bugün

Genelde " nasılsa okulda çalışırım" diyip uygulanan yöntemdir.
otobüste dizlerinin üstünde ders notu olan, dudak kıpırtısından birşey anlaşılmayan talebe eylemi.
okul çalışırım diyip not bulamayınca apışıp kalan öğrencidir.
küçük kağıtlara kopya hazırlayan kişidir. eğer o kağıda bakamazsa yandı demektir.
Kendini sınava hazır hissetmeyen ve önceki günlerde sınava pekte çalışmamış insanlar için çok gereklidir. Mesela biz bir sınav 3. Saat ise ondan önceki derslerde hocalarımzorlar ve izin alırız sınıfça o yazılıya çalışırız.
eğer öğrenci üniversitede okuyorsa, ff ile sonuçlanacak durum.
lisede olabilir ama üniversite de bir yerlerinize kaçmaktadır bu teknik.
gece yarısından sonra artık yumurtanın göte dayanmasıyla gerçekleşen durumdur.

ne sınavdan ne de o günden hayır gelmeyeceği kanaatindeyim. yaklaşık 21 yıllık profesyonel öğrencilik hayatımda bir ker ebile sabahladığıma denk gelinmemiştir.

eğer sabahlıyorsanız sadece vicdan rahatlatılıyordur. ama benim vicdanım uyuyunca daha çok rahatlıyor.
öğrencilik ilkesi. *
işe yarayan eylemdir. son anda göz attığım konularla çok soru yaptığımı bilirim.
genelde sıçtın mavisini görmemizle sonlanacak durumdur.
açıköğretim fakültesi sınavları öncesinde büyük ölçüde hayat kurtaran eylem.
Bilgiler kalıcı olmasa da akla daha çabuk girer.
Bakın sınava bir gün kala çalışmak demiyorum, sınav günü çalışmak diyorum.

Müthiş bir haz. Göt korkusundan okuduğunuz her kelime, virgülüne kadar aklınıza yerleşir..
Hem ne demiş Bill gates?
Sınavlara çalışmaya geç başlamak size acil durumlarla başa çıkmayı öğretir.

Bu kadar güçlü asil bir prenses olmamın sırrı işte bu.
Sınava yakın zamanlar da çalışanların daha başarılı olduğu tespit edilmiş.

Ama onlar sınavdan bir gün sonra tüm bildiklerini unuturken düzenli olarak çalışanlar için bilgiler daha kalıcı oluyor.

Yani sen sınavdan 2 puan yüksek alıp her şeyi unutursun. Boşa okul okumaktır bu.

Eğer üniversiteyse okuma daha iyi. Ondan öncekilerde yapilabilir tabi.
Ezber yapmak demektir. Sınavdan sonra tek bir cümle, hatta kelime dahi kalmaz zihinde...
An itibariyle yaptığım ve üniversite hayatım boyunca vazgeçmediğimdir.
Zaman yönetimini öğretir falan diyeceğim ama gerçekçi olalım sorumsuzluktur, korkusuzluktur.
Hep iyi sonuç aldığım teknique dir.
En istikrarlı eylemim.

iyi kötü geldik bakalım bir yerlere. Memnunum. *
Pişman olmadığım olay.
iyiki de yapmışım.
ahahha sınavı bahane edip sınavdan önceki dersleri kaynatıyorduk. Hocam sınavımız var lütfeeen .d.