bugün

insana çok koyan bir histir.
ö: ali sınavdan kaç bekliyorsun ?
a: 60 falan bekliyorum hocam.
ö: 01 otur.

tenefüste ise asıl şamata başlamaktadır.

v: olm arka sırada bütün ders uyuyan mal hasan bile senden yüksek puan aldı.*
iplenmemesi gereken durumdur. Zira 1 sene boyunca vizelerden en düşük notu alıp bana gülenlere finalde taktığım oldu.

(bkz: anladık üni okuyosun amk)
curve'e tam koyacakken başaramayıp curve'den yiyen asil insanın içinde bulunduğu durumdur. herkesin başına gelebileceğini bilmesi ve metin olması gerekmektedir.
(bkz: önümüzdeki maça bakalım)
ahah, sıklıkla başıma gelen olay. arkadaşlarınızın sınıfın en tembelini göstererek ''lan bundan düşük almayı nasıl başardın, sağdan soldan baksaydın bare.'' demesi kaçınılmazdır.
sınıfça alındıgında pekte bi etkisi olmayan
şahsa özel alındıgında ise koymadıgı delik bırakmayan durum.
bozuk olan moralini düzeltmek için sınıftaki herkese notunu sorarak kendisine en yakın cevapları duyma girişimine sebebiyet verecek durum.

edit: birbirimizi kandırmayalım şimdi. *
yanılmıyorsam lise 1'de gerçekleştirmeye çok yaklaştığım durum.
cins bir hocanın matematik sınavında sınavda tüm soruları yapmış lakin her soruda 1 noktalama işareti denecek kadar hata yaptığımdan, 10 puanlık sorulardan 0 puan almam ve 50-60 beklediğim sınavdan 02 almamla yaşadığım olay. benim gibi bir kaç kişi daha 02 almış; kağıdı boş olan yaklaşık 10 kişi de 01 almıştır. sonuç mu o ana kadar matematiğiyle göz dolduran benim yıl sonu sözel bölümü seçmesidir.
3-5 yavşağın, yavşakça tebriklerine maruz kalınacak yavşak durumdur.

(bkz: yavşak)
üniversitede sistemimiz tek vize tek final ve vizenin değeri &10 finalin değeri %90 şeklindeydi.

ve ben üstün yeteneğimi kullanarak vizeden 50 finalden 05 alarak vizeden haneme 5, finalden de haneme 4.5 puan yazdırarak bir mücizeyi gerçekleştirdim ki sanırım böyle bir olay yaşanmamıştır hiç. yüzde doksanlık dilimden yüzde onluk dilime nazaran daha az puan alan sanırım bir ben varımdır. hayatımda hiç düşük puan aldığım derse bu kadar çok gülmemiştim.
(bkz: Paha biçilemez)
-olm verin lan şu kağıdı bizde bakalım...
-...
-lan bi ver bakiym gidicem işim var amk. heh ver, tamam...
-bi dakka...hmmm...tektaş, tektaş...hah...
-...
-sekiz mi(inceden terledim burda)
-seksen olmasın lan hoca yanlışlıkla sıfırsekiz...
-...
-sikiym lan...
yaşanması gereken bir histir. her şeyin dibinde alınması gereken bir felsefe vardır.

(bkz: zaten çalışmamıştım)
sık sık yaşadığım durumdur. ne hikmetse en düşük notu alsam da geçiyorum. korkuyorum artık ciddi ciddi.
önemli olan sınava girmekti. burada bulunup bu havayı solumaktan dolayı mutlu oldum. bütlerde yine görüşürüz umarım. diğer kardeşlerime de başarılar ayrıca.
(bkz: girift)

bölümümüzün en başarılı, en disiplinli, en entellektüel, en kitap kurdu ve en eni olan bu kardeşimizin büyük ihtimalle iyi geçen t.c. tarihi sınavından en düşük notu alması olayıdır. halbuki bu dersi dersin hocasından daha iyi bilir. herhalde not değerlendirme işine kıskançlık karışmış. kağıt üzerindeki değişik rekabet ve ukalalık kokan hareketler ve çıkıntılıklarında etkisi olmuştur ama olsun kesin kıskandığı için işbu arkadaşa 50(elli) puan vermiş ve kendinden beklendiği gibi davranmıştır.

kamuoyuna saygıyla duyurulur.
tüm servetini kaybettirmiş gibi hissetiren olaydır.
çan egrisinde sayilmayan nottur.
insanı sınıfın en gerizekalısı gibi hissetmesine neden olur.

kimileri hissettikleri gibi yaşamaya başlar moronlaşırlar.
imkan verseler elbet başarılı olacaktır.
sorun eğitim sisteminde.
benden daha dusuk not alan biri var mi diye bakmak.
zamanında din kültürü ve ahlak bilgisi dersinden 85 alarak gerçekleştirdiğim olay.

ulan nasıl uhrevi bir sınıfa düşmüşüm. hepsi birer sahabe, havari seviyesindeymiş.

arkasından da fizik ten 20 almıştım. sonra neden evrime sövüyorsun. türlerin kökenini mi okuyaydım?
bu aralar sıklıkla başıma gelen hadise. insana kendisine aptal mıyım sorusunu sordurtmuyor değil şimdi.fakat derslere iştirak etmediğim için hocaların bir tavrı da olabilir. sonuç olarak daha fazla dikkat çekip, sınıf arkadaşlarının nazarında daha da değersizleşmenize bununla birlikte bazen dalga konusu olmanıza sebebiyet doğuruyor. neyse ki o kişilerden biri de benim. ya dalga geçenlerden veya hor görenlerden olsaydım? çok şükür ki değilim.
lisans ikinci sinifti. biyoistatistik diye bir ders vardi. ilk vizem 16ydi. digerlerine bakmamistim cunku en dusugu budur diye dusunmustum.
sonrasinda toplarladim ama yine de 16 ya. 16 nedir? ben hoca oldugumda cocuk 16alsa hic puan vermem. 16 ne?
Üzerime yapışan bir lanet. 6 senedir en az bir düzine sınavdan en düşük notu almışımdır.
Zaten bu da neden 6 hala üniversite okuduğumu açıklıyor olsa gerek.
Hayatımda hiç yaşamadım. Başarı konusunda hırslıyım, çok iyi bir üniversiteye gittim, çok zor iki bölüm bitirdim ama hiç en düşük notu almadım.

Gamsız insanlar için hiçbir şey ama benim gibiler için dehşet bir duRum.