bugün

görsel

Güncellemeyle gelen yenilikler hakkında böyle bir açıklaması olan uygulama. Oldukça rahatsız edici.
deezer kullanıyorum spotify üyeliği diye 29.90 eklemişler faturaya. madem kullanayım dedim kullanıcı adı şifrem de yok.
119 tl çok değil mi ya ?
Ben fizzy e aylık 3 tl ödüyorum ve çokta memnunum.
Premium üyelik almanın mümkünatı olmayan program en azından iOS için.
Uyqulama qüzel olsa bile, müziğe aşık olsam bile , uyqulamanın o parayı hak ettiğini düşünmüyorum açıkçası..
Premium almaya her türlü değen, parasını kuruşu kuruşuna hak eden uygulama.
sabah ki güncellemeden bilinmez ama bir kaç sanatçının albümleri yok olan digital müzik dinleme programı. inşallah düzelir.
Ulan pilli bebek nerede, nasıl çıkartılır.
dinlediğim birkaç şarkıyı dün silerek iyice gerizekalı hale gelen program. soundcloud'da daha fazla şarkı var, daha iyi bundan.tek olumsuz yönü sadece ingilizce olması.
Hüsnü Arkan'ın kırık hava albümünün dün itibariyle kaldırılmasına anlam veremediğim uygulama.
01.02.2017 tarihiyle listemde bulunan birçok türkçe şarkının otomatik olarak silinip, albümlerinin kaldırılması ile beni hayal kırıldığına uğratan uygulamadır. üstelik premium abone olmama rağmen, örneğin barış manço'nun kara sevda şarkısı bile artık yok. üzüldüm ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Yalnızca türkçe şarkıların silinmediği, dünya çapında ünlü olan gruplarında şarkılarının silindiği müzik platformu. Düşünün koskoca metallica' nın death magnetic albümü komple silinmiş. Premium fiyatını da arttırdılar zaten. Eski usül mp3 indirme sitelerinin yolu gözüktü gene.
çok sevdiğim bir platform. Albümleri dinliyorum. çalma listelerimi arkadaşlarımla paylaşabiliyorum. bu arada tavsiye olarak arkadaş ortamınızla aile paketi alın. kişi başı 5tl ye düşüyor.
Şebnem Ferah gibi bir Tanrıçanın albümleriyle beraber birçok Türk sanatçının albümlerini kaldırmış olan müzik dinleme app'i. Zaten pahalıydın da artık yallah başka ülkelerde sat kendini. Albümleri kalkan diğer Türk sanatçılar ise bildiğim kadarıyla şunlar duman, athena, tnk. Tabi bunlar sadece benim bildiklerim şimdilik kim bilir daha kaçı gitti.
bir müzik tutkunu ve koleksiyoneri olarak doğrusu kullanmaya pek sıcak bakmadığım, deneyip kullanamadığım hede. şöyleki, yaklaşık 15 senedir mp3 müzik arşivi yapıyorum; ayıptır söylemesi şu an 400 gb kadar bir arşivim var. içinde öyle rastgele müzikler değil, dinleyip beğendiğim en nadide ve seçkin parçalar, eserler bulunur. cazz'dan fado'ya, house'tan türk sanat müziği'ne kadar her dilden bütün müzik türlerinin tarihten günümüze en nadide örnekleri, top listeler, sevdiğim sanatçı ve grupların diskografileri, bazılarınınsa sadece beğendiğim albüm veya şarkıları bulunur. yani sırf arşiv olsun diye değil, sadece kendi zevkime ve tarzıma göre tasniflediğim özel bir arşivdir. sevmediğim müzikleri de silerim.

