bugün

burun kanalları içinde bulunan herhangi bir yoğunluktaki sümük, kendiliğinden yada işaret parmağı ve orta parmak yardımıyla yerinden çıkması ve ağıza atılması sonucu gerçekleşir. genelde çocukların sık sık ve severek yaptığı bir atraksiyondur. ancak coğu ebeveyn tarafından ters karşılanır. oysa ki sümük, protein açısından çok zengin bir gıda maddesidir. bebek ve çocukların büyümesi ve gelişmesi için faydalıdır...

(bkz: sümük)
(bkz: protein)
(bkz: orta parmak)
(bkz: işaret parmağı)
(bkz: burnunda sümük var)
(bkz: ızgara sumuk)
(bkz: tava sumuk)
irade ile yapılmışsa oruclunun orucunu bozar. yok, unutarak yemişse kendi orucuna ittifakla halel gelmez estaizubillah. ha, onun bu hareketini izleyen orucluların orucu ise pek muhtemel bozulur. zira ağız dolusu kusmak orucu bozar.
eğer nohuttan küçük ise oruç bozmayan burundan akan nesne.
(bkz: bok ye)diyesi geliyor insanın . serbestinden çağrışım .
genellikle küçük çocukların * ve akıl hastalığı bulunan kişilerin yaptığı eylemdir. küçük ya da akıl hastası değil ve böyle boktan bir eylemde bulunuyorsanız allah cezanızı versin sizin ne diyim. proteinmiş... ıspanak, havuç filan yesene ulan.
küçük çocukların yaptıkları mükemmel eylem.

yaşım eşek kadar olsa da hala yapmaktan çok zevk aldığım eylemdir. misal toplu taşıma araçlarında yapamıyorum, utanıyorum biraz. yani çevrede insan varsa biraz çekingen davranıyorum. tadı o kadar güzel ki tavsiye ederim. sigara kadar güzel bir şey. alışkanlık yaptı galiba.
çocukluğun vazgeçilmezi. ağızlardaki o tuzlu tadın mimarı.
iğrenç olduğu kesin olan; ama bilim adamları tarafından zengin protein içeriği nedeniyle* zararı bulunmayıp, aksine yararı bulunan doğal temizlik mekanizmasıymış burun karıştırmak ve yemek..*
iğrenç iğrenç diyip duruolar, içki de bira da iğrenç, sümükj onlardan daha tatlı en azından vücudumun bir parçasını yiyordum insanlar kendiyle baş başayken yapar başkalarının yanında tabii iğrenç olur tabii tek başınıza yapın
(bkz: yenir ki bu)
bu işin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:
*iştah açar
*zaman geçirir
*burnu temizler
*insanın damak kültürünü arttırır
*peçete kullanımını asgariye indirir, dolayısıyla ağaç kesimlerini yavaşlatır
küçük çocukların tadına doyamadığı şeydir . iğrenç kelimesi o an için geçerli değildir.
en leziz bir lezzet olan sümüğünü burnundan parmak vasıtasıyla alıp yemek. bence lokantaları falan olmalı bunun, sümük çorbaları içmeliyiz.
üst solunum yolları enfeksiyonu sırasında oluşan geniz akıntısı ile istem dışıda olsa sürekli yapılan hadisedir.
aslında bol oranda proteinden başka bir şey değildir vücut sıvıdır.
ama istemli olarak yenildiğinde pek çok mikroorganizmayıda yemiş oluyorsunuz.
yiyen varsa tabi.
benim yaptığım eylemdir. çiğnemenin aksine, düşünmeden başlayıp bilinçle devam ettirdiğim aksiyondur. sebebi küçükken sümük parçalarını halıya, koltuğa atmak istememem olabilir. içinde kum tanecikleri olmadıkça, yapmakta sakınca görmüyorum. bir başkasını yaparken görsem midem bulanabilir, ama kendim yaparken rahatsız olmuyorum çünkü alışkanlık oldu artık..
diliyle burnunu karıştıran arkadaşım vardı.* * evet evet diliyle burnunu karıştırıyordu...
görsel
küçük çocukların yaptığı bir eylem değildir sadece bu Löw bile sümüğünü yedi.
çocukken annenin gözünün içine baka baka karıştırdıktan sonra arkayı dönüp kimsenin anlamadığı sanılarak yapılabilen bir eylemdir.o anki heyecan patlaması bir de bakkaldan sakız çalarken yaşanabilir.
küçük büyük herkesin gizliden gizliye yaptığı başkası tarafından görüldüğünde ayıplanan davranıştır..
sinüzitleri açmak için yapılan harekettir. herkes yapmalı. kış aylarında hele.
özellikle sinüzit dönemlerinde görülen ve büyük uğraşlar sonucu akması durdurulamayan sıvı haldeki sümüğün, yoğun peçete kullanımını azaltmak ve ağızda güzel tat bırakmak için kullanılmasıdır. soğuk içilmesi tavsiye edilir.
ufak çocukların gerçekleştirdiği bir fantezi türüdür.
kucukken yapinilan eylem. igrenc.