bugün

Yazarların uyurken aldıkları şekillerdir. Kimisi var mesela bacağını yastığa atar yani iki bacağının arasına yastık alıp yatar.
adeta devrilmiş bir kamyon gibiyim yan yatıp kafamı koyduğum gibi uyurum.
şekilsiz.
amuda kalkarak, göt üstü, kurbağalama stilinde.
Kımıldamam.

Genelde yan yatıp ikiye bukülürüm. Yorganı örttüğüm an bitmiştir, üstümü açtığım görülmemiştir.
Ne yaz ne de kış.
Yüz üstüdür. Fakat uyanana kadar yastık yerde, kafa ve ayakların yeri değişmiş olur. Yorganla arama ekipleri ilgilenir.
(bkz: hunharca) dır..
Ruh halime gör değişir. Genellikle korku rüyaları gördüğümden yorganı örter, dümdüz yatarım. Arada bir embriyo biçiminde yatarım.
baş : yastığın altına.
vücut : yan dönmüş.
bacaklar : üst üste kıvrılmış , arasında yorgan sokulmuşmuş.
eller : yorgana sarılıyor.
popo arkada, pipi önde olacak şekildedir.
şu hani polisiye filmlerde öldürülen adamın yerde tebeşir ile çizilmiş klişe bir kalıbı vardır ya efenim 3. kattan düşmüş gibi. He işte aynı öyle uyurum.
peygamber efendimiz ( sallallahü aleyhi ve sellem) in uyuduğu ve bizim örnek aldığımız şekilde uyumaya çalışıyorum. sağ taraf üstüne , sağ el içi yüzün altında, sol el iki dizin arasında, dizler doksan dereceye gelecek şekilde bükülmüş olarak.
sünnettir.
(bkz: uyuyamama) şeklidir efenim.
ankete sarılarak..* *
Kollar yastığın altında,sola dönük bir şekilde sağ ayak düz sol ayak karna kadar çekilmiş şekilde.
Kim başlattıysa helal olsun anketi.
görsel

serbest düşüş uyku stilidir.
elleri birleştirip, başın altına koyup, sağ tarafa cenin pozisyonunda uyuma şeklidir. lakin bilekte olan çatlak nedeniyle vazgeçilmez uyuma şeklimden 3 gündür ayrı kaldığım ve uyuyamadığım su götürmez bir gerçektir.
mütemadiyen yüzü koyun olan uyuma şeklidir. başka türlü kesinlikle uyuyamıyorum. hele sırt üstü hiç!
sağıma doğru yatarak uyuyorum.
Çok deli yatarım. kesinlikle yatak yorgan tekmeler, bir şekilde en rahatsız pozisyonu bulurum. yastık başımın altındayken uyandığımda mutlaka başımın üstündedir. bi de yastığı ya da yorganı mutlaka bacaklarımın arasına alıp uyumam gerekiyor.
Sırt üstü yatarken, soldan sağa dönerek yatın, bir adet yastığa sarılıp, bir adet yastığı kafanızın üzerine bastırın. Kafa altında yastık olmayacak. Iste aynen bu şekilde.
Sol tarafima doğru yatarım sabit bir pozisyonum yok (bkz: deli yatmak)
yoktur.
ama çok güzel uyuyamama şekillerim vardır.
Yazsam gülersiniz, eziklersiniz beni. Bu yüzden söylemediğimdir.