bugün

100/puanlık uzmanlık sorusu.

a) dertleşmeye
b) dertleşenleri dinlemeye
c) dert otağı olmaya
d) dertsiz başa dert almaya
e) hiçbiri
(bkz: dayak nedir ne işe yarar)
(bkz: bilgi)
saçma sapan sitelerde vakit geçirmemezi engeller. insanların bilgi alışverişinde bulunmasını sağlar.
sözlüğün ne işe yaradığını merak eden bünyenin cevap beklediği soru. o vakit bekletmeyelim garibi.

hayatı öğretir. her yönüyle. öğrenmesini bilene...
afrodizyak etkisi yapar. hiç bir erkek yoktur ki sözlüğe girdikten sonra erekte halde çıkmasın. ya da hiç bir bayan yoktur ki sözlük sonrası libido oranı artmış olmasın. meyilli bireyler için bir yorum yapmak istemiyorum. zira zat-ı muhteremlerin ne zaman ne nasıl davranacakları henüz kestirilememiş durumda. diğer bir önemli özelliği ise ademoğlu tarafından son derece fazlaca hissedilen egoların tatmin edilmesi ihtiyacını ziyadesi ile karşılamasıdır. yemin ederim sarımsaktan daha fazla faideye sahiptir bu meret.
(bkz: allah başımızdan eksik etmesin)
(bkz: sözlük bana kız ayarla ulan allahsız)
eğer uludag sözlük kastediliyorsa, aşağıdaki şekilde cevaplanabilecek, şaşkın insan soru cümlesi;
-olaylara ve hatta kendine bile başka açılardan bakabilmeni sağlar.
-eğitirken güldürür, düşündürür, ağlatır, küfrettirir, ya da bunları yaparken eğitir. dolayısı ile bilginin süzülmemiş, damıtılmamış yani ham halini verir ki mevzusu budur aslında. (bkz: üçü beşi birarada) (bkz: ağdasız türkçe)
sonuç olarak;
-artılıyosun; ezik oluyosun, eksiliyosun; ipne oluyosun.*
-değişik bişi yani, bööle geyikler falan.
-radyosu var, çalıyosun, dinliyosun, abartıp oynuyosun, göbek atıyosun, aynı anda geyiğe devam ediyosun.
sözlük bir nevi yaşadığımız sisteme, düzene, popülerliğe karşı olduğumuzun duyulmasına yarar. anarşistlik gibi birşeydir, genel kesimin beğendiği saçmalıkları, yanlışları düzeltmek için yazılır, fikirler tartışılır.
kendimi ayırmadan tanımlıyorum: sözlük gaz almaya yarar her hususta hemi de'nin en kuvvetli cevaplarından birisi olduğu soru. (bkz: zannımca)
amaçsızca geçen yarım saatten ve okunan onlarca başlıktan sonra herhangi bir şey kazanamamam üzerine merak ettiğim işlev.