bugün

görsel
Bilgisayar oyunu konuşacak olursak,gta vice city listenin başında gelir.Su herifin verdiği görevleri yapıp sonrada Lanceyle birlikte öldürmek, Çelik yelek bulunca petrol bulmuş gibi sevinmek,Bir hastanın hayatını kurtaracak diye 100 kişiyi ezmek,taksicilik yaparken az para veren adamı inip dövmek,Malibu kulübünü tarayıp solda dans eden itfaiyeci,polis giysileri giymiş adamların yaşadığı kafayı anlamaya çalışmak..Hepsi özlenen şeylerdir.
red alert.
(bkz: tekken)

90 lar...
süper mario.
Solotest.
ayağımın altı 36 oyunu...
aç kapıyı vezirgen başı birde
2000 lerin basinda arkadaslarla int. cafede half life oppasic force oynamak.
Winning eleven. Unutulmayacak efsanedir kendileri...
atari salonlarını özlüyorum laaan.
yakar top. saklambaç
babamın ofis bilgisayarında volfied diye bir oyun oynardım özledim sanırım.
5. sınıftayken okulun bilgisayarlarında bi oyun vardı. 8 kişiye kadar oynanabiliyordu.

yandan görünen 2d bi ekranda tanklarla birbirimizi vurmaya çalışırdık. farklı bombalar ya da savunma eşyaları falan alabiliyoduk.

hatta bi “the big one” diye bi bomba vardı hayvan gibi pahalıydı ama haritanın 3 de 1 ini alıyodu.

ismini hatırlasam indirip yine oynayacam.

oyunun ismini hatırlayan mesaj atarsa müteşekkir olurum.
Skyrim Oblivion'u çok özledim. Hatırı sayılır derecede çok oynadım.
snow brostur. yaz tatilinde gittiğim atari salonunda oynamaya o kadar dalmıştım ki cebimden 21 00'ımı çalmışlardı şerefsizler ama olsun yine de severim.
bilgisayar/atari oyunları olarak moustapha (oyunun ismi başkaydı ama biz böyle diyorduk ) street fighter, bomberman, felix, hagar ve snow bros oyunları.

normal oyun olarak şiddet içerse bile kemer saklama oyunu, simiiiiittttt ve yağmurlu havalardan sonra toprak alanda ( istanbulda artık toprak kalmadı tabi her yer beton ) oynanan çivi oyunu.
görsel
Buradaki havayı içime çekmeyi, huzuru ve arkadaşlarımı özledim.
Atari tankla kartalı koruma.
Özleme demiyelim de yaş 70 olsa gene oynanır.