bugün

Hepimizin içinde aylarca yıllaca söyleyip isteyip de söyleyemediğimiz cümleler silsilesidir. Bazen bir kelime bazen ise bir kaç sayfa. Ama gerçek olan bir şey vardır ki o cümleler ne kadar süre içimizde kalsa içimizden yani bizden bir parça olur. Onlarsız kendimizi düşünemeyiz. * * * * * *
(bkz: götün çok güzel be)*
(bkz: ayakların kokuyor)
+onu sevmiyorsun hala değil mi idealistkuzu?
-sevmiyorum tabi kızım aklıma bile gelmiyor... *''hala eski sevgilimi unutamadım.''
+aferin böyle devam...
sorulunca neyse ya boşverle kapatılan cümlelerdir. bi de bunun yok bir şey olanı vardır ki en çok kullanılandır.
söylenebildiginde, söylemek için geç kalındığı anlaşılacak olan cümlelerdir.
keşke'lerin analarıdır, babalarıdır.
karın ağrısı çektiren en berbat olaydır. söylenmek isteyipde derin bir nefes alındıktan sonra geri yutulan sözcüklerdir.
saygısızlık etmekten kaçınıp, kelimelerin yutulmasıdır. saygı kaybedildiğinde ve sevgi zaten hiç var olmamışsa, dökülmelidir bütün söylenemeyenler. hasta eder insanı.
zaten değerin toz kadar bile değildi gözümde sadece varlığınla nefesimi, oksijenimi çalan mahluktun. artık yoksun da! özellikle iş yaşantısında ast ile üst arasında yaşanan, astın; üstüne her zaman söyleyecek şeyleri vardır ancak hiyerarşiye uygun olmadığından içinde kalır.
(bkz: senle yarınım yok ki)
(bkz: seni sevmiyorum)

bazen seni seviyorum'dan daha zor söylenir. söylenemez.
seni özliycem...
tanışabilir miyiz?*
hayatımızdaki keşkelere sebep olan cümlelerdir. bazen sizi derste bırakan hocaya edeceğiniz bir küfür cümlesi , bazende yıllardır sevdiğiniz insana sevdiğinizi söyleyeceğiniz cümledir. ama işte söylenememiştir ve artık sadece bir keşke olmuştur hayatınızda
abi osuruyorsun da, bu kadar nasıl kokutabiliyorsun?
dal sarkar kartal kalkar, kartal kalkar dal sarkar.
hiçkimse sevmemiş.. herkes yalancıymış.. insanoğlu severim dermiş ama ayrılıp ta gidermiş.. bir bakmışsın can düşmanın oluvermiş.. hayat işte böyleymiş.. acımasızmış.. ey sevgili mutlu olursun inşallah.. ah etmedim bil.. ama açtığın yara geçmedi.. gün olur devran döner elbet sende benim çektiklerimi çekersin...
Bu satırlara da yazılmayacak sözlerdir.
bi rahat bırak aşkım bunaldım vallaha.
sevgili yöneticim, o koltukdan kalk ya yakışmıyosun bile!
muhtemelen başıma bişey gelmeyecekse... diye başlar.
başıma bişey gelmeyecekse sözlük moderasyonunu sevmiyorum. * *

edit: söyledim gitti.
soylenmeyı bekler durur. *
selçuk dereli senin anan nereli.. **
bir zamanlar sevgili olduğunuz kişiye söylenemeyen şeylerdir.

mesela: o hep beğenmediğin ayakkabım vardı ya, hani kot pantolonunun altına hiç gitmemiş diyerek bir daha giymememi ima ettiğin, onun altı da delikti. kışın hep su alıyordu ayağım ıslanıyordu. ama yenisini de alamıyordum. çünkü babamın ayakkabı al diye verdiği parayı senle yemiştim.
kaybettiğiniz* bir yakınına söylemek için beklediğin ama söyleyemediğin ve asla söyleyemeyecek olduğun cümlelerdir. oyüzden eğer bu cümlelerin sahibi yaşıyorsa çok geç olmadan söylenilmesi gerekir.