bugün

toplumun dayatması formundan çıkıp bir görev değil, insanın mutluluğu için gerekli olan kurum algısının oturmasıdır.
cogu kısının sıralayabılecegı ozellıklerdır. yalan soylemesın bıdı bıdıları genelgecerdır. ama bır kac ıstegımı yazmak ısterım. evlılık kusursuz olmalı, dogru kısıyle mutlu olunmalı. kusursuzluk ıstedıgım ıcın aynı zamanda korktugum seydır evlılık. sadece ona ozel suslenmektır evlılık. meyve soymaktır. etraftan gulumseyerek corap toplamaktır. belkı buyuk konusucam ama evlı ınsanlar corap yuzunden yada acık bırakılmıs dıs macunu yuzunden kavga edemezler efendım! bırbırını seven ve evlenmıs ınsanlar boyle abuklukları coktaan asmıslardır. ılıskılerı duzene gırmıstır
zor soru, uzun cevap.

evlilikten beklenenler, baba ocağında eksikliği buz gibi hissedilen şeylerdir.
neden mi?

insan neden evlenir, yuva kurmak için.
neden yuva kurmak ister, aile olmak için.
neden ailesi varken başka bir ailesi olsun ister, yaşayamadığı tüm ukdelerikendi ailesinde yaşayabilmek için.
komik aslında.

mesela benim babam öküz bir adamdır. ekmek elden su gölden yaşasın ister. hiç bir şeyiçin kılını kıpırdatmaz.
kendi şehveti için kıpırdattığı zamanlarda daiki nokta atışı yapmış. ben ve kardeşim.

şimdi babam öküzdür demiştik ya, örneklendirelim.
para isteyemezsin, kafanı siker.
faturaları ödemez, elektiriksiz, susuz kalırsın.
kendi zevki için gezer, eğlenir eve ekmek bile almaz,çalışmazsan aç kalırsın.
ağzından duyulmuş en güzel söz''kumanda nerde?'' ya da ''su getir.'' olmuştur, sövmezsin bile.
neye sinirlense ''ejdadını siker'', ''anasının amı''na sokar.
emeğine saygı duymaz, bu çok pişmiş, bu az pişmiş, ben bezelye asla yemem...
boklu donuna kadar her şeyini ütülü ister, ütülmeyince kızar, gerekirse seni ütüyle yakar bile.
cep telefonunla konuşursun kim aradı diye sorar.
sormasın diye sms atarsın cevap gelince ne yazdı diye sorar.
bu liste ortalama 24 adet silen tuvalet kağıdını 10 puntoda yazarsan doldurabilecek uzunluktadır.

şimdi ben evlenmek istiyor muyum? evet.
peki ya neden?

bir eşim olsa da ruhumdaki çatlakları sıvasa diye.
birazcık aşım olsun olmasın önemli değil ama bir dirhem huzurum olsun diye.
bi iki evladım olsun da, sevgi uğruna can nasıl verilirmiş, kendini evlada adamak neymiş babam görsün diye.
soktumun parasının aile yanında kayda değer bi bok olmadığını görüp de utansın diye.
eşimle bi koltukta sıkış tepiş film izlerken, ''iyi ki sevmişim ve evlenmişim'' diyebileyim diye.

beklenti denen şey ruhumuzun açlığı değil mi?
bırakın 3 günlük dünyada biraz da biz doyalım.
her akşam bi demlik çay.
karsilikli saygi bekliyorum. sevgi denen sey zaten yavas yavas kayboluyor. bir sure sonra birbirimizin bogazina sarilmadan yasayabilelim baska birsey istemem.
izdivaç başlığı.

(bkz: elektirik aldınız mı)

