bugün

Kudurmadım sikimde de değil eğer hakkım varsa hakkımı helal etmiyorum. Eyv
Bunu savunan mallar 18bin TL kredi öderken de aynı şeyi derler umarım.
zaten kira, yemek vs yardımı yapılmıyor mu suriyelilere ? ekstradan ünide okuyor diye 1200 lira vermek ne demek amk ? kendi ülkemizde mülteci kadar değerimiz yok anasını satayım.
Benimdir. Haram zıkkım olsun. Türkün türkten başka dostu da yoktur yardım edeceği de. Kendi halkımızdan o kadar muhtaç varken niye suriyelilere veriliyor. Allahın belaları..
Bizim burs almamız için de aynı koşullar sağlansa sorun edilmez.
sadece burs mu yakinda vatandaslik aliyorlar. anadolu artik bizim diyecekler.
açtürk'tür. 35.000.000 yardıma muhtaç açtan bir diğeridir. kendince haklıdır. bu duruma düşürenler utansın.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Özel üniversiteleri saymıyorum; yılda ortalama 150 kişinin kabul gördüğü bir bölümde okuyorum. annem ile babam ayrı, işsiz ve sigortasızlar. bana kredi çıktı. kudurursun. kendi öğrencine de 1200 tl ver, seni sevmeyeni de seveni de sosyal devlet anlayışı budur diye alkışlar. ama işin gücün nema, rant.
garibanın üç beş kuruşuna göz dikmiştir. yazık...
benimdir, haram zıkkım olsun bütün haklarım.

Not: Öğrenim kredisini çatır çatır ödedik vakti zamanında. Bir suriyeli kadar değerimiz yok ülkemizde.
sen geri ödemeli 400 TL alıyorsun üniversite sonrası nasıl öderim diye kara kara düşüneceksin. salak insan hiç mi düşünmez hatta nasıl bu durumdan memnun olabilir ?
hep birileri kudurmak durumunda sanırım. kudur kudur bitmiyor. topluca bir kuduz aşısı mı olsak?
Ne war yani,

Sen de Arap ol,

Sen de burs al !

En iyi Arap,
Ölü araptır !
Ben bu ülkeye vergi verdiğim halde bana 400 tl kredi verdi bunu faizle isterken elin gavuruna 1200 tl vermesi adil mi.

gebersin açlıktan mk bana ne. Ben mi çıkardım ülkesinde savaşı.
Olup olmadığını merak ettiğim türk'tür.

Ben kudurmuyorum ihtiyacım yok devletin sadakasına *
son kuruşuna kadar haram olsun . ananın amından çıban şeklinde çıksın. haketten kudurdum.

evet.
Ayrıca istedikleri üniversitede mis gibi okuyabiliyorlar. Ve bu durum sadece suriyeliler için değil genel olarak kazakistan, Gürcistan, özbekistan vs. ülkelerden gelen öğrenciler için de geçerli. Ülke varandaşı olan biz, vergi veren biz, burs alan onlar.
Kudurtan nokta suriyelinin 1200tl burs alması değil kendi ülke sınırları içinde kendisine sağlanmayan refahın gelen misafire sağlanmasıdır. Zira adamın aldığı burs senin aldığının üç katı.. Gel de kudurma
Kuduracaktır tabi. Onlara yapılan yardımın hiç biri yapılmayan yoksul, zor durumdaki bir ailenin çocuğuna 400 tl "kredi" verirsen üstelik bu çocuk ailesine, evdeki küçük kardeşi aç kalmasın diye para göndermek zorunda ise elbette kuduracaktır.
http://m.sabah.com.tr/yaz...r/donat/2016/12/27/63-sav
Kudurmakta haklı olan ırkdaşımdır.

Amına kodumun evlatları yattıkları yerden 1200 lira alacak, benim emekçi vatandaşım akşama kadar çalışıp 1300 lira alacak ha.

Sikerler böyle işi..
küçük ufak belli belirsiz bir şeyi yanlış biliyorsunuz. 1200 değil 1500 tl burs alıyor suriyeliler. bizim asgari ücret daha yeni 1400 tl olmuşken. bu konuda beni iğrendiren kendi halkıyla ilgilenmeyen birinin halkı aç, işsiz, başının üzerinde bir çatı olsun diye yırtınırken , öğrenciler aylık 300 tl kredi( /harç/her neyse karıştırıyorum sürekli adını) "nasıl geri ödeceyeceğim?" derdindeyken, elin suriyelisine ev cebine çatır çatır parasını koymayı biliyor. sağolsun suriyeli kişilerde savaştan kaçtı geldi burada tavşan gibi üremeye başladılar. 2 çocukla ülkeye gelip şuan 6 çocuk sahibi olmak nedir ya?! yanlış anlaşılmasın benim derdim şu :

almanya ve isviçre'deki rezaletten sonra diğer ülkeler cımbızla tutup çeker gibi yalnızca işe yararları ülkelerine alıp geri kalanını "hangi ülke alırsa para yardımı yaparız." deyip yollarken, rte'nin kendi halkını sallamazken suriyelilere böyle rahatlık yaratması. kabul misafir ağırlamayı bilir, ihtiyacına olana yardım edilir ama kendi halkın açken gidip başkasını doyurmak nedir lan! işin iğrenç yanı suriye'deki durum çözülse bile gitmeyecekler ve utanmadan zeytinyağı gibi "ülkenize mi kaldık sanki?", "istediğimi istediğim gibi yaparım kimse karışamaz!" diyecek kadar da rahatlar. genellemek doğru değildir hiçbir zaman ama geldiklerinden beri 1 tane düzgününü görmedim be kardeşim. yaşadığım yerin pek iyi olmadığı söylerler ve bir tarafta ölüsü, yaralısı, kavgası bol diğer tarafta akşam vakti çoğu zaman silah sesinden geçilmez ama yinede eskiden istediğim saatte çıkar istediğim gibi gezer dolaşırdım akşamdan sonraki günün sabahına kadar. artık yapamıyorum sağolsunlar geldiklerinden beri o kadar saçma sapan olayla karşılaştım ki 1'den hatta 12'den sonra çıkmaya çekinir hale geldim. hani desek ki insanımız daha iyi bir durumdayken yardım ediyoruz eyvallah derim. bu gelen suriyeliler tavşan gibi çoğalmak yerine 1-2 tl'ye koruma alıp yoldan gelen geçene dilenmek veya para istemek için yol kesmese boş buldukları trafik lambalarında 2 ile 9 tanesini görmesek. biraz daha karakter sahibi insan evladı gibi davransalar gene eyvallah denilebilirdi. şuansa tek gördüğümüz vatanlarını korumak yerine terketmiş, yedikleri yattıkları ve sıçtıkları aynı yerde olan dünya çapında simbiyot rahatlığına sahip birileri. şu almanya ve isviçre olayına girmiyorum bile.
ak trollerin aksine çomarlar surilerden aslında rahatsızdır.
bu ak troller
http://cdn1.ntv.com.tr/go...956748&meta=rectangle
bu akepeli çomarlar
http://www.kopekcinsleri....ds/2016/04/kopek-omru.jpg
bu da suriler
http://img03.blogcu.com/i...fb308f6d1a_1276976283.jpg
(bkz: karanlığa kufretmek)
"türk"dür. türk olamayanlardan ses çıkmaz onların nerede kimden çıktığı soyları sopları belli olmadığından ses etmezler..
güncel Önemli Başlıklar