bugün

bir dönem show tv'de yayınlanan reality şov programı.
olay gerçekleşir gerçekleşmez, vakit kaybetmeden, üzerinden zaman geçmeden.
(bkz: canlı yayın)
haluk bilginer'in içinde bulunduğuna pişman olduğunu söylediği tek 'yapım'. sunucusu idi o travmatik ve iğrenç programın. 1993'te show tv'de başlamış ve bir yıl kadar sürmüştür...
(bkz: cem kurdoğlu)
pisi pisine olen insanlarin olum hikayelerini sicagi sicagina anlatan programdi. travmatikti yahu basbaya. okuldan eve donen cocugun fidye icin kacirilip oldurulmesini konu alan bolumu izleyince okula gidip gelirken ulan beni de kacirip oldururler mi ki diye tirsa tirsa gidip gelirdim.
kimindi, levent kırca 'nın mıydı neydi bi skeci vardı. "kaynar kaynar" diye. bu programla dalga geçerdi. biz de daha cnbc e gençliğine dönüşmeden, ağzımızdan salyalar saçarak izlerdik. vay be.
Haluk Bilginer' den sonra Cem Kurdoğlu' nun sunduğu vahşi program. O zamanlar RTÜK mtük olmadığı için programda korkunç olaylar ayrıntılarıyla anlatılırdı. Bir tanesini hiç unutamam :

Bir kadın kocasını öldürür. Ve tabi ortada bir ceset problemi vardır. Kadın ceseti yok etmek için parçalara ayırır. Sonra şüphe çekmemesi için daha da küçük parçalara böler. Çünkü o küçük parçaları kasaba götürüp kıyma yapmak niyetindedir. Böylece ceset ortadan kalkacaktır. Hergün kasaba gidip kıyma yaptırır... bitene kadar. Peki kıymayı ne yapacak ? Kıymayı da lahmacunda kullanıp komşulara dağıtır. Komşularda afiyetle yer lahmacunları.

işte olay aynen böyleydi. Bir de bunun üstüne canlandırmaları, müzikleri, sunucuyu ekleyin. Televizyon tarihimizin en vahşi programı olarak kayıtlara geçmelidir bence.
bir dönemin aklıma hep yangın ve kırmızlı sarılı bir tablo getiren program.
bitti de kurtulduk.
80'lerin sonunda 90'ların başında çocuk olan hemen herkesin belleğinde en az bir tane vahşet izi bırakan program.

bir bölümünde çöplükte bir erkek kafası bulunmuş ve sahibi aranmaktadır tabii sıcağı sıcağına ekibi polise yardımcı olan sosyal sorumluluk taşıyan bir programdır işte bu nedenle bu kesik başı ekranda göstermişlerdi işte böyle bir programdı bu program...
küçükken jenerik müziğini duyduğum an uykusuz bir gece geçirmeme sebep olan program. her hafta izlemeye kalkıp, yarım bırakırdım. kuzenlerimle iddasına girip en çok kim dayanacak diye yarışırdık.
aklıma geldiğinde beni hala korkutan ve cem kurtoğlunu gördüğümde korkmama sebep olan çocukluk korkumdur.
(bkz: hemen)
" iligi iligina " olarak da bir komedi programinda ti' ye alinmisti. *
cem kurdoglunun sesi hikayeleri dahada korkuçlaştırırdı.
90 lı yılların unutulmaz (bkz: reality show) programdır. O dönemin desti izdivaç ı yoktu tabi, bunlar modaydı.
yakın zamanda star tv de yayına başlayacak olan reality show.
star tv'de yeni versiyonun jeneriği eşliğinde "çok yakında" ibaresini gördüğüm anda yüzüme gülümseme yerleştiren reality show. 1993-1994 zamanlarında bünyemde eşsiz etkileri olan bu programın yeni versiyonunu da iple çekiyorum... bakalım aynı şeyleri bir de yetişkin olarak izlemek nasılmış*...
geri dönmüş reality şov. cem kurdoğlu ile beraber.
gerçek kesit gibi programların atasıdır... ben küçükken yayınlanırdı, o zaman ya daha korkunçtu ya da ben ciddiye alıyordum mal gibi, izledikten sonra işerken götümü kollardım... *
cinayet canlandırmaları beni benden alan programdı. ilk bölümlerinden birinde bir bıçakla adam öldürme olayının canlandırması yapılacaktı ve herif diğer adamı mutfakta ensesinden öyle bir deşmişti ki o dönemin de şartları göz önünde bulundurulduğunda "öehh" dedirtmişti. daktilo sesleri, o arka ses, akabinde canlandırmadaki çığlıklar ve yankı efektleri, o korkunç müzik... süper programdı süper(!)**...
(bkz: boku bokuna)

c, ç falan... çok saçma.
- vay be zamanında "sıcağı sıcağına" diye bir program vardı.
+ aa harbiden, altıma mıçardım izlerken.
- o zaman akıllı işaretler filan da yoktu. yazık çocuklara. kimbilir nasıl olmuştur psikolojileri.
+ ulan işte o çocuk benim. psikopat oldum amk baksana.
cem kurtoğlunun sunduğu show tv programı. alttan böyle alevler neyim çıkardı. tırsa tırsa izlerdik. bi de eskiden kames toplar vardı ama onun bununla bir alakası yok, eskiyi hatırlayınca geldi aklıma.
olayın veya durumun yeniliğini anlatan tabirdir.
güncel Önemli Başlıklar