bugün

cemaatler içinde en mantıklı olan cemaat. kimsenin etlisinde sütlüsünde gözü bulunmayan toplum örgütü. sekiz yıllık deneyimlerime göre tek gayeleri kuran öğretmek.
sözlük cemaatçi kaynıyor gençler dikkat..
antalya'da büyükşehirde arapsuyu'ndaki yurtlarının imar sorununun çözümü ve 5 milyon karşılığında chp'ye oy verdikten sonra akp kazanınca inşaatlarına mevcut başkan tarafından mühür vurulmuştur.

http://www.alanyaadres.co...r_detay.asp?haberID=21891

süleymancı yurdu yıkmak da akp geleneği oldu resmen.
allah kendilerinden razı olsundur. henüz şu an onların %100 lük dosdoğru olarak öğrettiği kuranı kerimi açıp okucaktım, denk geldi. siz de çoluk çocuğunuzu 'en azından ' kuranı kerim eğitimi için gönderiniz buralara. hangi gruba mensup olursanız olun..
allah üstad hazretlerine gani gani rahmet eylesin. şefaatlerine nail etsin.
demokrat partiyi bile desteklediler geçtiğimiz seçimlerde referandumda kesin bir hayır demeye hazırlanırken son gece çalan telefonlarla evet ya da hayır demekte özgür bırakılmışlardır.

Bir kaç ay öncesindeki yerel seçimlerde mhpyi desteklemiş olup bugünkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise erdoğana oy vermeye karar vermişlerdir. Ki yıldızları hiçbir zaman barışmamıştır.

Gerek yerel seçim sürecinde gerekse gelen ağır yenilgi ile inmeyen gazları süresince erdoğan alyhinde paylaşımlar yapan içlerinde hevesli gençler bu gün gerçekten zor durumda.

Kuran okuma eğitimini en iyi veren cemaatlerimizdendir.
her cemaatin farklı bir görevi vardır nurcular mesela kendilerine tebliği görev edinmişlerdir. süleymancılarda kuran öğretmekle yükümlüdürler. bide rabıtaya her cemaat üyesini almazlar. o çembere girmek zormuş azizim.
Şalvar giyip, yapılı olanlarını görünce sağır odada ki 2 füzeye adam kesen sarıyerleri ibneleri hatırlatan cemaat.
kuran öğreten,zararsız bir topluluktur.şalvar giymezler sakal bırakmazlar.
bir süre benimde yurtlarında kaldığım tarikattır.Çok fazla kuralları yoktur.En zorlayan kuralı kot giymek yasaktı.Zaten kotta giymem aynı zmanda çok da etkinlik düzenlenir.Çok düzgün eğitim verilir ama aralarında yurdu kullanarak para kazanan yiyiciler vardır. Onlardan arınırsa çok iyi olur.
bir zamanlar bir iş için bir şehire arkadaşımın yanına gittiğinde abisinin süleymancıların yurdunda eski öğretmen olduğunu söylerek orada kalabileceğimizi söyledi.
bende tamam dedim.
adamlar sırf benim için yaklaşık 20 kişilik bir odayı boşalttılar.
gayet iyi ve hoş insanlardı benim tanıştıklarım.

üniversite yıllarında ise okul yurdunda ki oda arkadaşım ise bu yurda gelene kadar senelerce o yurtlarda yatılı okudum demişti.
ve yaşadığı şeyleri anlatmıştı.
ne olursa olsun insandan insana değişen bir cemaattir.
her cemaatte olduğu gibi.
kuran ı kerim i en güzel öğreten topluluk. gerçekten hiç alakam yok ama paraya endeksli iş yapmıyorlar.

