bugün

Nefis aktivite. Hem size laf yetiştiriyorum, hem de kitap okuma zevkimi tatmin ediyorum. Alın lan alın, kültürlenin biraz. Yarin buradan sorucam. Evet.

görsel
kitap okumanın keyfini asla alamayacağım eylem. o sayfaları çevirmeden, kokusunu duymadan kitap mı okunurmuş!
(bkz: amazon kindle)
kindle dan okumak kadar kaliteli değildir.
Kitap okumanin keyfinin boru gibi alindigi eylem. Eskiden ben de sevmezdim ama avantajlari cok. 8 GB türkçe e-kitabım var, hepsini de google drive a attim. Cebimde halk kütüphanesi var. Evet.
O kitabin kokusu gelecek burnuna. Ellerin degecek sayfalara bazen goz yaslarin dokulecek kitaba. Oyle duracak bir yerde biri alacak karistiracak sayfalari, bazen odunc vereceksin baskasi okusun diye. Hem kitabin sarj sorunu yoktur, tusa basip acmaya ugrasmazsin. Her zaman, her daim rahatca okuyabilirsin. Tabletten kitap nedir?
kitap okumanın tadını zerre vermeyen eylem. tamam, hala daha okuyorum ama yok abi, olmuyor. saatlerce sıkılmadan okuyacağın kitabı okuyamıyosun. iki saatte gözü yoruyor. sayfa çevirmek yok, kağıt kokusu yok, yok da yok yani.

tek avantajı yer kaplamıyor. zibilyon tane kitabın cebinde, nereye gidersen götür.
Ulan, sayfa çevirme bile vardır. (Ub reader programı) barnakla sayfayi çevirirken ayni anda screen shot aldim ya lan, vay be.

görsel

Kokusu için de yaninda ince bi kitap tasi AMK. Canin çekince kokla. Evet.
daha çok hoşuma giden olay.
Entelleri bir kenara koyarsak, güzel bir olay. Yıl olmuş 2015 daha hala kokuydu, sayfaydı demenin alemi yok. He tadı başkadır, zevk meselesidir eyvallah ona bir şey diyemem. Zaten entellik yapanlara cevapları çok güzel verilmiş, seri şukularken güldüm ya da tam tersi.

Eskiden mektup yazarlarmış şimdi yerini sms almış mesela. Evet tat olarak çok daha güzeldir ama sms in de pratikliğini görmezden gelemezsiniz. Bu da öyle bir şey ışte.

Hee ben tabletten kitap okur muyum ışte orası zor. Normalde okumam pek zate. Eskiden çok okurdum sıkıldım artık.
Zor oluyor böyle. 200 sayfa okuyup bırakabiliyorsun mesela. Ama durun, o biraz da kitap seçimi kötü olduğundan olsa gerek. Yine de tavsiye edilmez. Mis gibi kokuyu içine çeke çeke kitap okumak varken.
Kitabın kokusu, dokusu vesaire şeklinde konuyu popülist taraflara çekerek trübinlere oynayanları es geçersek "gözü sikecek" eylemdir. 149 tl ye calibre'nin e-kitap okuyucusu var. E-ink ekran ile ortalama bir ay şarjı gidiyor. Lcd ekran gibi gözü yormuyor ( bir de samsung amoled ekranlı tablet varsa göz çok daha fazla yorulacaktır)

Tanım: E-Kitap okuyucu varken gereksiz ve zararlı eylemdir.
isteyene tolkien in bütün Kitaplarını e-pub olarak mailliyebileceğim, güzel aktivitedir.
çok mantıklı bir iştir.

"gezi parkında ağaçları kesecekler" diye karşı çıkan arkadaşlar, ne hikmettir kokusu mokusu falan diye yardırdığı olaydır. yav ne kokusu, sen kokusu güzel diye atm'den sürekli makbuz mu alıyorsun? geçiniz o kokusu işini.
Cok pratik bir icraattir. Hayvani boyuttaki kitabi tasiyip - zaten normalde cantam cok agir oluyor - omurgami yamultacagima bir kutuphaneyi buyuk ekran telefondan ya da tabletten rahatlikla okuyabiliyorum.
Kitap kokusu duymadan kitap okumaktır. Kitap aşıkları pek sevmezler benim gibi.
okuyunuz da nasıl olursa olsundur efendim.
sevmediğim bir eylem. o kitabı eline alacaksın aga.
arşivleme ile tadına daha da varılan eylem. binlerce kitap elimin altında. evet.
görsel
En sevdigimdir. Ozellikle uzun yolculuklarda otobus/tren/gemi ile seyahat ediyorsaniz yol boyunca, en onemlisi geceleri, eylemsizlikten ve sıkıntıdan kurtarandir.
ağaçları koruma yoludur.
aslının zevkini vermeyecek eylemdir, bir kere kitap okurken okunulan sayfaların git gide kalınlaştığını görmek bile başlı başına hazdır. *
kitabi sayfa sayfa okumasini, arasina ayracimi koymasini cok seviyorum lan.tablette ayrac var mi.
hiç bir zaman kitapların yerini tutmayacak eylemdir. insan okuduğu kitabı hissetmeli sayfalarını tutabilmeli kokusunu içine çekebilmeli. ancak o zaman o kitabı okumanın bir anlamı bir tadı çıkar.
kitap okuyormussun gibi hissettirmeyen eylem.Odaklanamiyorum, gözüm agriyor. sayfa ceviricem diye tableti düsürüyordum.
güncel Önemli Başlıklar