bugün

aci bir gercek. ne yazikki halk sosyal medyada like pesinde kosmaya devam etsin. dogum oranlari epey yuksek 3.5 milyon suriyeli turkiyeye kapak atti ve bence hic ayrilmayacaklar.
gitmeleri kenarda dursun.gitmek isteyenler içinde artık ortada bir suriye yok. her yer harabe. vatan hasretinden yansalar da artık gitmeleri zor. savaşta ülkesini bırakıp kaçanlar korkaktırlar. ve bir boka yaramazlar. hasta kadın çocuk yaşlılar hariç olmak üzere. onlara bakmak insanlık borcumuz. ama eli ayağı tutan ibneler yarın bize de ihanet ederler. yazın bunu kenera.ruslarla anlaşırsak. kardeşim esad olur esed işler o zaman değişebilir. göreceğiz.
1 ayda 50bin bebek. Düşünün gerisini.
zaten bir yerde okumuştum istatistiklere göre mülteci olarak sığınan insanların yüzde 70 i geri donmuyormus. ki dönülecek yer Suriye, bizdekilerin yüzde 90 ı dönmez.
Çoğu paranın ta amına koyuyor. Dükkan açan bile var. Neden gitsinler?
Suriye ye değil ama avrupa ya giderler.
Acı ama gerçek olan durum.
Adamlar calismadan para aliyor devletten. Alisverise para vermiyor. Elektirik, su dogalgaz parasi vermiyorlar. Ve inadina uruyorlar. Devletten cocuk yardim da aliyorlar.

Kendi mafyalari da var, hirsizlik ve gasp agirlikli calisiyorlar.

Neden gitsinler. Ha, onlarin vergisini ben oduyorum, benim cebimdeki eksiliyor. Esasen gitmesi gereken benim galiba. Benim parami arapa veren devlet e vergi odeyecegime gider elin gavurina oderim.