bugün

suriyeli'lerden borç alıyorum.
Kime göre fakir? Neye göre fakir?

Şu an hesapladım Son 2 ayda 32bin para harcamışım. (sadece 6bin civarı giyim ve elektronik gerisi gez toz ye iç)

gönül isterdi daha çok param olsun daha iyi yaşayayım ama yine buna da şükür. Asgari ücretten azla geçinen var bu dünyada.
telefonum nokia 3310 arabam skoda favorit.
evimiz mukavvadan yapılma. kardeşimi de doksanlı yıllarda gazete kuponu ile almıştık..
Aklıma aylık 100 lira geliri olan kardeş payı Oğuzhan geldi. 50 kuruş karşılığında kendine yumruk attırıyordu.
Telefonum 5 senelik.
Bilgisayarım 10 senelik.
3 tane çocuk okutuyorum. Bu ülkede çocuk okutmak ne demek ulan!
bim'den tereyağı almıştım bir keresinde. düşün artık sen onu !
Açlıktan ikindide yatar,sabah kahvaltısına öğle kalkar yorgan kemiririm.
rakıyı her zaman antrikotla içemiyorum,

bazen ciğerle yetiniyorum.
kendime bir avrat alamıyorum yani o kadar fakirim fak fakirim. param olsa bende alsam. aslında krediyle niy alırımda, nafakasından korkuyorum. geçen eskorta dedim 50 tl olur mu ulan it 50 tlyle niyet bile çekemessin bir haci şakir kaç para biliyor musun dedi. napıyım. herseyi 50 tl lik almaya alışmışım. şaka bir yana ekonomi çok kötü ulan önceden 5 kilo muz alırken şimdi bir kilo zor ediyor. herşeyi kasa koliyle alırken şimdi almıyorum. protesto ediyorum. sıfır b sınıfı araba alamıyorum. fakirim. derdi mi nerden tıklamak istersiniz. link atıyım.
Suriye liden sadaka alan bir temizlik işçisi gördüm. Kahroldum. Ülkenin durumu bu.
araba almak için kredi çekmek zorundayım.
okulda simit ayran alman için verilen 1.5 lirayı internet cafede harcamak için bütün gün okulda aç gezmek ve çubuk kraker yiyenlerin krakerlerinden otlanmak.
Bundan bir 6-7 sene once ogrenciyken otobusle parasi vermeyim diye 4-5 km yol yuruyordum.

Sorun okulu bitirdim mi diye ? Heheheh.
5 ay sonra biraz rahatlarım. 10 ay sonra ikinci arabamı alırım ama şimdi kıçıma don alamıyorum.
Cebimde beş lira vardı dedim dolmuşa bineyim gideyim. Bir baktım düşmüş aaa dedim nasıl oldu bu ve gene bir baktım cebim delikmiş. Hay Allah.*
Heleluyahlık seviyede. Buna da şükür.
O kadar fakirim ki istiridye yerken istiridye çatalım bıçağım olmadığı için zorlanıyorum..
görsel
Bakın bu da şans fakirliği. Bir su içecektim oysa sadece. Eskiden kumarda kazanırdım şimdi o da yok.
çivili yatakta yatabiliyorum.
Ekmek olmadığı için pasta yemek zorunda kalıyorum...
Evet.
görsel