bugün

son entrysini 12 temmuz 2017 tarihinde şanlıurfaspor başlığı altına giren, toplamda 1795 başlık ve 9975 entry sahibi altıncı nesil yazar.

trabzonspor lu olduğunu söyleyen ama yabancı takımları destekleyen vatan haini.
Trabzon tribününde pkk destekçisi olduğu öğrenilse bayrak direğinde sallandırırlar avareli.
Özelden iki üç hoş sohbet paylaştığımız yazar. Fener-Trabzon kısırdöngüsünün dışına çıkmak da güzel.
başta şikecilere ve kirlenmiş istanbul takım taraftarlarına giydirmeleriyle bilinen yazar. ben trabzonsporlu değilim. ama hayata ve bağlantılı olarak futbola olan devrimci bakış açısı günümüz şartlarında kendisini sıra dışı yapıyor. hatta bu sıra dışılık kendi camiasına eleştirel davranarak da somutlaşıyor. bu sıra dışılıktan mahrum, bir şampiyonluk için şerefini satacak olan magandalar da spratt'a burada sallıyor. azınlıkta olmanın haklı gururunu yaşamalı. tebrik ederim.
kendisine saygı duyulması gereken yazar. ben trabzonsporlu falan değilim ama sorumlu bir taraftar gibi davrandığını düşünüyorum. bazı fenerliler işi hala oldu bittiye getirmeye çalışıyor ama trabzon şehri bu işin peşini bırakmayacak gibi... insanlar bugün gücün, yetkinin, hatta siyasi konjonktürün fenerin yanında olduğunun farkında, o yüzden pek ses etmiyor olabilirler ama burası türkiye! bazı şeyler beklemediğiniz anda değişiverir. işler trabzon lehine döndüğü anda trabzon kendisinin olanı almaya gelecektir. eğer birileri zamanında gerekeni yapsaydı bu gerilimin bu kadar zamana yayılmasına gerek kalmazdı. hal böyleyken spratt'ı yargılayamazsınız.
görsel
birilerini çaylak ettirmişim... ba ba ba iftiraya bak.

ulan sen önce üslubuna dikkat et. hakaret etmemeyi öğren. başkanın aziz gibi alışkınsın tabi paralı köpekler falan demeye...
aranız hakaretle pek bir iyi sizin. çaylak olunca da gelmiş ağlıyorsunuz burada. arsızlara bak yahu.

hani bir tarafın yiyorsa, kurallara uyduysan silinen entrylerini göster burada da ak'la kendini.
(bkz: gözü kapalı akp ye oy verecek olan trabzonlu/#27081330)

(bkz: süleyman soylu yu vekil seçecek olan trabzonlu/#27313233)

(bkz: trabzon/#27244787)

(bkz: trabzon/#22006785)

bir avuç kalsak da mücadeleye devam. meydanlarda sürdürdüğümüz mücadele, nerede ve kaç kişi olursak olalım sürecek. gerektiğinde kendi insanımızı da alacağız karşımıza ama hırsızlığa prim vermeyeceğiz. emek hırsızlarına ve destekçilerine karşı haklılığın vermiş olduğu onurlu duruşla mücadele edeceğiz. kaç kişi ve nerede olursak olalım.
Kupa alma hayalinde sapini alan bir başka trabzonsporlu diğerleri gibi.. Bir farkı yok
uzun zamandır sözlüğe doğru düzgün giremediğimden takip edemediğim, karadenizli, adam gibi adamdır. umarım iyidir, her şey yolundadır..
(bkz: metin uca/#29759238)
(bkz: mahmut tanal/#29759073)
(bkz: şevket çoruh/#29759282)

aziz yıldırım'ın şike davasından beraatiyle birlikte kupa hayalleri suya gömülünce ağlamaya başlayan trabzonsporlu arkadaş. kime saldıracağını şaşırmış.