bir de hanımlarını hemen ayırt edebilirsiniz başörtü bağlama şekillerinden. iğne kullanmazlar.
Bıyık bırakmazlar, paracıl değildirler, siyasetle alakaları yoktur. Tek amaçları güzel kuran okumayı öğretmek. Yazları yurtlarında kuran öğrenmek için kaldığım oldu.
süleymancılar değil süleyman efendi cemaatine mensup insanlar tabiri daha hoş olur. siyasetle alakamız yok ama deyip bol bol nutuk atan üst kademelere sahiptir. sonlarının siyasete bulaşan ve cemaat denilemez ama topluluk diyelim işte onlar gibi olmaması temennisi ile.
'rabıta' denilen şirki yapan ve yaptıran, 'dar'ül harpte faiz helaldir' deyip de şeriatçı olduğunu iddia eden para sevdalısı tarikat.
Yıllar önce babamın baskıları ve dayatması sonucu 1.5 sene yurtlarında zoraki kaldığım topluluk. Ayrıca top oynamak, denize girmek gibi sporların bile yasak olduğu yer. Neyse bir gün arkadaşlar ile denize kaçtık akşam geldiğimizde bir baktım peder gelmiş hayırdır amk dedim piçler ispiklemişler. Sonra peder aldı da rahatladım hey gidi hey.
o.ç bir yapılanma, 2 yıl kaldım, bunu okuyan kişiler aman ha çocuklarınızı bunlara vermeyin, çocuğun hayatı zindana çevirmeyin.
Kızları en fazla liseye kadar okur üniversite yoktur.
Tekamul altı denen arapça dersleri alırlar. Kendilerine has türban takis modelleri vardır. Igne kullanmazlar.
Keşke içlerinde olsam dedigimdir.
Atatürk hakkında türlü atıp tutmalar duyabileceğiniz cemaat.
beyni yıkanmış şeriat yanlısı kişilerdir. Sürekli cumhuriyet hakkında atıp tutarlar.

Bizim bi arkadaştan biliyorum..
üniversite yılllarımdan hatırlıyorum, yeni gittiğim ısparta da bir yurda kayıt olmak için başvurduk, elime bir liste verdiler,

ilk madde; yurtta kot pantolan giymek yasak.

not; erkeğim, bazıları kız olduğumu düşünüp doğal demişler, gerzek kız olsa ne yazar, isteyen istediğini giyer.
cemaatcilerin yarım bıyıklı olan tarafı.
kurslarında çocuklara Atatürk düşmanlığı öğrettiği söylenen cemaat. en yoğun oldukları yer alanya'dır.
çok önceden eve yakın kursları vardı, dinden soğumam da büyük etkileri oldu. ne insanlık var ne komşuluk, din falan palavra kendinden olmayan birine günahını vermezler, birde her kurban bayramı kapı kapı dolaşıp deri isterler, dilenci deri hırsızları..
kurslarına gelince; SÖZDE iSRAFA KARŞILAR AMA YiYEN KENDiLERi OLUNCA, HER TÜRLÜ BOLLUK BEREKET VE ŞATAFATIN OLDUĞU BiR YER. kot pantolon giymenin ve tırnağı sıralı kesmenin dinden çıkaracağına inanıp çocuklara da bunu aşılayan atatürk düşmanı, kendine müslüman beyinsizler topluluğu. ablalarının TANESi 100 TL DEĞERiNDE rengarenk eşarpları var ve oldukça tuhaf şekilde bağlıyorlar, abileri de badem bıyıklı mıymıntı tiplerdir.

sordum neden tırnağı sıralı kesmiyorsunuz, cevap aynen şu:
gayrimüslim biri tırnağını kesiyormuş, peygamber de bunu görmüş, o zaman biz sıralı kesmeyelim onlara benzemeyelim demiş, baş parmağı kesip sonra serçe parmak, sonra orta öyle aradan kesiyorlar..

ula beyinsiz, hristiyan'da musevi'de yemeği eliyle yiyor sen kalkıp o eliyle yiyor dur ben ayağımla yiyeyim mi diyorsun..
beyni yok fikri vAR, NEYSE SAKiNiM..
bir çocuğun haklarında video yaptığı cemaat.

http://alkislarlayasiyoru...i-yurtlarini-anlatan-genc