lakin gelgelelim işte bu spotify denen olay müzik dinleme anlayışıma ve zevkime, koleksiyoner ruhuma aykırı geliyor. ulan bu kadar şarkı arasında insanın gözü döner, hadi şunu da keşfedeyim şunu da derken insan neyi dinleyeceğini şaşırır be. zaten ikizler burcuyum, daldan dala uçmaya çok musaitim.
hem takıntılı biçimde dinlediğim müziğin bilgisayarıma kayıtlı olmasını isterim. spitify'den dinlemek, sanki kütüphaneden kitap ödünç alıp okumak gibi.. halbuki kitabın sana ait olması bir başkadır..

ikinci bi nokta da, telefondan müzik dinleme olayı biraz sakat. eğer üst kalibre bir telefonunuz yoksa, iyi bir mp3 çalayırın konforunu veremez. hem daha önemlisi şarj sorunu oluyor.
bir de, herhangi bir parçayı tekil halde değil de bulunduğu albüm içinde sindire sindire dinlemek ayrı bi keyiftir ve daha anlamlıdır. ben birkaç ayda bir yeni liste yaparım kendime; mesela bir pink floyd'un ve de selda bağcan'ın 70'lerdeki albümünü yükler, sindire sindire dinlerim. tamam spotify'de de aynı şeyleri yaparsın ama yani bu kadar sınırsız erişim imkanı açıkçası müziğin değerini ve dinlence zevkini azaltıyor kanımca.

o yüzden efendim, spotfity'den müzik filan dinlemem. premium hesap alıp her ay para yatirmam. ha dinleyene saygı duyarım tabi, çok saygılı bir insanımdır. herkesin popisi kendine.
ha pink floyd'un ardından da selda bağcan dinliyorum, evet.
görsel

Arkadaşlar bozuldu.
Fiyatinin arttigindan haberim yoktu ama normal piyasa sartlari.. gercekten 4 5 yildir kullaniyorum ve iyiki var.
buradan spotify yetkililerine sesleniyorum:
"harun kolçak çeyrek asır adlı tribüte albümü ile ezginin günlüğü'nü niye sildiniz lan!"
kıl oldum abi!
Dostlar güzel bi playlist ateşleyin imanım gevredi okul ev arası kulaklarımız şenlensin.
Tanım: severek kullandığımız bir müzik uygulaması.
Arada kafasına göre albüm silen uygulama. Ulan bi arch enemy dinliyim dedim önceden indirdiğim uygulama yok. Bildiğin yok lan. Anlayan yazarlarımız varsa bilgilensirmesi ricamdır.
milletin niye beğenip uğruna premiumlar aldıklarını anlayamadığım uygulama. Bant genişliği, mb paketi, şarj, işlemci,ram törpüleyerek müzik dinleten gevşeklerin kullandığı uygulama. istediğim müziği mp3 olarak orijinal kalitede indiririm bulamadığımı da youtubeden falan çeviririm.bu amk programı sanki 5 sene sonra çıkacak şarkıları bugün dinletebiliyormuş gibi user kastı baya.

Not: bir de şu albümü dinliyordum da sildi diyen keresteler var. Evladım yapmayın ya.
Cahildim Spotify uygulamasına kandım.
bugünlerde daha da rezilleşen program. gökhan türkmen'in vay halimize adlı şarkısını dinlemek için o şarkıya tıkladım. gerizekalı bana başka şarkı açtı. şu an bu şarkıyı soundcloud adlı programdan dinliyorum.
edit: 2 tane eksi yemiş bu yazım. spotify'de olmayan bazı şarkılar soundcloud'da var. mesela lübnanlı şarkıcı myriam fares'in son albümü spotify'de yok, soundcloud'da var.
bu ara gerçekten hiç çekilmez olan uygulama. sürekli error veriyor, nedenini de çözemedim. bende türk telekom müzik kullanmaya başladım arayüzü falan baya başarılı, ben beğendim.
buradan spotify yetkililerine sesleniyorum: "manyak mısınız lan siz? son zamanlarda dinlemek istediğim şarkıya tıkladığımda neden başka şarkılar açılıyor?"
güncel Önemli Başlıklar