görsel
(img:#2442)
diyalog sahibi olmasından ötürü takdir ettiğim ancak trabzonspor lehine öz eleştiride bulunmayışını üzülerek izlediğim ve neticede donuza eklemeye karar verdiğim yazar. kendisini donuza eklerken, sözlüğe donuzu kazandıran zall" a teşekkür eder, değerli yazarımızın bir gün futbolu sadece iki değil tüm renkleriyle sevmesini temenni eder, köşeme çekilirim.
Sen de düğüne davetli miydin?
(bkz: hdp lilerin saray düğünü yapması)
adam bana kalkmış hdpkk destekçisi diyor. neye dayanarak bunu söyleyebiliyorsun? senin gibi faşist, zehirli bir zihniyete sahip olmadığım için mi pkk destekçisi oluyorum? olayları sizden farklı yorumluyor oluşum ama bunu yaparken türkler'e ya da kürtler'e nefret kusmuyor oluşum pkk destekçisi olarak mı nitelendiriliyor? diyecek olursan ki, ben de olayları farklı yorumluyorum, neden faşist olayım? işte o iş öyle değil, kürtler'e ve yahut da farkli bir kökene yönelik kustuğunuz nefrette boğulacaksınız umarım. çünkü sizler kürt-türk ayrımından yola çıkarak kurduğunuz ideolojinizle daha çok şehit anması yapacaksınız. çünkü sizi var eden de bu kan zaten. başka bir şey değil.

ve sizdeki var olan zehirin panzehiri bizim gibilerde saklı.
sözde trabzonlu hdpkk destekçisi.

yazıklar olsun, bir karadeniz insanının pkk'yı desteklediğini de görecektik demek ki.
Hem trabzonsporlu hemde pkk li mıdır ne boktur amkdumun.
Düşünsene avni Aker de Fenerbahçe maçı... Sende arkadaşlarla maça gitmişsin hatta maçtan önce Trabzon tribünleri hep bir ağızdan "Ogün samast oley" tezahüratı yapmış... Sen sinirden çatlamışsın soğuk terler dökmüşsün bu sırada Fenerbahçe iri yapılı kaslı uzun boylu zencisi sow ile küskülemiş ardından rvp ve nani çakmış taraftar tezgahtaki hamsi kadar sinirli... O sırada sen maçtan sıkılmışsın zaten fener 3 tane sallamış sözlükte foşistlerin girdiği entrylere atarlanıyorsun abdullah Öcalan başlığına övgüler yağdırıyorsun pkk lılar iyidir iyi güzellemeleri yaparak tatmin oluyorsun... Ve bu sırada ekranı kocaman olan ama 12 den sonra çalışmayan akıllı telefonunda yazdıklarını arkandaki sarkık bıyıklı harbi Trabzonlu bir abi fark ediyor...

Hayal etsene... Mesela kale direği santra yeni gelen zenci mbia...
Hem kupa bekleyen bir trabzonspor taraftarı, hem de Kürt ve hdp destekçisi.

Allah başka dert vermesin.
türkiye'de insanlar futbol takımı tutar gibi siyasi parti destekliyor. benim trabzonsporlu olmam ile bir siyasi partinin fikirlerine olumlu bakmam arasında mantıklı bir bağ oluşturmak mümkünse de tuttuğum takıma bağlandığım gibi o partili olacağım anlamına gelmez. bu sebeple şahsıma yönelik üstteki 4 entry'de geçen ''hdp'li'' sıfatını prensiplerim gereği kendime yakıştırmıyorum. sözlüğün zeki yazarlarına durumu böyle izah ederim.
trabzonspor tribünlerinde hdp'li olduğunu fısıldasa avni aker stadının çimlerine gübre olarak hizmet edebilecek yazar.
ilginç...
anlaşılan hdp'li bir yazar.. spor takımı konusunda aynı görüşte olabiliriz. ama diğer yanıyla tüm trabzonlulara ters..

Acaba halk içinde bu görüşlerini açıklıyor mu merak ettim..
pontos trollukleri tutmayan yazar. yeni birşeyler denemesi lazım.
kendisi sözlükle ilgili benim adıma mühim bir konuda iyiliğini esirgemediği için şükran ve saygılarımı sunduğum yazardır. sağolsun, varolsun...