bugün

Çağımızın vebası, tifosu, kolerası ve dahi bütün tedavülden kalkmış hastalıkları olan bu durum, evet kocaman bir yalan pazarıdır. Bir yerinizi çalıştıran her şey spor değildir. Şimdi buraya bir liste yazıp şunlar spor değildir diyerek öfkeli hareketsizlerin hedefi olmak istemiyorum. Yani gidip okçuluğa spor demeye devam edebilirisiniz. Ama bu gerçeği değiştirmez. Okçuluk spor değildir. Baş parmakla spor mu yapılırmış? iyi anasını bende dart sporu yapıyorum. Oldu mu bu şimdi? Yapmayın etmeyin kendinizi kandırmayın. Kapitalizm size giymediğinizi giydirmek yemediğinizi yedirmek için terliyormuşsunuz, kalori harcıyormuşsunuz gibi şeyler yaptırır.
içinde sağlık, performans, organizasyon ve rekor bulunduran her şey spora giriyor arkadaşım. baş harfleri yan yana getir. inanmıyorsan aha dayıya sor.
Golf amk.
boks ve benzeri saldırganlıklar spor değil, vahşettir.
Bilardonun spor olması çok tuhaf, gerçekten.
Tam artı oy atmak için başlığa girmiştim ki bir de ne göreyim. Okçuluk gibi güzel bir spora saldırı var. Spor olmayan şey her şeyden önce ağırlık kaldırmaktır. Baya baya onlarca dakika buna harcanır amaçsızca.
dart oyunu..
(bkz: satranç)

bugüne kadar yapılmış tüm hamleler zaten belli. açılışlara göre oyunun sonuna kadar yapılacak tüm hamleleri ezberle, kasparov bile olursun. hiçbir fiziksel beceriye ihtiyaç duyulmayan, yetenek gerektirmeyen sıkıcı ötesi oyun.

not: en son "istanbul gençlerde üçüncülüğüm var" diyen bir elemanı çoban matı edecek kadar biliyorum gençler. anlamadığım için atıp tutuyorum sanmayın. tam tersine, anladığım için atıp tutuyorum.
dart ve formula 1 ne alaka mk.
counter strike, dota, lol ve benzerleri.
(bkz: e sports)
körling. bu ne aq?
Briç aq. Açıklayın hadi bana.