bugün

italyan malı bir pompalı tüfek. counter strike'ta yoktur efendim aramayınız. üzerine kıvrılabilen kabzası geriye doğru açıldığında karizması yerlere düşer.

teknik özellikleri:

ağırlık: 4.4 kg
uzunluk: 1041 mm
kapasite: 7+1 mermi
atış değeri: 4 mermi/saniye
etkili menzil: 40 metre (hedefin arkasındaki duvar kırmızı olur)
italyan silah üreticisi franchi'nin tüm dünyada meşhur olmuş silahı. pompalı modda kullanılabildiği gibi seçmeli olarak yarı-otomatik bir silaha da dönüşebilir, ve süper-seri olarak atış yapabilmesi en meşhur özelliğidir. 2 saniye içinde 8 fişeği de peşpeşe atabilir, bildiğim kadarıyla sivillere satışı yoktur. katlanabilir dipçiğin açılmasını karizma kaybı unusuru olarak nitelendirenler, böylesine bir atış seriliği karşısında ilk fişekten sonrasını isabet ettirememeye mahkumdur. ilk olarak 1999 senesinde "rainbow-six:rogue spear"'la beraber bilgisayar oyunları dünyasına da giriş yapmıştır. ama böyle fantastik silahlarla uğraşmayınız efendim, av için istiyorsanız; (bkz: benelli) (bkz: remington) (bkz: mossberg) (bkz: sarsılmaz) (bkz: browning) (bkz: beretta)
yok eğer psikopatsanız alın bir jackhammer dağıtın ortalığı, işe giderken bana da haber verin...

edit: rogue spear'dan önce half-life'da varmış kendisi.
modern warfare 2 de, call of duty 2 deki pompalı karizmasını ve öldürme gücünü geri getiren, stopping powerla ölüm makinesine dönüşen, killstreak canavarı silah.
(bkz: aa12)
F.E.A.R. Oyunun da düşmanları eşit parçalara bölen, katlanabilir kabzalı pompalı tüfek.