bugün

tübitak marmara araştırma merkezi'nin kısaltması. gebze'de bulunmaktadır. kampüsü devasa bi arazi üzerine kurulu olan merkez denize nazırdır,yemyeşildir. serbest kıyafet uygulaması oldugundan gencınden yaslısına cogu arastırmacıyı kotlu sortlu gormek mumkundur. ordu ıle beraber gızlı projelerın yurutuldugu merkezde ofıslere gırmek ıcın bıle elektronık kart okutmak gerekır. pırıl pırıl genc arastırmacıları gorunce gelecege daır umutlarınız bır anda artar.
bu ülkede iyi şeylerinde olduğu ama hep kötü şeylerin halka yansıtıldığı ortamda gerçekten başarılı işler yapan ulusal kurum, tanıtılmalı, tanıştırılmalı.
keşke gerçekten hep böyle başarılı işlere atılsa kendi ürünleriyle teknolojik çalışmalar yapabilse ve piyasa olmaktan kurtulsa denilen türkiye'nin gözdesi.*
staj yapmanın pek eğlenceli olduğu mekan. çoğu insan güler yüzlü, her yerden teknoloji fışkırıyor( kantin hariç). insan "ulan türkiye'de de böyle işler oluyomuş ya helal olsun" demekten kendini alamıyor.
türkiyede teknolojinin temsilcisi olan bu kurumda bile memuriyet mantığı göze çarpmaktadır. mesai saatlerinde dışarılarda çay-kahve-sigara molası veren mi istersin yoksa işe 1 hafta gitmediği halde hiçbirşey olmamış gibi tekrardan işine döneni mi ararsın hepsi vardır bu kurumda. ayrıca sahilinden denize asla girmeyin(olurda içeri girebilirseniz yani) yoksa 1 hafta içerisinde mutasyona uğrayıp, solungaçlarınız çıkabilir ya da 3. bir göz alnınızda hasıl olabilir mazallah. resmen kimyasal atık dolu lan deniz.
ama lojman manzaralarına diyecek yoktur. ormanın içerisinde deniz manzaralı dubleks ve tribleks mini-apartman lojmanlara sahip kurumdur burası.
gebze'de yer alan kurum.
(bkz: tubitak ume)
açılımı ''türkiye bilimsel ve teknolojik araştırma kurumu marmara araştırma merkezi'' dir.
staj yaptığım kurumdur. kütüphanesinin zenginliği tartışılamayan ilim irfAN yuvasıdır. cv ye yazıldığında sizi öne çıkaracak bir yerdir. öğrenmek isyeten öğrenmeden ayrılamaz buradan. gezmeye gitmek isteyen de güzel sahilinde turlayabilir. inanılmaz geniş bir arazisi vardır.
yakinda staj yapacagim kurumdur. malzeme enstitusu ve sosyal imkanlari hakkinda bilgisi olanlardan yardim istiyorum. ozellikle yemek konusunu merak ediyorum.

dudut: abilerim, ablalarim bi bilgisi olan yok mudur?
havaların ısınması ile kampüsünde bilumum hayvanatın kol gezdiği araştırma merkezidir.
daha bugün yemekten dönerken ara yolda 4 tane küçük yılan leşi gördüm. muhtemel annelerini de ah şuraya sırtımı yaslasam da kitap okusam diyebileceğiniz bir ağaca sarılmış yukarı çıkarken gördüm. bütün kediler doğum yaptı, her tarafta dev sinekler geziyor.
çok yeşillik olduğundan olacak.
güncel Önemli Başlıklar