bugün

"Yollar yürümekle aşınmaz."

yürüyüş yapan sol görüşlü eylemcilere söylediği söz.
- bana, "milliyetçiler de adam öldürüyor" dedirtemezsiniz.
- benzin vardı da biz mi içtik!
- çankaya nın şişmanı (turgut özal için demiş)*
inşaat mühendisliği hesapları kendine ait olan ve altında imzası olan erzurumdaki bir apartmanın inşasının 10.yılında kendiliğinden çökmesi ile ilgili olarak gazetecilerin soruları üzerine:
-10yıldır ayakta duruyordu gelip sormadınız şimdi mi soruyorsunuz.
-:s !?

teee yıllar öncesinde bir zaman demirel başbakan iken gazeteciler kendisine genelevlerin kapatılması ile ilgili dedikoduları sormuş:
-kerhaneleri kapatalım da millet bizi mi siksin!! *
-:s !!!!????????
500 günde herkese 2 anahtar * * (1991 genel seçimi kampanyasında söylemiştir)
artık yenilerinin üretilmemesini istediğimiz repliklerdir. 45 yıldır bu milletin başındasın sülü. bi git artık ya. yapıştın yemin ediyorum.
seçimlerde bir cemaatin desteğini alan süleyman demirel. bidahi seçimde yine destek ister. cemaat lideride süleyman demirele;
-tamam ama bizdende bir milletvekili çıksın cemaatimzden
+ben varım ya ne gerek var
der süleyman demirel.
şimdi ege bir yunan gölü değildir. ege bir türk gölü de değildir. binaenaleyh ege bir göl değildir.
Üniversite Ziyaretlerinden Birinde Sol GÖrÜŞlÜ Bir ÖĞrenci Demireli SikiŞtirmaya ÇaliŞir.
- TÜrkiyede Yapilan Her TÜrlÜ iŞi Sahiplenmek Gibi Bir Adetiniz Var- Sen Nerde Oturuyorsun?
- Niye Ki? KadikÖyde!
- Hah iŞte Buraya Her GÜn Gelmek iÇin ÜstÜnden GeÇtiĞin KÖprÜ Var Ya
- Ee Evet
- Onu iŞte Ben Yaptim!

birde:

SÜleyman Demirel "seÇmenlerle" Bir SeÇim Öncesi Sohbeti Yapmaktadir. iŞsizlik Konusunda Çok iddiali SÖzler Sar Feder: "gÖreceksiniz iktidara GeldiĞimiz Zaman iŞsizlik Problemini 3 Ay, Evet, 3 Ay iÇerisinde ÇÖzeceĞiz. Bakin Bunun Altini Çizerek SÖylÜyorum. O Sirada Not Almakta Olan Gazeteciye DÖner:

sen De Altini Çiz O Satirlarin" Der

Aradan 10-11 Ay GeÇer; Demirel BaŞbakandir Ama iŞsizlik Sorunu ÇÖzÜlmemiŞtir! O GÜnkÜ KonuŞmada Bulunan Ve Not Alan Gazeteci Kendisini Ziyaret Eder. Demirel Yaptiklarini, Yapamadiklarini, ÖnÜndeki Engelleri Vs. Anlatir. SÖz Sirasi Kendisine GeldiĞinde Konuklara GeldiĞinde Not AlmiŞ Olan Gazeteci Malum KaĞidi Çikartir Ve GÖsterir. ikisi Arasindaki Diyalog ŞÖyle GeliŞir:
-efendim Siz Bize iŞsizliĞi 3 Ay iÇerisinde BitireceĞinizi VurgulamiŞ Ve 'bunun Altini Çizin' DemiŞtiniz Ben De ÇizmiŞtim. Buyurun."

- KaĞidi Vermene Gerek Yok. O GÜn 'altini Çizin' DemiŞtim DeĞil Mi? Çikar Kalemini Tekrar. Al KaĞidi Eline Bul O Satirlari. Buldun Mu? Hah Tamam; Şimdi De ÜstÜnÜ Çiz!
Demirel'in Eski Tayfasinin Bulundugu Bir Ortamda Bir Gazeteci Sorar

Gazeteci: Sayin Demirel, TÜrkiye'nin Durumunu Tek Kelimeyle Özetler Misiniz?

Demirel: iyi..

Herkes ŞaŞirir, Demirel Mevcut Duruma iyi DemiŞtir SonuÇta. Ama Devam Eder.

Demirel: Ama iki Kelimeyle Özetlememi isterseniz "iyi DeĞil"..
Neresini sıksaydım? (ingiltere ile ilişkilerin gergin olduğu bir dönemde yapılan bir görüşmede, ingiliz görevdaşının elini sıkmasının doğruluğunu kendisine soran gazetecilere cevaben)
Fiyatlar günden güne artıyosa memlekette pahalılık vaa demektir.
Görünen köy uzak değildir.
Goalisyon hökümetimiz hayırlı uğurlu olsun. (1991 genel seçimleri sonrası DYP-SHP koalisyon hükümetinin kurulduğu gün)
Galibiyetin sahibi çoktur, mağlubiyetin sahibi yoktur. Yenilgi yetimdir.
Fırat'ın kenarındaki bir kuzudan ben sorumluyum.
Gap'ı kimseye gap diye gaptırtmam.
Binaenaleyh, Öküzün altında Buzağı aramanın manası yoktur. (24 Ocak 1980 basın toplantısından)
Aksini diyenin alnını garışlarım!
Kendim için birşey istiyorsam namerdim.
işiniz vardı da biz mi aldık? (12 temmuz 1969) (iş isteyenlere)
işsizlikten kurtulmak istiyor musunuz ? takılın peşimize. (1991 genel seçimleri öncesi miting konuşmalarından)
Vaa mı bunun başka türlü izah tarzı?
Niye ? Biz mi öldürdük ?(Başbakanlık kapısında bekleyen bir atı ölmüş ama iki at parası isteyen yaşlı amcaya verdiği cevap)
Bulut buluttur, bulutun akı da buluttur garası da, binaaneleyh, üzerine gonuşmaya değmez.(Sayın Demirel, Yıldırım Akbulut için ne düşünüyorsunuz? diye soran gazeteciye)
Memlekette gaz vardır. (Gaz sıkıntısı için hükümet ne gibi önlemler alıyor diye soran gazeteciye)
Güçlü TL'yi güreşe mi göndereceksiniz?
Nerde galmıştık?
Dört kaz teslim etsen, akşama üçünü kaybedip gelir.(1980 öncesinde Bülent Ecevit’e)