bugün

gozlemlerim sonucu ulastigim sonuc.
turkiyenin halini goruyorsunuz, her bir yani apaciler ve abazanlar sarmis durumda.
halbuki starbucks'in kahvesinden bir yudum alip starbucks kulturunu tatsalardi sonuc boyle olmazdi.
ama degisim icin hala cok gec degil.
Evet populer kulturun dayatmasini gozler onune serdiğin için teşekkür ederiz.
ya gitmedim de bu kadar da başka milletlere özenmeyin.
Gittim de ne oldu orda da çay içtim. Ordaki çalışan tip tip yüzüme bakmıştı, e siz satışa sunmuşsunuz ben alınca mı garip oldu?
bu tespitin üzerine, dün haberlerde rastladığım ve suriyeli çocuklara dürüm ısmarlayıp parasını ödemeden ortadan kaybolan abla gibi, 31 tane apaçi ve abazanı starbucks'a götürüp kahve ısmarlamayı ve hesabı ödemeden ortadan kaybolmayı planlıyorum. tüm yazarlar böyle yapsın işi çözeriz. gelin katılın, ülkemize sınıf atlatalım.
dikkate almayınız başlığıdır.

mal beyanımdır.
white chocolate mocha + insan = kültür

hergün starbucksa uğrarım 10 liraya nasıl kültürlü olunuyor anlamadım.
(bkz: parayla kültür satın almak)
Starbucks ın önde gelenlerinden birinin söylediği bir sözü paylaşmak istiyorum. "En iyi kahve evde yapılan kahvedir". Ticaret amaçlı ürünün kültürle bağdaştırılması doğru değildir.
Starbucksa gidip o kahveye tonla para vereceğime gider mahallenin bozacısından boza içerim. Hem daha güzel hemde buram buram kültür kokuyor biz böyle iyiyiz, siz entel dantel takılın kendinize.
starbucks a giden insan demet akalın,bengü,hande yner falan dinliyodur.
yuvarlak çerçeveli gözlük takıyodur.
pantolon paçasını kıvırıyodur.
alayı ibnedir.
Bim poşetinden bir tane fazla almayanın fakir olmaması gibi saÇma bir benzetmedir. Fakir değiliz ancak bir anne alışkanlığı olarak alıyoruz.
ohh ki kültürlü tarafa geldim. linç etmeme gerek kalmadı.

tanım: bir görüş.
kültürlü insanların kahve sevmek zorunda olması anlamını çıkarabileceğimiz söylem..
Evet kültürsüzüm ama bir bardak kahveye 10-20 lira verecek kadar keriz değilim..

al kapak...
amerikan köpeği bir özenti olmadığım için kültürsüz oluyorsam sizin kültürünüzü sikeyim ben istemiyorum...
bir kahveye 10 lira verecem ve sıkış tıkış, gürültülü masalarda oturacam? bırakın ya kültürsüz olmaya razıyım.
Kapitalizm acıtmadan zevk alır, hissetmezsin. Acısı uzun vadede çıkacaktır. Bir kahveye on tl veriyorum, yaşasın apaçi değilim!
Kahvede maç izlememiş adamda samimi değildir amk.
starbucks nedir lan.

ben kendi kahvemi kendim yaparım.

sosyal ortamlar beni bozar. hele hele öyle parayı harcayacak yer arayan zengin züppelerin mekanları.

başta starbucks gelmekte.

hemen foto çekip atarlar tüm dünyayla paylaşırlar felen...

bunun adı riyadır. gösteriş yalnızca savaş durumunda haram değildir.

bir söz var, çok hoşuma gidiyor.

insanlar size ne yapmamanız gerektiğini, kitaplarsa ne yapmanız gerektiğini öğretir.
Hayat frappeden smoothie den karamel macchiatodan mı ibaret diye sordurtur belki ben mırra seviyorum.
popüler kültür karşıtı insanım belki anarşistim. dudak büzme temalı 7500 tane poz verip üzerinde timsah logosu var diye bir tişörte yüzlerce lira bayılıp mekanlarda check in yapınca elit mi olunuyordu? pardon. evde mis gibi çayımı demler içerim. (ürünleri amacı dahilinde kullananlara değil lafım)
Ama bu sıradışı olayım derken sıradan olmak değil de ne?
starbucks a gitmemek kültürsüzlükse, kültürsüzlüğün mına koymuş bir insan kişisi olarak katılmadığım önermedir. zira yedi sülalene yetecek kültür birikimim vardır ( yazar burda egosuyla sevişmekte)
Hergun starbucks kahvesi icerek elit ve nezih kisiligime bir kat daha destansi bir hava veriyorum.. Toplumsal olgu gittiginiz mekan ya da yasadiginiz yerle alakali degildir.. Hayat ufku bakabilen anlayabilen gorebilen bir dimagdadir.. Bu dunyada ki tek ustunluk olgusu takvadir.. Insan olmak.. Insani ozumsemek.. Sanirim tum mesele bu...
insanların kültür seviyesinin basit bir kahveciye gidip gitmemesine göre eleştiren arkadaşların kültür düzeyleri, hakkında yorum yapmaya değer değildir.
güncel Önemli Başlıklar