(bkz: eviniz var mı)
(bkz: arabanız var mı)
Ben aşkı hiç sevmiyorum.
Kayıtsız şartsız mutlu bir birlikteliktir. Asla Rabbime karşı gelmiyorum ama zor çetin imtihanlardan geçtiğimi düşünüyorum yaklaşık 14 yıldır hem ilişki hem iş konusunda yeri geldi ağır haksızlıklara uğradım çok üzüldüm yeri geldi fabrikalarda inşaatlarda çalışarak şeytanlaşmış insanlarla uğraştım durdum. Hani dicem evlencem insan kim olursa ben bu kısa hayatta mutlu olmayı neşeli olmayı çok istiyorum ve buna gerçekten çok ihtiyacım var. Allah biliyor içimi benim mutlu olmaya çok ihtiyacım var çünkü. Allah bana nasib etmesin mutsuz bir evlilik yapmayı, hakikaten yüzümün gülmesini çok istiyorum evlenince. Ben çünkü eşimi mutlu etmeyi onu el üstünde tutmayı değerli olduğunu hissettirmeyi ve onu yapacağım ister maddi ister manevi jestlerle yüzünün gülmesine ve benden razı olmasını istiyorum, yoksa kimsenin vebalini alıp da evlilik sorumluluğunda ezilmek istemem, benim günahım bana yeter çünkü.
Olmaması.
Yemek, ütü, bulaşık, çamaşır. Kısacası köle arıyorum ben.
özgür bir dünya turu.
yatağa kahvaltı getirecek romantik bir eş. okulda başarıdan başarıya koşacak bir çocuk. tercihen sanatla ilgilense iyi olur. ama ne yazık ki kariyer planlarım içinde bunlara yer yok. dünyayı peşimde bir çocukla dolaşamam.
huzur.

sinirimi, huysuzluğumu, gıcıklığımı çekecek; ona fazla gelmeyecek ve bunun onu bunaltmayacağı, anlayışla karşılayabileceği bir evlilik.

zamanı geldikten sonra çocuk,

sessiz sakin bir ev. asla yüksek sesle televizyon izlemeyecek mesela. en nefret ettiğim şeydir. *

birbirimizin halinden anlayacağımız, yeri gelecek ışık bile açmadan mum ışığında oturup konuşacağımıZ, MASUM, sakin bir evlilik.

he bir de en önemlisi gelenek, adetler ve din. çok önem verir ve severim. bayramları, kültürel geleneklerimizi. onun da sevmesini isterim.

galiba uzun oldu ama bu kadar. basit bir hayat istiyorum asla makamda gözüm yok, kocamın da olmasın.
ama gönül ister ki tabii borç da olmasın.

günlük gibi oldu, ama bunlar işte.

hiç eskiyi aratmayan aynı sıcaklıkta bir sarılma, her akşam...

uzaktan bakıldığında sadece bir çift.

"daire 8 işte bunlar da " çifti...
Evliliğin çok da bir getirisi olacağını düşünmüyorum, evlilikten çok, gelecekteki eşten beklentiler olmalı.
şöyle ki, kendisi sizin bir parçanız olacak. Yeri gelecek güzellikler, yeri gelecek zorluklar yaşayacaksınız. Bu konuda her daim sizin destekçiniz olmalı, siz de ona aynı şekilde güvenmeli ve yardımcı olmalısınız. Bunu sağlayacak kişi hal ve hareketleriyle, eş olması gereken yerde eş, baba olması gerektiğinde baba, yeri gelecek herşeyinizi paylaşacağınız arkadaş olmalı.
bunları sağlayacak olan evlilik değil, evleneceğiniz kişidir. Sonsuz mutluluk evlilikle gelmez. Evlendiğiniz kişi düşunceleri ve yaşantısıyla sizin hayatınızı zenginleştirmeli. Bunu evlenmeden de karşılayabilir. Insanların evlenince herşeyin düzeleceğini sanması sadece psikolojik bir rahatlama aracıdır.
3 cocuk.akp'li degilim ama.cocuklari cok seviyor olmamdan kaynakli.
Sadık bir eş.
Bedava seks.
mutluluk, huzur.
cennet hayatının provası.
gül bahçesi, o gül bahçesinin bahçivanı olmak.
gül bahçesinden eve döndükten sonra sizi tahrana kokusuyla karşılayana gül uzatmak.
çok fazla beklenti içinde değilim, istediğim de çok şey değil zaten. 
Her parmağımda bir yüzük, bileğimden dirseğime kadar bilezikler, adeta boyunluk görevi gören altın kolyeler.
Evet tanım görselde. fakirler ölsün, mardinli zengin beyler like. 

görsel
huzur, sevgi, çocuk.
görsel
görsel
şöyle bir şey.
evli mutlu çocuklu huzurlu yani böyle şeyler bekliyor herkes.
evlilik beklentim yok amk evlilikten ne bekleyim.. tohuma kaçtık ..
Beraber film izlerken mutlu olmasını bilen bir eş. Mutluluk için sebep arayan değilde yan yana olmanın kıymetini bilen biriyle ömür geçirmek.