bugün

Yahudilerin, Filistine yönelik yerleşme, yurt ve bağımsız ülke kurma operasyonları Temmuz 1882lerde resmen başlamıştır. Önceleri Batılı Yahudi zenginlerin Filistinden para ile Yahudiler için Osmanlıdan toprak satın alma girişimleri ile başlayan bu operasyonlar, siyonizmin lideri Theodor Herzlin 1896-1902 yılları arası tam beş defa istanbulu ziyaret ederek amacına ulaşmak için yaptığı girişimlerle yeni bir boyut kazanmıştı.1 II. Abdülhamid Theodor Herzlin her teklifini -vaat ettiği para ve medya desteğine rağmen- kesin bir dille reddetmiş, padişah, arkadaşı Newlinski aracılığı ile Theodor Herzle şu ültimatomu göndermişti:

Eğer Bay Herzl, senin arkadaşın ise ona söyle, bu meselede ikinci bir adım atmasın. Ben bir karış dahi olsa toprak satmam. Zira bu vatan bana değil, milletime aittir. Milletim bu vatanı kanlarıyla mahsüldar kılmışlardır. o bizden ayrılıp uzaklaşmadan, tekrar kanlarımızla örteriz. Benim, Suriye ve Filistin alaylarımın askerleri birer birer Plevnede şehit düşmüşlerdir. Bir tanesi bile geri dönmemek üzere hepsi muharebe meydanında kalmışlardır. Devlet-i Aliyye bana ait değil, Türk milletinindir. Ben onun hiç bir parçasını veremem. Bırakalım Museviler milyonlarını saklasınlar; benim imparatorluğum parçalandığı zaman Filistin i karşılıksız ele geçirebilirler.Fakat yalnız bizim cesetlerimiz parçalanarak, bu ülke taksim edilebilir. Ben, canlı bir beden üzerinde ameliyat yapılmasına asla müsaade edemem.

bu cevapla ne kadar ileri görüşlü, ne kadar vatansever ve ne kadar zeki olduğunu bir kere daha ispatlamıştır. kuyruk acısı çekenler hala onu kötüleyip dursunlar bakalım.
(bkz: theodor herzl)
çoğu tarihçi tarafından "olmayan cevap" olarak açıklanmış uydurmadır. bunun olduğunu farzedelim. biriniz de çıkıp desin ki madem bu abdülhamit o kadar iyi bir lider, elin yahudisi hangi sıfatla karşısına çıkıp ondan toprak isteyebiliyor? ama bunu sormazsınız işte. kafa basmaz. yaşasın abdülhamit, tü kaka atatürk. yazık size yemin ediyorum. beyninizin binde birini kullansanız adam olurdunuz.
kızıl sultan derler.* ee kolay mı dünyanın en zeki insanına karşı propoganda yapabilmek.

esas Ulu Hakan'dır. büyük adamdır. Osmanlı'ya bir 100 yıl daha ömür vermiştir.

dünyada yüz akıl varsa doksanı Abdülhamit'de yüzde beşi bende geri kalan yüzde 5 i de diger siyasilerdedir Otto von Bismarck
Yahudilere toprak satan komutanların padişahı olan insanın verdiği, tayyip erdoğan sı, one minute tarzı bir cevapdır.
bu yazıyı bizden başka 2 kuruş para görüp toprak satan filistinliler araplar bu cevabı defalarca okumalı.

ayrıca atatürke kimse tu kaka demiyor. Bu ülkenin kurucusuna kimse de bunu diyemez! Ama şu da bir gerçek ki Atatürk de diğer Türkiyenin kurulmasında önemi olan komutanlar hep bu adamın zamanında, onun kurduğu okullarda yetişmiş adamdır. 2 si de benim gözümde çok önemli insanlardır.
"Because Palestine was part of Turkey and because Germany enjoyed a special relationship with Turkey, in 1898 Herzl met with Kaiser William II in an unsuccessful effort to win his support. In May 1901 Herzl was received by the sultan of Turkey, Abdul-Hamid II. But this meeting too had no positive results, since Turkey was not willing to allow mass immigration without restrictions to Palestine."
Pawel, Ernst, The labyrinth of exile: a life of Theodor Herzl, New York: Farrar, Straus & Giroux, 1989.
elin yahudisi dünya siyonist örgütünü kurmuş, kazandığı güçle 2. william'ın karşısına çıkmış. böyle bir adam niye abdülhamid'in karşısına çıkamamış olsun ve de atatürk'ün konuyla ne ilgisi var?
her ne kadar karalanmaya çalışılırsa çalışılsın şüphesiz abdülhamid han belki de türk tarihinin en önemli siyasi dehalarındandır. herzle verdiği bu cevapla da ne kadar ince düşündüğünü göstermiştir. böyle bir adamın torunu olmak bana gurur veriyor. abdülhamid hanın yerinde başka birisi olsa hemen teklifi kabul eder gerisini düşünmezdi sadece günü kurtarırıdı. ama abdülhamid hanın ufku çok geniş olduğundan böyle bir aptallık yapmamıştır.
prof. vahdettin enginin yeditepe yayınlarından çıkan (bkz: pazarlık) adlı kitabı bu konuya değinmiştir. konuya ilgisi olanların okuması tavsiye edilir.
herzl in 2 nci adbülhamid e teklifi ne ii abdülhamid in theodor herzl e siktir çekmesidir.
(bkz: abdül de durur mu yabıştırmış cevabı)
okkaido yamaçika kumbamba

arapçadan simultane çeviri olarak ;

lozanın gizli matteleri var

2023 de receb dünyayı fethedecek.
herzl : filistin'i isterük

abdülhamit : mümkfgfsdfünb defhgfsdfs

herzl : ne?

abdülhamit : bzzzt jerusalem hahahohoh.