bugün

sözcü isimli gazetenin bu ülkeye verdiği zarardan dolayı gereksiz hatta zararlı olmasıdır.

eleştirme ile çamur atma arasındaki farkı kavrayamayan bu halde kendilerini aydın zanneden çöplük insanlarla doludur sözcü gazetesi. neredeyse tüm sayfaları iktidara bok atmaya çalışan yazılarla doludur. eleştiri gereklidir, ülkeyi daha ileri götürür ama sözcünün yaptığı eleştiri değil boş kelam üretmektir ak parti sevilmeyebilir ama eleştiri başa taş düşse ak partiden bilerek yapılmaz bu şekilde eleştirmeye kalkarsanız inandırıcılığınızı yitirip komik duruma düşersiniz. işin daha kötü tarafı eleştiri haklı bile olsa bu tür gereksiz haberin yanında gerekli olanları da kaale alınmaz sözcü gazetesi böyle yaparak düşman olduğu kuruma karşı komik duruma düşüp onların ekmeğine yağ sürmekte ve kendi düşüncesinde olanları rezil etmektedir.

edit: bazı arkadaşlar burada anlatılmak isteneni anlayamamışlardır. burada anlatılmak istenen sözcü gazetesine düşman olmak değildir ya da zaman gazetesini övmek değildir, ikisi de aynı yolun yolcusudur. burada esas anlatılmak istenen bu tür gazetelerin gereksiz övmek, gereksiz yermekten başka bir bok blmedikleridir.
alakası yoktur.ha gereksiz gazete dersen sabah derim ben de.
akp karşıtı toplumsal tabanın öfkesini olabildiğince siyasi akıldan yoksun bir biçimde boca ederek, aslında akp'ye iyilik eden bir gazete olarak sözcü gazetesinin gerekliliğini okurlarına bırakıyorum elbette ama:
(bkz: bir gaz alma aracı olarak sözcü gazetesi)

akp karşıtlığını bir siyasal akla ve bir siyasi formasyona dönüştürmekse:
(bkz: sol portal)
geri zekalıların her zaman olduğu gibi götünden anladığı durumdur. ilk entry i okumayıp başlığa göre yorum yaparak beyinlerinin ne kadar küçük olduğunu gösteren ahmaklar zahmet edip ilk entry i okumalıdırlar. akp yi sevmemek ayrıdır, herhangi bir kurumu sadece eleştirmek için gazete çıkarmak ayrıdır. demokrasinin kelime anlamını bile bilmeyen zekası aksak insanlar sözcü gazetesinin yaptığına demokrasi demektedir. demokrasi her şeyi körü körüne eleştirmek midir?
uykumuz geldi ve i go you go we go'da gereksizdir gibi efendim.
basin sansur edilemez sacmaligiyla tahammul edilir hep gereksiz gazetelere... Tipki simdi oldugu gibi.
çok da yanlış olmayan. bu gastede ne fikir var ne de özgün içerik. varsa yoksa bildik teraneler. lakap takma, bok ve çamur atma, iftira, lagaluga. emekli albay hüsamettin tambay formatındakilerin bile kahvede zikredeceği şeyler değil.

özetle öteki tarafta vakit neyse, bu da aynısı. aynı derecede gerekli.
iktidar yandaş ve candaşlarının telaffuz edeceği cümledir.
herhangi bir gazeteyi gereksiz görebilecek, çok sesliliğe karşı duran bir adamın gereksizliğinin yanında asla bahsi geçmeyecek bir gereksizliktir efendim.
o kadar da gereksiz değil. cam falan siliyoruz. kışın apartmanın önüne seriyoruz evcil hayvanlarımız gelirken ayaklarını siliyor.
Öyledir 1 2 yıl önce manşete sahte haber almıştı pkk ve canlı bomba düzeneği ile ilgili.

2016 türkiyesinde gazeteden bilgilenmenin gereksizliği denseydi daha güzel olurdu.