3

türkiye deki komünistler

entry 36 galeri video ses iyilertrends
 1. 1.
  hepsi faşisttir, ne kadar inkar etselerde.
  #4533007 :)
 2. 2.
  sanaldır hepsi.
  #4533014 :)
 3. 3.
  zamanında ya rusçuydular ya çinci, şimdi ise döndüler ya ulusalcı oldular ya pekekeli, ya da pekekeli olmaktan korkup enternasyonelci geçinenlerden.
  #4533017 :)
 4. 4.
  sıkışınca 'ne marksistim ne liberalistim ne faşistim, ben barış olsun özgürlük olsun istiyorum' diyendir. *
  #4533038 :)
 5. 5.
  mahir çayan abilerinin yaptıklarını görmezden gelen insanlardır.
  #4533044 :)
 6. 6.
  şu anda dünyada örnek alacakları küba, kuzey kore ve venezüela kalmıştır. türkiyeye bu ülkelerdeki düzeni getirip bizi o ülkelerin seviyesine getirmeye çalışmaktadırlar. hatta sscbnin dağıldığını bile farketmemiş olanları vardır. acayip eylemler yaparlar, ama kendilerinden başka kimse takmaz.
  #4533048 :)
 7. 7.
  yerel seçimlerde dtp ve akp' nin çekiştiği il ve ilçelerde dtp' yi destekleme kararı alan insanlardır.

  http://www.tkp.org.tr/par...-sesi-her-yerde-duyulacak
  #4533056 :)
 8. 8.
  omurgasızlar tarafından pek sevilmeyen, haklı mücadelelerini sürdüren kişilerdir.tarih yine onları haklı çıkaracaktır.
  #4533069 :)
 9. 9.
  kurtlara alerjileri vardır. ne de olsa kuduz vahşi hayvanlardan bulaşır.
  #4533085 :)
 10. 10.
  kandırılmış insanlardır.hepsi din ve türk düşmanıdır türkiye'ye zararı dokunacak ne kadar proje varsa içine girerler kendilerini çok üstün sanarlar.
  #4533100 :)
 11. 11.
  atatürkçü geçinirler ellerine fırsat geçse ilk yapacakları iş bu ülkeden atatürk'ü silmek olacaktır.

  (bkz: ismet inönü)
  #4533107 :)
 12. 12.
  che'nin bokunu bulsalar alırlar.che'yi kullanıp zengin olan kapitalistlerin karşıtlarıdır.
  #4533126 :)
 13. 13.
  komunal yasamin savunuculari. fakat komunal kelimesini icine sindiremeyip daha cok egoist yasam tarzini benimsemis, marx in cemaati icinde kendisine saf arayan, fakat marx in teorisinin tersi dogrudur anlayisiyla hareket ve/veya hakaret eden insan toplulugunun bir kismi. bu saydiklarim sadece "bu kisim" koministler icin gecerlidir.
  (bkz: dogu perincek)
  komunistligi bir ideoloji olarak gercek manasiyla algilayip, bunu kendisine felsefe anlayisi olarak ele alan kisilere lafim yok.
  #4533127 :)
 14. 14.
  dtp'yi desteklemiyoruz, dtp'li adayları desteklemeye karar verdik gibi oksimoron içeren muhteşem bildiriler yayınlayan bir partileri vardır.
  #4533132 :)
 15. 15.
  mahir çayan ı saygı ile anan ,susurlukçu ve ergenekoncu kolpa milliyetçileri gördükten sonra gerçek yurtseverlikleriyle gurur duyan yiğit insanlardır.
  #4533141 :)
 16. 16.
  şimdi efenim genelde böyle saldırgan entry'lere cevap vermem aynştayn abimizin parçalayamadığı bir şey vardı abi neydi o haa önyargı işte onla girilen entry böyle saldırganlık kokar çünkü araştırma konusundan uzaktır önyargı kulaktan dolmadır bu velet. komünist vardır yoktur şöyledir böyledir

