bugün

2 gün önce yüksek ateş ve sürekli kusmuk çıkarmamdan ötürü acile gitmiştim. efendi gibi sarı numara alıp, beklemeye başladım. zaten acilde 3 tip hasta oluyor. birincisi kırmızı vaka direk bekletmeden alınan hastalar, ikincisi sarı vaka aciliyeti var ama kırmızıdan sonra gelir. üçüncüsü ise yeşil olanlar. bu ibneler gazı olsa soluğu acilde alanlardır. neyse konuyu saptırmadan olayı anlatayım. o gece almışım sıramı bekliyorum önümde 2 kişi var. 115 benim, sıra 113. numarada. bir tane suriyeli biri geldi yarım yamalak türkçe konuşabiliyor. ayağına inşaatta çivi batmış. öncelikle iş kazası diye kaydettirmiş. sonradan muhtemelen işvereniyle konuşunca işvereni buna bir şeyler demiş olacak ki yazdırdığı iş kazası raporunu düzelttirmek istiyor. buraya kadar benim duyduklarımdı. sonra bu amk suriyelisini doktorun yanına yönlendirdiler. doktor da düzeltme ile alakalı bunun sevmediği bir şey demiş olacak ki; birden küplere bindi ve herkese bağırmaya başladı.
''madem düzeltemiyorsunuz neden böyle yazdınız''
danışmadaki memur, o ibnenin ilk geldiğinde iş kazası oldu diyerekten doktordan randevu istediğini söyledi bu arada. yani bildiğiniz dönekliğinin cezasını benim memurumu, benim doktorumu azarlayarak sindirmeye çalışıyor. o sırada hemen beyaz kod verildi. polisler güvenlik görevlileri falan birkaç hasta yakını girdi araya bu ayağına siktiğimin suriyelisini dışarı çıkarttılar. raporu da iş kazası diye verdiler. sikik artık ne yapıyorsa yapsın. onun yüzünden 45 dakika daha fazla bekledim orada.