bugün

uzun süreli gözlemlerim ve izlemelerim sonucu (ki 5,5 derece miyop olmuş bulunuyorum bu gözlemlerim neticesinde) şöyle bir kanıya verdimki survivorda halen açıklanmamış gizli olan şeyler var. acun ılıcalının bu açık noktaları açıklamasını rica ediyorum.
-şimdi yarışmacılar arasında teni çok beyaz olanlar var. saatlerce güneş altında kalıyorlar sanırım bunlar hiç kızarmıyorlar. hani bazı insanlar vardır ya onlar yanamazlar esmerleşemezler sadece kızarırlar sonra acıdan kıvranırlar. mesela kemall aaabii abi bu adam bildiğin beyaz tenli. onun gibi tenim olsa o kadar saat o kadar ay güneşin altında yaşasam yemin ederim ıstakoza rakip olurdum. bu sorunu nasıl aşıyorlar.
-yarışmacılar tuvalet ihtiyaçlarını nasıl karşılıyorlar birisi şuna bana izah etti. nazi almanyası döneminde bir alman eğitim subayı, adolf hitlerin tuvaletten çıktığını görünce intihar etmiştir. bende şu anda o posizyona geldim. öyle zannediyorumki bu yarışmacılar sıçmıyorlar. veya bi kuramım daha var. kameralar kapandığı anda bunların bambaşka bir ortamları var arka tarafta böyle sıcak oturaklı uzaktan kumandalı klozetler falan ohhh.
-yarışmacıların giyimleri nasıl oluyor. erkekler nasıl sürekli paspal iken (bkz: survivor ertan) kızlar sürekli bakımlı ve kıyafetleri gayet temiz olabiliyor. yarışma formatı adı altında yarışmacıları pislikle yaşamaya mahkummu ediyoruz yoksa.
-niye birbirinden saçma ve fiziksel güce dayalı oyunlar oynanıyor ısrarla. survivor türkleri bu kadar salakmıki niye hem zeka hem fiziksel güç gerektiren bir yarışmaları olmuyor. format format diye diye adada kız bırakmadılar elenecek lan hepsi.
-bide survivor seda arkadaşımız almanca öğretmenliği okuyormuş. kendisi yarışmadan elenir elenmez ingilizce kursuna yazdıracağım kendisini. kız o kadar iyi almanca öğrenmişki sadece ingilizce değil türkçeyide adam akıllı konuşamıyor.
sevgiler saygılar.
erkeklerin sakal traşı olamıyor diye, ortalıkta 10 günlük sakalla gezinmesi. ama ne daha kısa, ne de daha uzun, hep 10 günlük sakalla gezinmesi.

ulan yarışma başlayalı aylar oldu be, makineyle inceltildiği aşikar.
(bkz: survivor)

garipliğin kendisi budur zaten.

bir sürü insanı bir adaya koyup bundan rating sağlamak.
saçları uzamıyor bu yarışmacıların.sonra dudak yaraları bi bölümde gözüküyor hoop 2. bölümde kayboluyor falan.
bu herifler onca ay cinsel deneyim olarak ne yapıyor ayrıca bu adamlara neden banyo verilmiyormuş gibi davranıyorlar. he sahiden verilmiyorsa bu adamlar nasıl kepeklenmiyor pislikten kokmuyorlar.
bu kadar iyi kulis dedikodu yapabilen onca insanın nasılda seçilip toplandığı merak konusudur,,hele hele ertan gibi bir kişilik nasıl sonradan topluma kazandıralacak yaw?