  bu komünistlik türkiye'de merdiven altı işletmelerde yapılır süsünü faşizanlar çarpıtır kolpa gençliğimiz masaya getirir. komünizm sanıldığı kadar kaka bişey değildir ama önyargılar onu kaka yapar neyse kapitalizmin şurda 10 bilemedin 20 yıl ömrü kalmış. kutup ayılarıyla pandalarla evrim kavgasına girdiğimizde zaten herkes komünist olacak ayrıca;
  sormak isterim her gördüğün sakallıyı baban sanıyor musun her che t-shirt'lüyü de komünist sanmıcam.
  (bkz: eskiden buralar bole komünistti)
  #4533174 :)
 17. 17.
  evrimin uyduruk bir teori olduğunu hala anlamayan ayrıca gerçekleri söyleyenlere küfür eden insanlardır bunlar.
  #4533218 :)
 18. 18.
  her memlekette olduğu gibi hırsıza karşı mücadele verirler.
  #4533226 :)
 19. 19.
  dünya devletlerinde hırsıza karşı mücadeleye verirler türkiye'de hırsızlara avukatlık yaparlar.
  #4533236 :)
 20. 20.
  mahir cayan gibilerinin, "şiddet içerikli devrim" "devrim için devrim karşıtlarını* öldürmeliyiz" gibi zihniyetlerinin, faşizmden pek farkı olmadığını, ve başımıza dhkp-c, pkk gibi terör örgütlerini sardığını anlayamayanlardır. yok anlayanını daha görmedim...

  p.s: yalansa yalan de be koçum, ha bana kalkıp, abdullah çatlı 7 tane gencin kafasına sıktı, faşizm budur gibi şeylerden bahsetme, bilinmelidir ki, bazen somut eylemler dışında, ortaya çıkarılan çarpık düşünceler, daha çok can alır, can yakar...

  bu da editi: Adamlar ordu kurar, bildiğin ordu, sonra bu ordu "şiddet" amaçlamaz diye düşünülür, işte önyargı ve cehalet budur. ve de;

  -spoiler-

  Fransa'da bulunduğu süreçte Latin Amerika silahlı (fokoist) mücadelerinden etkilenmiştir. TiP'i bu süreçte yasalcılıkla suçlamış, Türkiye'deki devrim sürecinin ancak silahlı bir mücadeleyle ve kendi özgül koşullarının tespit edilmesiyle olabileceğini savunmuştur. Bu görüşe daha yakın olan Türk Solu ve Aydınlık dergilerinde yazılar yazdı. bu dönemde yazdığı önemli yazıları "Revizyonizmin Keskin Kokusu 1", "Revizyonizmin Keskin Kokusu 2" ve "Aren Oportünizminin Niteliği" dir.

  -spoiler-

  kaynak: bulunabilecek en basit kaynak, vikipedi...
  ederi: okumak...

  ha nerede önyargı, nerede cehalet...
  #4533268 :)
 21. 21.
  hayatlarında mahir çayan dan tek bir kelime okumamış ön yargılı cahillere bir yerleriyle gülen insanlardır.
  #4533294 :)
 22. 22.
  bir gün herkesin olması gereken bir manifestoya sahip, anlayışlı ve hoşgörülü bireylerdir. komünizm için çalışmayan komünist değildir anlayışından yola çıkarsak, türkiyede bu sayının çok az miktara düşeceği kesindir. * komünist kelimesi koperatifçilikten gelir. koperatifçilik ise işçilerin kendi patronları olması anlamına gelir. her ne kadar dinsiz gibi haksız suçlamalara maruz kalsa da, komünist olmak bir ayrıcalıktır.
  #4533322 :)
 23. 23.
  mustafa suphilerle varlığını kanıtlamış mahir çayan ve ibrahim kaypakkaya gibi önderlerle varlıklarını perçinlemişlerdir.

  Üretim araçlarını ele geçirmeyi ve bunu toplumla paylaşmayı güllerle çiçeklerle geleceğini zannedenlerin bir türlü anlamak istemediği kimselerdir. Adam sarayda yaşarken hadi bunu paylaşalım dedi de komunistler red mi etti? Ama yok insan ahmak olunca bunuda anlamıyor!

  Türkiye'de ki komunistler amerikanın yeşil islam projesine yenik düşmüştür bunun en büyük nedenlerinden biriside SSCB'nin yıkılması ile analiz yapmak yerine hüzne boğulmalarından kaynaklanmaktadır.
  #4533326 :)
 24. 24.
  mahir çayan'ın sırf onun gibi düşünmediği için insalara yaptığı işkenceleri çok iyi bilen birilerini eleştirecek yüzü bulabilenlerdir.
  evet barış, kardeşlik ama sadece bizim gibi düşünenlere bunlar. diğerleri ölsün diye düşünürler bunlar.
  #4533333 :)
 25. 25.
  en büyük kaleleri rusyanın komünizm yüzünden nasıl yıkıldığını görüp de bir türlü anlayamayanlardır. büyük ihtimalle sscb o kadar iyiydi ki dünya bu iyiliği kaldıramadı da yıkıldı diye düşünmektedirler. dünyada parmakla sayılacak kadar anca kalmışlardır ama türkiyede ne hikmetse hala faal olup dtpyi desteklemektedirler.
  #4533372 :)