bugün

balkan sığınmacıları kimseyi rahatsız etmiyor bomba patlatmıyor.beleşe yaşamıyorlar. Adam gibi çalışıp bizim gibi yaşıyor balkanlardan gelenler.
aha tam bir dalyarak entrysi. cehaletinizi sikeyim ulan sizin. duyan da yedi sülaleden istanbul beylerbeyi beyfendisi sanır kendisini siktiğiminin ak çomarı.
Balkan göçmenleri insan gibi yaşar Suriyeliler hayvan.
Balkan göçmenini seçeceğim karşılaştırma.
Osmanlı ile alakası olmayan neo osmanlıcılar şimdi de kendi ufak beyinleri ile tezler üretmeye başlamışlar.

Vay efendim Selanik'ten gelen adam "ATA" oluyormuş da, Suriye'den gelenler bu sebeple vatandaş olabilirlermiş.
Keza yine Balkan göçmenleri için bunu söylüyorlar.
1989'da Bulgaristan'dan gelen Bulgaristan Türkleri için ise "Bulgarlar geldi vatandaş yaptınız" deme gafletinde bile bulunabiliyorlar.

Evvela bunlara diyeceğim şudur ki bir Osmanlı Terimi olan "evlad-ı fatihan" ne demektir bunu öğrensinler.
Balkan Göçmenlerinin tamamı EVLAD-I FATiHAN'dır. Osmanlı Toprak kaybettiği için anayurtlarından uzak kalmış olan soydaşlarımızdır.

Suriyeliler ise,

• kendi istekleri ile ingiliz ve Fransızlarla birlikte olup Osmanlı'yı Suriye, Filistin, Hicaz cephelerinde ve Kanal seferinde arkadan vuran hainlerdir.

• Askerimizin karnında altın var söylentisiyle karnını deşen vahşilerdir.

• Medine'yi, Peygamber Efendimizin kabrini müdafaa eden, düşmana teslim etmeyen Fahreddin Paşa'ya erzak vermeyerek onları açlığa mahkum edip çekirge yemelerine sebep olan iblislerdir.

• Türk Toprağı Hatay'a göz diken, Hatay'da hala hak iddia eden sefillerdir.

Şimdi soruyorum, siz hangi cahil cesareti ile Suriyeli soysuz Arapları, EVLAD-I FATiHAN ile, Akıncı torunları ile bir tutma gafletine düşüyorsunuz?
(bkz: mal beyanı)
"Sabah bir uyandık, komünist bulgar tanklarının namlularını evlerimize doğrultmuş." der dedem.

osmanlı zamanında biz karamandan iskan politikasıyla yollanmışız balkanlara, bizi kendi toprağımızdan mı kovuyorsunuz?
Benim ailem buraya geldiğinde cebinde beş kuruş yoktu. Şimdi yazsam vay çekersin. Evlerinde oturacak koltuk yokmuş. Tarlalardamı çalışmamışlar açmı kalmamışlar. Bir kere bile devletimize vatanımıza insanlara bir zararımız dokunmadı. Çalmadık çırpmadık. Biz en zor şartlarda bile ne dinimizi sattık nede insanlığımızı. Hep şükrettik çalıştık geçindik. Yeri geldi paylaştık. Şimdi çok şükür herşeyimiz var. Allah herşeyi verdi bize. Yolumuz istanbula kadar uzandı. Bu geçtiğim özet büyük dedemlerden bana kadar. Kısacası ayıp ediyorsunuz. Suriyelilerde büyük sıkıntıda. Dinine bağlı olan suriyelilerden de zarar gelmez ben size söyleyeyim. Îçlerinde çok iyi insanlarda var. Böyle karşılaştırmalar yapmayın.
ülkeyi kurtaran balkan göçmeni lan keko. atatürk nereliydi ?
Balkan göçmeni, Türk göçmeniyle eşittir, çalışmayı sever. diğerine yorum bile gerek yok.
Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu.
Biri göçmen biri avrupalıların bile ülkesinde istemediği mülteci.
balkanlardan gelenler 1870'li yıllardan başlamak üzere parça parça gelmiştir. Bulundukları yerlerden kaçmamış, savaşmış, direnmiş ancak başarılı olamayınca ve devlet onları kendi haline bırakınca türkiye'ye göç etmek zorunda kalmıştır. ayrıca zaten bu adamlar başka bir ülkeye göçmemiştir. kendi ülkesinin başka şehirlerine göçmüştür. balkan ülkelerinin birinci dünya savaşı öncesi bağımsızlıklarını kazanmış olması sizi yanıltmasın. bir çok balkan şehri erzurum'dan daha önce fethedilmiştir. hiç birinin de ışıklarda çocuk dilendirdikleri görülmemiştir. son büyük göç (1989 göçü) fotoğrafları incelendiğinde bile gelenlerin medeniyeti, mahcubiyeti görülebilir.
arap kıçı yalayıcıları iş başında . ne ballı götmüş. yalaya yalaya bitiremediler.
balkan göçmenleri türkiye'nin gördüğü en çalışkan insanlardır, suriye göçmenleri en organize dilencileridir.
tüm sözlüklerde benzer başlıklar açılıyor, demekki aktroller çalışıyor...
Balkan göçmeni daha güzeldir.