bugün

Ben sadece asil bir ailenin evladı olmakla değil,fakat asil bir milletin evladı olmakla gururluyum.
ATTiLA han

Üstümüze kılıç çekilmedikçe,ülkemize girilmedikce,tab'ama cefa edilmedikçe Bizden kimseye zarar gelmez.
FATiH sultan mehmet

Ey Türk Beyleri,Milltim,işitin! Yukarıda Gök Çökmedikçe aşağıda yer delinmedikçe,TÜRK Ulusu senin ülkeni kim Alabilir? Töreni kim Bozabilir?
BiLGE KAĞAN

TÜRK,Yıldırımdır,kasırgadır,Dünyayı aydınlatan güneştir.
ATATÜRK

Benim Hayatta yegane fahrim,servetim Türklükten başka bir şey değildir.
ATATÜRK

Onlara Allah Türk Adını verdi ve Onları yeryüzüne hakim kıldı.
KAŞGARLI MAHMUT

Yüksek Türk;senin için Yüksekliğin Hududu Yoktur.
ATATÜRK

Benden eğerimi isteyin vereyim,atımı isteyin vereyim,çadırımı isteyin vereyiakat,vatanımdan hiç kimse bir kariş toprak istemesin,vermem.
METE han

Ey TÜRK ulusu!silkin ve kendine dön!Niçin yanılıyosun?Bütün bunlar kendinden,kendi öz benliginden uzaklaşıp düşmana dönük yaşadığın için oldu.
BiLGE KAĞAN

Yurt toprağı,sana herşey feda olsun!kutlu olan sensin.Hepimiz senin fedayiniz.
ATATÜRK

TÜRK çocuğu ecdadını tanıdıkça,daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
ATATÜRK

Türk hakanları ve Türkmen Padişahları devlet işlerinde hatunun fikirlerini üstün tutar.
NiZAM ÜL-MÜLK *

ALLAH bu dünyayı bizim tasarrufumuza tevdi ve emanet etmiştir.
SULTAN SANCAR

Düşünmek ve söylemek kolaydır,fakat yapmak ve bilhassa muvaffakiyetle netiçelendirmek çok güçtür.
ZiYA GÖKALP

Size öyle bir vatan aldım ki;ebediyen sizin olacaktır.
ALPASLAN

Bu memleket tarihte Türktü,halde Türktür ve EBEDiYETEN TÜRK KALACAKTIR...
ATATÜRK

Milli varlığımızın temelini;milli şuurda ve milli birlikte görmekteyiz.
ATATÜRK

Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız.Tanrı kendi yolundan çıkanları cezalandırmak için bizi gönderir.
ATiLLA han

Türk çetin işler başarmak için yaratılmıştır.
ATATÜRK

(internet üzerinden derlemedir.)
ananı da al git! ben çevrecinin daniskasıyım! askerlik yan gelip yatma yeri değildir!
recep dayyip
babalar gibi satarım.
(bkz: kemal unakıtan)
all the time pompa..

yıldo
her yıl bir sene daha geçiyor.

tarkan *
daha da gelmem

-recep tayyip erdoğan
Bütün zorba hükümdarlar hep dini alet edindiler; Hakiki ulema, dini bütün alimler hiçbir vakit bu zorba hükümdarlara boyun eğmediler. Fakat gerçekte alim olmamakla beraber, sırf o kılıkta bulundukları için alim sanılan, çıkarına düşkün haris ve imansız bir takım hocalar da vardır. Hükümdarlar işte bunları ele aldılar ve işte bunlar dine uygundur diye fetva verdiler. Gerektikçe yanlış hadisler uydurmaktan çekinmediler. Gerçek ve imanlı ulema her vakit her devirde bunların kinine hedef oldu. (Mustafa Kemal Atatürk)
benim koyunum bile avrupalınınkinden farklı bakıyor.
ünlü türk düşünürü nihat doğan.
"hürriyetin sırrını şehitlerden öğrenen bir ulus esir edilemez"

rauf denktaş
saygısız biri klozete sigara izmariti atmış. biz senin evindeki kül tablana mı sıçalım?

anonim han.
Bir ülkede namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır. ismet inönü
Türkler; hiçbir savaşı kaybetmezlerdi... Eğer kendi soylarından kadınlar ile evlenselerdi... Cengiz Han