bugün

kendim ettim kendim buldum, kendim yazdım kendim güldüm durumudur.*
entariyi itici kılan ama sözlüğün olmazsa olmazlarından, entryyi okuyan kişiye "aha burda gülecen" mesajı veren genelde yıldızlı bkz olarak verilen zımbırtı.
entry girerkene klavyede shift + nokta'ya basıp yanına da shift + 9'a bastığınızda ve ekle dediğinizde entrynizde gözüken ingilizce kısaltma. neymiş: smiley was here , ne demekmiş: gülücük burada. gülelim bari aparatı. bir kez daha geliyor *
nedense hep shw diye yazdığım zıkkım, artık ben de kendisini kullanmıyorum, gb tercih ediyorum, hem gb renklilerde daha etkili.
swf la karıştırılan kısaltma. sanki swf olsa tam gülme efekti gibi olacak, daha sevimli duracak, ihu.
yıldız içinde görmekten gına gelen kelime.

(bkz: yildizli bakinizda swh vermek)
(bkz: smiley will here)
Girilen entrynin bu kısımında gülün diyerek tüm entriyi unutturan kısaltma.
(bkz: sözlükten soğuma sebepleri)
kendi kendine pırtlayan kısaltma.
ya da ben de pırtlıyor.
bir entryde bir yeri kopyaladım. başka entry e yazdım.

#xxxxxxx * :o :( /msj ?

seklinde. ":" ve ")" nin kombinasyonu karşıma * olarak çıktı.

edit: al gene oldu.
sitcom'larda her esprinin sonuna eklenip seyirciye "gülün lan! espri yaptım! komik! gülsenize lan! eşşek mi tossuruyo burda!" baskısı kuran kahkaha efekti gibi birşey.
anlamsız, itici, lüzumsuz bir internet ünlemi..
sanal ortamlarla fazla haşır neşir olanlarda rastlanan kötü bir alışkanlık. sanırım bulaşıcı özelliği de var. bir espri yapılmış sonunda yıldız var. yazıda kullanılan yıldızın edebi anlamı, açıklama yapmak, atıfta bulunmak, gönderme yapmak. bu ne şimdi neyin yıldızı, neyin açıklaması ben yaptığım espriye gülüyorumdan başka ne anlamı var. burada gülünecek der gibi. aynen anlattığı fıkraya önce kendi gülenler ya da gülmekten fıkranın içine edenler gibi. espri enfes, özgün, kalite lakin tam pek iyi entry denecekken, imleç entry sonundaki yıldızın üstüne getirilir ve maalesef istenmeyen ama beklenen olur, gülerek fıkra anlatan insanlar akla gelir, espri bütün anlamını yitirir. aynen böyle verilecek pek iyi pek güzel de güme gider belki de olumsuza dönüşür.
(bkz: esprinin içine etmek)
entryin sonuna yıldızlı bkz. olarak verilerek, genelde, entrynin espri amaçlı yazıldığını belirtir. böylece bazı insanların yazılanları yanlış yere çekmesine karşı bir nevi engelleyici rol alır. kullanması faydalı olabilir ama şart değildir.
çıkıcağından emin oldugum halde sürekli üzerine geldiğim ~ ~ * *
yazdığım çok komikti, ben güldüm hadi şimdi siz de gülün anlamına gelir.
Sözlüklerde smiley kullanımı hoş karşılanmadığı için ortaya çıktığı düşünülür. Kimin tarafından icad edildiği belli değildir. Ama size yapıştımı bkz lı swh den kurtulmanız zordur, ama imkansız değildir.
sitcomlardaki 'burda gülcen mamına kodumun çocuğu' efektinin sözlüğe uyarlanışıdır efendim.
yazarların bu entry komik hadi gülün lan demek için koydukları sembol.
eğer gerçekten güldürebilen ve ince düşünülmüş bir entry'nin sonuna konulursa çok hoş duran ancak her geyik yazının sonuna konulduğunda messenger'da sürekli gülücük yollayan insandan daha fazla sempatik olmayan kısaltma. (bkz: antipati)
sweety heart manasına geldiğine inanarak çantalara, defterlere yazdığım kısaltma. *
gerçekten komik hiçbir entrinin sonunda bulunmuyomuş bu moruk, öyle bi tüzük varmış mesela.
onun yerine "gülücük" tercih ettiğim sembol. ayrıca iticidir, sinir bozucudur. onu görünce gülmekten vazgeçip eksiyi basarım. * *
kendisini hic sevmem.

"cocuklar, ben burada espri yaptim ihihihi" mesajini vermenin en abullabutumsu yoludur efendim. kaldi ki akilli bir mizah ornegi sundugunuzu dusunup de kimsenin bunu anlamamasindan sikayetciyseniz eger, sorun ya anlamayandadir ya da sizde. bu yuzden sevgilime de yasakladim bunun gibi mide bulandirici ifadeler kullanmasini; benimle yakindan uzaktan bir iliskisi olamaz.

ayrica, yildizli bakiniza smiley isareti koydugunuzda otomatik olarak cikan seydir, aman dikkat... 3 harf yuzunden kendinizden tiksindirtmeyin! gulucuk koymayi da cok abes buluyorum da neyse, kendi kendime gicik olmayayim...
daha hiç kullanmadığım ayrıca başlık altını okudukça da kullanmamakla iyi etmişim dediğim türkçesi gülen surat var burada olan sembol.
güncel Önemli Başlıklar