bugün

su gibi aziz, naif, yararlı ve insanların ihtiyaç duyduğu biri olmak istemektir. onun kadar şeffaf olabilmek ve darbeleri olgun karşılayabilmek. en çok da ne olursa olsun, akıp yolu bulmak istemektir...
hayatında am yüzü görmemiş abazanın banyolara girmek için istediği şey. var böyle arkadaşlarım benim. çok sık görüşmüyorum zaten kendileriyle, meraklanmayın.
(bkz: su kasidesi)
daha dikkatli bakildigi takdirde, kabul olunmus bir istek oldugu anlasilir.
ardından " su olsam ateş olsam göklerdeki güneş olsam" şarkısını dinlemeyi istemek.
su : sabırdır.en sert mermeri bile eritir azmiyle.su:sabırdır.en sert kayaları bile eritir sabrı ile.sabrı su gibi işleyen varmıdır başka .olmaktır onun kadar azimli.
aziz olmayı istemektir. *
yaşam kaynağı olmak ya da yaşam kaynağı denildiğinde akla gelen ilk şeylerden biri olmayı istemektir. kendisini insanlara anlatmak zorunda olmaktan sıkılıp, bünyede şeffaflaşma duygusu barındırmaktır. belki de yükseklerden akıp gitmek istemektir. bir şelaleden ya da bir insanın avuçlarından.

özgürlüğün en saf haline ulaşma hayalleri kurmaktır. bir nehirle denizlere gidip gezmek, bir gölle derelere inmek, şelaleden atlayıp, havuzlarda uyumak, umursamamak isteyenlerin düşüncesidir.

isminin mutlaka bir bulmacada geçeceğini bilmektir. sağdan-sola, yukarıdan aşağıya ne fark eder.
su gibi aziz, fasulye gibi nimetten ve bir nevi hint kumaşı olmak istemektir.
(bkz: su misali)*
insanların taharet ihtiyacında görev almayı göze alabilmektir.
(bkz: keske toprak olsaydim)!
güncel Önemli Başlıklar