bugün

(bkz: aşk bodrumda yaşanıyor güzelim)
bir cinsin karşı cinse hissettiği dışı sevgi kaplı, içi seks parçacıklı tatlı duygu şeysidir.
insanın kendini kandırması. ve avutması.
Boku yemek.
bağımlılıktır ...
iki insanın birbirini hiç bırakmamak üzere birbirinin yanında olmak istemesi ve ikisinin kendilerini dünya üzerindeki tek varlıklar gibi görmesi kimseyi umursamamasıdır.
kendi hayatını yaşamamaktır. aşkı duyduğu olguya teslim olmak kontrolü eline vermektir.

sen artık bir kuklasın.
Bir iç dökme eylemi. Gerçek cömertlik kendini açığa vurur.
aşk midende bir agridir. gece uyuyamamaktir. herkeste onu aramaktir. kavuşamamaktir. inanmiyorum, yok oyle birsey diyenlerin bile icin icin tatmak istedikleri duygudur. yani ask metabolik ve ruhsal bir hastaliktir.
görsel

Ben bir şey demeden sözü bandista'ya bırakıyorum. Zira onlar daha iyi açıklıyorlar.
Aşk "sevmek" ve "sevmek" arasındaki farkı öğrenmektir.
beğendiğiniz bedenlere, hayalinizdeki ruhları koyup, aşk sanıyorsunuz.

Shakespeare abiye katılıyorum.
yalnızca cinssel olarak görülemeyecek (evet, iki s var) bir bağlılık durumu. kimyasal destekle hormonal coşku veren bir duyumsama. biri ile ilişkilendirdiğin mutluluk halini bu sonuca bağlama. o sırada duyulan heyecan, huzur, mutluluk, güzel bir anıyı anımsamak vb gibi bilinçaltında sizi memnun eden düşüncelerin "kimyasal destek" ile beraber ortaya çıkması.
tabii bunu bir insanla sınırlandırmak yanlış olur. bir an için hepimiz o tavuk çevirmeye ya da bir buçuk iskendere aşık olabiliriz veya evimize aldığımız kediyi ısırıp parçalamak isteyebiliriz (evet, isteriz. ne bakıyon?!) ancak bunlar kısa sürer. nedeni de insan denen yavşak canlının bilinçli veya bilinçsiz size yakın davranması, sizin kafanıza uyacak konuşmalar yapması, ortak zevkler, eli yüzü düzgünlük gibi şeylerin bizde bağımlılık yaratması. ahan da bu bağımlılık "aşk"tır. sonradan birbirinize alışmanız, onun da size bağlılık duyması ile birlikte bu sevgiye evrilebilir veya malın tekidir aslında sonradan fark edersiniz, onu ben bilemem.

eyyorlamam bu kadar.

kimse okumayacak şimdi *
(bkz: aşk nedir)
Ayrıca (bkz: Acıya Şikayetsiz Katlanmak).
Olmadim sozluk bilmiyorum. Olunca editlerim.
erkeğin kadını uzun süreli olarak her türlü sömürmesine imkan veren duygu. Bir kez yatıp gitseler sömüremezler çünkü. Uzun uzuuun hayatınızın içine etmek istedikleri için aşk tuzağını kullanırlar.
ihtilaldır her şey yolunda giderken bir gün biri çıkar ve bütün hayatını baştan aşağı değiştirir ve hiç birşey eskisi gibi olmaz.
Aşk
Varlıktır,
Görebileceğin en büyük heyecanı barındırır içinde.
Ve yokluktur aynı zamanda,
En lazım olduğu anda gelen,
Seni seviyorum sesidir

Ve aşık ,
Varlıkla yokluk arasında,
Gidip gelenlerin mertebesidir
Aşk bir b*ktur yemeyen yoktur. Kesin ve net.
Ask onun hep iyiliğini düşünmektir. Ona sevgiliden çok dost anne baba olmaktir. Onun canı yandıgında senin de caninin yanmasidir. Aşk hep zordur.
ne kadar zaman geçse de adının geçtiği her cümlede içinin titreme sebebi olandır.
bir kızı çok seversin, alamazsın, adı aşk olur.

demiş üstat aşık veysel
aşk kimyasal bir olaydir aslinda ama ben sözelciyim.
biyokimyasal olarak fazla miktarda çikolata yemekten farkı yok.

(bkz: the devil s advocate)