..."

V
birazda ben artırayım. on bin kişilerdir. yani istanbul un 1300 de 1 idir. sayıları çok fazladır. 13 milyonun kalpleridir. sözcüleridir. yaşasınlardır.
direnişin asıl amacının kapitalizme ve düzensiz yapılaşmaya karşı olduğunu anlatan eylemcilerdir.
hem ağaçlar niye kesilsin durup dururken?

orada bugüne kadar avm yoktu da memleket mi battı?
yanlarında olamadığımız ama haklı direnişlerini sonuna kadar desteklediğimiz can eylemcilerdir.
reyhanlıda 40-45 kişi öldüğünde nerdeydiniz samimiyetsiz yaratıklar ?

o ara bir derbi vardı ya, unuttunuz her şeyi amına koduğumunun çocukları. sikmişim sizin ağaç sevdanızı. siz yeşil filan seven insanlarda değilsiniz ya gerçekte. şu lig bitmeseydi ve bugün bir fener-gs derbisi daha olsaydı tıkır tıkır giderdiniz oradan. gitmez miydiniz ? giderdiniz.

bu sayede de baya bir gazeteci, siyasetçi, sanatçı ekmek yiyecek buradan. haydi afiyet olsun. hayırlı şovlar.
Düzene uyduğunuz için, gücü yanınızda hissedip bu yaşananlara tepkisiz kalabilirsiniz. 3-5 ağaç için partizanlık, şimdi mi aklınıza geldi, ağaçları koruyorlarmış ki, başka yere bissürü ağaç dikmişler ki hala tepki! diyenleriniz var. 3-5 ağaç için yapılan bir yaygara değil bu, belki bir kere gidip görmediğimiz ama havasını gayet soluduğumuz ve yakında soluyamayacağımız kuzey ormanları için, köprünün yeri daha açıklanmamışken hemen el değiştiren arsalar için, beşiktaşta denizle etkileşime geçebileceğimiz biraz eğilip belki elimizi suya değdirebileceğimiz nerdeyse tek rıhtım ve iskelesini sattıkları için, dünyada mimarlık ortamı tek başına kalmış tarihi bir duvarı bile mimari yaklaşımlarla kullandırıp aynı zamanda korurken yıkılan ve yıkılmak istenen yangınlar çıkartılan modern mimarlık mirasımız için, benim bilmediğim şu an aklıma gelmeyen veya hiçbirimizin bilmediği geriye kalan pek çok şey için, bence en azından vicdanınıza bir sorgulama fırsatı vermelisiniz. Çünkü yanınızda hissettiğiniz bu gücü bir gün karşınızda bulabillirsiniz. Bu yaşananların vebalini ödemeleri için onlara sonsuzluk yetmeyecek, ortak olmayın.
an itibariyle 'tayyip istifa' diyorlardır.
görsel
Türk'ü ile KürKürt'ü'ü ile sağcısı ile solcusu ile ihtiyarı ile genci ile yerlisi ile yabancısı ile yapılan eylemdir haklılardır desteklenmelilerdir akp faşizmi devrilene kadar.
bdp'nin eski eylem fotoğraflarını yayınlayan badem bıyıklılar tarafından çarpıtılmaya çalışılan onurlu direnişçilerdir.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
http://www.youtube.com/watch?v=nydTsUe9ByE
sadece 13 günlüğüne taksim gezi parkı'nda iktidar oldular.
13 günde parkın yarısını pkk'ya, diğer yarısını ermenilere teslim ettiler.
istiklal caddesine ''hrant dink caddesi'' dediler.
cami'yi ahıra çevirdiler.

allah bunlara ülke yönettirmesin.
Polisin orantısız şiddetine, hükümetin yalanlarına ve katilliğine, yandaş medyanın yalakalığına Türk, Kürt, Laz, Alevi, Sünni demeden direnen onurlu direnişçiler.
görsel
19.00'da taksim-deyiz.
polisin uyguladığı şiddetin daha fazlasına layık olanları aralarında barındıran, gerçek çevreci direnişçilerdir.
http://n1306.hizliresim.com/1b/c/p13r3.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=wgT7cIdLV8I