bugün

soğuklar geldi çattı. türkiye nin her yeri ya karlı veya kar yağışlı. bu soğukta şiddetle içilmesi gereken insanın içini ısıtacak sıcak, soğuk, alkollü, alkolsüz içkilerdir.
likör ve sıcak şaraptır.sabah sabah yenen likörlü çikolata insanı hem zinde tutar,hem soğuğa karşı dirençleştirir.
(bkz: kendimden biliyorum)
sıcak sudur.
biradır. öyle güzel kafa yapar ki..
rakıdır rakı. (bkz: suan olduğu gibi)
zencefilli,tarçınlı bitki çayı ya da viski
konyak içilir mis gibi.
konyak.
(bkz: rakı)
viski değil de nedir ki o ? viskidir tabi ki.
gerçek çikolatadan yapılmak kaydıyla sıcak çikolata
kendileri aslında damıtılmış şaraptır. gavur memleketlerde brendy denir tapilası bi içecektir.
bi kanyak bir cikolata sonbahar koynumda yalnızlıgı kokluyorum kurutulmus yapraklarda yagmur yemiş topraklarda.
(bkz: salep)
bira olmayacağı kesindir.
valla midem bulandı, ilk defa bira içmek hoşuma gitmedi.
sıcak şarap en iyi tavsiyedir efenim.
çayda olabilir.
kanyak. yarısına kadar içtiğiniz nescafenin üzerine içtiğiniz kısım kadar kanyak koyup içmenizi tavsiye ederim. cafe-kanyak hesabı, oh mis.
hava sıcaklığı düştüğünde tüketilmesi önerilen içeceklerdir.
iyi kanyak çok pahalı olabilir. onun yerine baileys'i de tavsiye edebilirim. gilgaer tarifi vermiş zaten. afiyet olsun.
bir sen bernard'ın boynunda asılı olan her şey.
saleptir. Bir kahve de olabilir tabi.
(bkz: hare)

beyaz cikolata aromalisini tek gecerim.
sıcak içeceklerin tüketilmesi en mantıklı olandır. alkollü içecekler kullanılmamalıdır. sanıldığı gibi ısıtmaz, bilakis titreme refleksini ortadan kaldırdığı için üşüme hiissi yok olur. alkolün solunum yoluyla da atıldığını unutmayıp, solunum yolu ile ısı kaybetmeyi göz önünde bulundurmak gerekir.
kahveli likör veyahut şaraptır. pek tabiki tequila da olur efendim.
(bkz: salep)
(bkz: votka)

direk için kıpır kıpır oluyor. ne soğuk kalıyor ne buzlanma.
sıcak olan herşey sık sık tüketilmelidir.
güncel Önemli Başlıklar