bugün

öğrencilerinin bu şekilde daha iyi öğreneceği görüşünü savunan, aslında "bunlarla uğraşamam" modunda takılan, parasını tıkır tıkır alan, sunumu beğenmezse yerden yere vuran öğretmendir.
süreksiz öğrencilerine değil, sürekli öğrencilerine ders anlattıran hocadır.

(bkz: anlatım bozukluğu)
farenjitten uzak olan ve sürekli öksürmeyendir.
"bir konuyu öğrenmenin en iyi yolu, onu öğretmek zorunda olmaktır" prensibini temel alan, oxford ve cambridge üniversitelerinde uygulanan yöntemdir.
hoca öğrenciye konusunu verir ve ne kadar zamanı olduğunu söyler:"şimdi s.ktir git, şu tarihte gel öğrendiğin herşeyi bana anlat" der. eğer öğrenci o konuyu incelerken kıçından anlamışsa, hoca tarafından ayar verilip geri gönderilir.
emekliliği yaklaşmıştır.
bu hocalara sorulan sorulara da hocaların vereceği/verdiği/vermekte olduğu cevap; 'bi araştırın gelin bakalım, hata sen haftaya bu konuyu anlat'
(bkz: aman sabahlar olmasın)
bugünde sizden dinleyelim hocam denilebilir ve hocanın sizi kapı dışarı etmesiyle son bulur.
kendin pişir kendin ye'nin eğitime uyarlanmış halidir.
hoca olmayandır. öğrenciler anlatır o eksikler! i tamamlar kendi çapında. amaç öğrencilere anlattırmak sonra öyle olmaz böyle olur demekmidir bilinmez.saçmalıktır azizim
beleş yaşam felsefesinin bünye üzerinde yerleşmesiyle oluşan , aldığı maaşı haketmeyen adamdır.
kalk biraz da sen anlat yauuf.
zaten kendisi de doğmamıştır,leyler bırakmıştır.
sıçarken atp harcamamak için kendine lavman yapan insan
ders sırasında öğrenciyi öğretmen sanan şahsiyet .
farklı bir öğretim şekli uygulayan öğretmendir. yorum yapamayacağım.
yattığı yerden para kazanan hocadır.
aynı zamanda tahtaya yazılacakları da öğrencilerine yazdıran ve sildiren öğretmendir. hatta yazılı kağıtlarını sınıf arasında dağıtır ve daha sonra not defterine geçirtir. her tüylü eylem yapılacağı zamanda başı çeker. tabii ki genelleme de yapmamak gerek.
ay sonunda maaşı sınıfta ki öğrencilere eşit olarak bölmesi gereken öğretmendir. zira öğrencileride onun kadar haketmiştir.
Üşengeçtir. Dersi Öğrencilere yaptırarak kendini yormaz. Piçtir yani.
iŞbirlikli öĞrenme modeLini kullanan hocadır. ögrencilerin sıkıntı yasadıkları noktalarda müdahÍl olması ve ders sonunda konuyu kısaca özetlemesi hem õğrenci özgüveni hemde dersin iyi anlaşılması için yeterli olacaktır.
öğrenimde uygulama ve açıklamanın ne kadar önemli olduğunu bilen öğretmendir.
Insanı sinir eden hocadir.
en sevimsiz en itici öğretmen modeli.
Üniversitelerde bolca bulunan hoca tipidir. Evet.
başlığa bak hizaya gel. bir de buna entry giriyolar sürekli.
tanım: bir hoca.
ilkokuldaki fen bilgisi hocamdır.

Anlattırmak değil de işin büyük çoğunluğunu öğrencilere yaptırırdı.

Yazısı güzel olan birine konu anlatımlı kitabı verir, bütün konuları tahtaya yazdırır, bize de bunları deftere yazın derdi. O tahtaya yazana da sen de arkadaşından al defterine yaz derdi.

Sayfalarca yazdıktan sonraki hafta da o yazısı güzel olanın defterini alır, bize okurdu. Ve ders anlattım diyerek çıkıp giderdi...

Maaşını hakedemeyen bir eğitimciydi...