bugün

ülkemizde obeziteyi yayıp tek zayıf kendilerinin kalması amacıdır. aslında yemiyor hinler görsel görsel üstüne atıp milleti mutfağa koşturuyorlar. yer miyiz biz bu numaraları heheeyytt..
(bkz: görgüsüzlük nedir).
birden çok amacı olabilir.

1) bakın ben ne güzel yemek yapıyorum.
2) bakın ben ne güzel yerlerde yiyorum.
3) bakın ben güzel yemek yapıyorum ve sevgilim/eşim olursa ona da yapabilirim.
4) bakın ben burayı anı defteri gibi kullanıyorum.
5) bakın ben sırf ipneliğine canınız çeksin diye bunları koyuyorum.
6) bakın ben yemek kültüründen ve dünya mutfaklarından haberdarım.
7) bakın ben sırf mideniz bulansın diye bu iğrenç uzakdoğu yemeklerini paylaşıyorum.

not: ben de ara ara 5 ve 7. maddeler için yapıyorum. evet.
eğer evdeyken yediğinin içtiğinin fotosunu paylaşıyorsa şişman ve mutsuzdur. mutsuzluğunu sizle paylaşıyordur. ancak sürekli dışarıda yediğinin içtiğinin fotosunu paylaşıyorsa "ben evde oturan asosyal bir ezik değilim" mesajı vermek istiyordur. ya da istemiyordur. ilginç.
Yemek kelimesini duyunca bile acıktım, fotoğrafını neden paylaşıyon zalımın çocuğu?
Merak ettiğim amaçtır.
Aç gözlü olduğunu ve doyumsuz olduğu anlamına gelir.
(bkz: nasıl evde kaldım)
arada sırada girip gözünü doyurmak olabilir ama bunun çözüm olacağını sanmıyorum. çerçeveletip duvarada asabilir..
Dikkat çekme çabasıdır. He tamam çok güzel yemek he.
Görmemişliktir.
Ben başka bir açıklama getiremiyorum.
popüler kültüre uyuyor. sürü psikolojisi ile hareket ediyor. çevresi paylaşıyor. tabii ki o da paylaşacak. paylaşmazsa olmaz.

bunlar zararsız türlerinde sayılır. zamanında dudak büzerek fotoğraf paylaşanlar veya banyoda aynada fotoğraf çekerek paylaşanları unutmadık.