bugün

açılan başlıklara ve entrylere bakarsak herkes zengin kodumun sözlüğünde. bir fakir benim galiba. aşağılayın, ezin beni hadi. hadi lan sözlük kodamanları sizi.
Zengin olsam sözlükte ne işim var?

(bkz: sözlüğün fakir tesellisi olması)
herhalde amk.

mesela ben yıllık maaşınızı tek maça basıyorum.

o kadar da taşaklı sözlük.

görsel
Ben eskiden patrondum şimdi işçiyim, şerefsizim bordrolu olmak en güzeli, kafa rahat...ay başı maas yatar ticket yatar...bir daha bağkurlu olanı silksinler...
Hiçbirşeyimin olmaması için 30 bin TL param olması gerekiyor. Yanlış söylem.
(bkz: fakirlikle övünmek) gibi bir durumun olmamasından mütevellit olabilir mi.
tabi ki zenginiz denilesi durum.

adam çıkmış okonomo çok oyo, donyo bozo koskonoyor diyor.
eskiden televizyon yoktu yol yoktu diyor.
avm'ler dolup taşıyor diyor.
türkiye gelişti her şey var eskiden kuyruk vardı şimdi yok diyor.
cebinde 3-5 liralık telefonu olan insanlarız diyor.

üstelik bunu diyen insan aç olduğunun karın tokluğuna yaşadığının farkında değil.
biz bu insanların bu halinden memnun olacak yaşam standartlarına satınalma gücüne bakıp kendimizi zengin değil milyoner olarak görüyoruz.

örn: bendeniz yeni bir bilgisaray almayı düşünüyorum vereceğim para minumum 7-8 bin lira civarı ki; oyun oynamayı düşünmüyorum, oyun bilgisarayı almayacağım.

ya da station wagon bir volvo v70 almak istesem 21 yıllık arabaya vereceğim para en az 110 bin lira.

veya daha üst model v70 alsam 2009 yılında trafiğe çıkmış 12 yıldır kullanılan arabaya en az 248.000 lira vermek zenginlikten değil enayilikten yokluktan olur.

ama bu enayiliği zenginlik olarak gören cahillere göre zenginlikten öte biz milyoneriz.
fas fakirim zamanında 560 tl verdiğim bir marka saatim var 2 tane android tel 2001 model araba. alerjim var parfüm kullanamıyorum.

ameleyim gururlu ve onurluyum. yer sofrasında yemek yiyiyorum.
Lan siktirin gidin zengin sayılacak tek kişi yok bu sözlükte.
Orta halli sayılacak yazar bile bir elin parmakları kadar.
benim gönlüm zengin....
https://www.youtube.com/watch?v=sMx5YybY5ck (bkz: kaybedenler kulübü)

bohem yaşadım geçmişte... içtiğimle ev değilse de araba alınır heralde...
amerika bile gördüm ziklemedim.
hayatı anlamsız bulan bir tiptim... intihar etme fikri hep cebinin bir köşesinde.
materyalist bir insan olamadım hiç... öyle araba maraba sevdam da olmadı.

kaybedenler kulubünü izlerken kendimi görürüm kimi sahnelerde...

hani bir sahne vardır... hatun yatakta... zekisin başka bir iş yap niye yapmıyorsun falan der...

çok denk geldim... hatun olsun akraba olsun.

pişman mıyım? hiç olmadım... zenginliğe çevirebileceğim şeyleri başka şeylere exchange ettim.

iyi kötü hesap kitap yapmayacağım bir maaşım var. evden çalışıyorum, başımda bir patron sabah 8 akşam 5im yok... en önemlisi zaman zenginiyim.

mutlu muyum? hah işte, mutluyum aq. ve olabildiğim kadar da özgürüm. zamanında bunlar için savaştım, bunlar için bedel ödedim mücadele ettim... ona da sahibim.

o sisteme yenik düşmeyin... çünkü bir yaşa gelip dönüp baktığınızda o paranın amına koyayım diyeceksiniz emin olun.

haaa bedeli oluyor mu... oluyor hem de kimi zaman ağır... bundan adam olmaz diye çok ayrılan da oldu.

zenginlik mi mutluluk mu özgürlük mü başlığı veya sorusu gibi...

zenginlik değil aq...

çocukken fazla mı yaşar usta falan seyrettik farkında olmadan onu da bilmiyorum.
güncel Önemli Başlıklar