bugün

bizim nesildir.

evet, en kaliteli ayakkabıla, elbiseler, kumaşlar sümerbank'ta halka arz edilirdi.

bugün bile en kaliteli ve şık mağazalarda göremeyeceğiniz dekorasyon, ortam vardı sümerbank mağazalarında.
içeride şık beyefendiler, hanımefendiler, diksiyonları düzgün, bembeyaz yakaları, kravatları, jilet gibi giyinmiş size hizmet ederlerdi.
bıkmadan, usanmadan, yorulmadan.

evet, o zamanlar devletimiz kamu personeline her yıl sümerbank çekleri verirdi.

memur aileler de bu sümerbank çekleri ile genelde eylül aylarında gider sümerbank mağazalarından aile boyu donanırlardı.

hey gidi günler...

çizgili pijama kumaşı bile aldığımızı hatırlarım sümerbank'tan.
Evet bende o nesıldenım. Diğer mağazalardan pahalıydı ama kalite on numaraydı. En son ürünü sanırım 2000 yılında çift yönlü bir mevsimlik montmu ceketmı adını çıkaramıyorum onu almıştım. Uzun yıllar giydim sonra solmaya başlayınca yenisini almak için çarşı, avm gezdim. Eskıttıgım malın mujdesıne bile değmez sattıkları mallar. Enson bir alış veriş merkezinde adam durumu izah edip kumasını gösterdim. Adam " abi nerde şimdi böyle ürünler" dedı. En son bir tane aldım ama bir halta yaramadı, isteyerek te giymedim.
kaliteli kıyafet görmüş nesildir. hem de yerli üretim. evet.
Sümerbanktan kefen alan nesildir ayrıca.
Bazı ürünleri hala evimizdedir. Baktıkça yad ederim. Perde dahi Sümerbank tan alınırdı.

Belki fakir ama mutlu günlerdi.
Sümerbank ın genel müdürünün torunuyum. hala daha evde Sümerbank takım elbiseler vardır.
En son genç çizgi denilen bir serisi vardı.
o zamanlar devlet baba idi. sonradan taşeron baba yaptılar o da hiç olmadı, keseri kep kendine yonttu.
cebinde mendil olan nesildi bu. şimdiki gibi selpak değil. yanlış anlaşılmasın.
Bizde de Sümerbank battaniyeleri vardı.
Babamdır.devlet memuru olması hasebiyle her sene istihkakları vardı.
Bir dönem kalitenin dibine vurmuş nesildir.
aaa ben.
sümerbank deyince aklıma hep bizim ordaki madende çalışan işçilere verilen deniz gezmiş parkası vari kabanlar gelir, bu kabanlar da sümerbank ürünüydü. aşağı yukarı her sene yeni bir kaban verilirdi babama, en sonuncunu emekli olmasının üzerinden 15 sene geçmesine rağmen hala giymekte. ben de ayrıdır yeri sümerbankın, babam kokar sümerbank çünkü bende.
güncel Önemli Başlıklar