bugün

Salman khan ve anushka sharma'nın başrollerini paylaştığı bu yıl çekilen filmidir.
"ah işte o geçiyor"
"o kim"
"o sultan"
"dikkat et çetin cevizdir"
"ah bir kırsam o cevizi"
salmam khan in bu yil cekilen filmi. izlemeyen cok sey kaybeder. internete düstügünude belirtelim.
Bulut arasın Türkan şorayı tokatlaya tokatlaya sevdiğine inandırdığı filmdir.
1987 yapımı başrollerinde Belkıs Akkale, Sümer tilmaçın oynadığı filmdir.

--spoiler--
Sultan muhtar olacakmışsın, artık çamaşırlarıda erkekler yıkar, garıların yapacağı işi de erkekler yapar nihohohohohoho
--spoiler--
filmin setinden bir kare;

https://pbs.twimg.com/media/C3-vZM7WMAA5BZw.jpg
1978 yılına ait türkan şoray bulut aras filmi.

ilk izlediğim türk filmlerinden biri.

tesadüfen duyduğum film müziğinin farklı yorumu;

https://m.youtube.com/watch?v=VqNuHYdWkMg#
nurgül yeşilçayın iyi başlayıp sonradan reytinglerde çakılan dizisi.
osmanlı'da hem erkeğe hem de kadına verilen ünvan. kadınlara isimden sonra * * erkeklere isimden önce * * * verilmiştir.
bu isimde bir kız vardı sözlükte baya eskıdendi ama. kısa boylu bir şey nerelerde acaba nickini de hatırlayamadım ki mesaj atalım.
minnak bi kız vardı böyle sözlükte nickini unuttum buralardaysan mesac at.
ikinci ismim.
Sözlükten tanıdığım bir arkadaşımın ismi.
Abdurrahman Cahit Zarifoğlu şiiridir.

Seçkin
Bir kimse değilim
ismimin baş harfleri acz tutuyor
Bağışlamanı dilerim

Sana zorsa bırak yanayım
Kolaysa esirgeme

Hayat bir boş rüyaymış
Geçen ibadetler özürlü
Eski günahlar dipdiri
Seçkin bir kimse değilim
ismimin baş harflerinde kimliğim
Bağışlanmamı dilerim

Sana zorsa yanmaya razıyım
Kolaysa affı esirgeme

Hayat boş geçti
Geri kalan korkulu
Her adımım dolu olsa
işe yaramaz katında
Biliyorum
Bağışlanmamı diliyorum
kartal tibet'in yönetmenliğini yaptığı, türkan şoray ve bulut arasın oynadığı güzel bir sinema filmidir. *
Hükümdar demektir.
Sulta sahibi kişidir.
http://www.imdb.com/title/tt4832640

2016 yapımı, gerçek öyküler dayanan Salman Khan filmi. Diğer bollywood Benzerleri gibi yine iki bölümden oluşan bir film. Ama ikinci kısımda kalite bayağı düşüyor, ilk yarı ki yaklaşık bir buçuk saat sürüyor hiç sıkmaz ve keyifle izlenirken ikinci kısım seksenlerin kickboxer filmlerine bağlıyor. Şahsi önerim intermision yazısı gelene kadar izleyip devam etmeyin, zaten ilk kısım bitince filmin başı ile bağlanmış oluyor ve tam bir film finali yapıyor. Buna göre ilk kısıma 7-8 puan ikinci kısıma da 3-4 puan verebilirim. Yalnız hakkını da yemeyeyim ikinci kısımda ki kareografiler oldukça güzel.
Bildiğim kadarıyla bulut aras’ın adam akıllı tek filmidir. Türkan Şoray ve Şener şen’in oyunculuk dersi verdiği senaryosu yavuz turgul’a ait 1978 yapımı filmdir.
görsel
sen çok güzelsin be sultan. sana bakınca içim parlıyor. yüzümde bir gülümseme. gönlüm istiyor ki seni sabahtan akşama kadar izliyeyim. bir bardak çayım olsun, bir de sarma tütünüm. gerçi ben sarmayı pek bilmiyorum. makarona hazır basılmış olsa süper oldurdu. tekel tütünü keşfettim bu ara sultan, normalde satılan tütünden 2 lira daha pahalı. bu paket başına 7 lira yapar. 70 liraya karton alıyorum. 4 hafta 280 TL para yapar. bu parayı, iki vesait gittiğim yolun, bir vesayitini iptal edip arttırdım. artık evime yarım saat yürüyorum her gün.

yürürken seni düşünüyorum. inanır mısın bilmiyorum. o yolda seni düşünürken dünyayı keşfediyorum sanki. istanbul'dayız sonuçta, ne görebilirsin diye düşünme. mesela, sokak kedileri ile kargalar arasında olan işbirliğini keşfettim seni düşünürken. şimdi sana paylaşamam. mesela, karıncaların kışın nereye gittiğini merak ederdim. doğrusu, bir yere gitmiyorlar sanırım. daha derine iniyorlar. geçen kanalizasyon çalışması nedeni ile bir yeri kazdılar. karıncalar toprakla bütünleşik çıktı ortaya.

ne sandın bilmiyorum sultan, benim gözüm senin gözüne değdiği anda depremler oluyor bir yerlerde. bunu da, yürürken keşfettim. geçen gün gözün gözüme değdi, elazığ'da insanlar zor durumda kaldı. sanırım, senin bana bakmamanın nedeni bu. yoksa, bir yerlerde birileri ölebilir.

aslında bu duruma karşı bir şeyler yapsak, mesela bakmakta istiyorum gözlerinin içine içine ama.. maalesef. kardeşim bana da hep zorları denk geliyor, biraz kolay olsan ne güzel olurdu.

seni seviyorum diye hiç bir zaman söyleyemeceğim ama bir kez olsun söylemek istesem, sıradaki sen olurdun.

hüzün ve hasret aşığa en çok yakışandır. biz bunu kabul edeli seneler oldu da, o yolda yürürken beni en çok kahreden seni bir başkasıyla görme ihtimali. o zaman ne yaparım? aklıma intihar etmek geliyor da, bunun kime ne yararı olur? ya da bana ne kazandırır? senin için mücadele de etmek isterim ama kime karşı? sana rağmen sana karşı mı?

en iyisi susmak ve izlemek.

seni sırf bu yüzden akşama kadar izlerim, bir paket tütün ve çayla birlikte.

en iyi seçeneğin bu olduğunu düşündüğüm için, yoksa mecbur falan değilim hani...

ek:

bu entryi girmeme sebep, sultan ile göz göze gelmemiz ve elazığ'da yaşanan deprem. tanrım, bundan nasıl bir sonuç çıkarmalıyım? bugün göz göze geldik yine, ve yine bir deprem.

inanmayan baksın. > 2020.02.17 16:06:16 38.3838 39.1057 17.6 -.- 2.3 -.- KALABA-SIVRICE (ELAZIG) ilksel

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst0.asp

ya şimdi siz deprem olduğuna inandınız da sultan'la göz göze geldiğimize ben sizi nasıl inandıracağım? :|
Bağımsız ülkenin hükümdarı. Sultan unvanı erkeklerde ismin başına, kadınlarda sonuna getirilir. Bunun tek istisnası olan Cem Sultan propaganda mağdurudur.
görsel
unisex bir isim.
Salman khan ve anushka sharma nın oynadığı efsane film. Salman ın diğer filmlerini de seviyorum ama bu filmi ayrı yahu çevirip çevirip izlerim bunu. Kurgusu müziği ıvır zıvır harika.

Yaktın beni anushka zalımın gızı püh.