bugün

ayakkabısı seneye de giyersin diye bir numara büyük alınmış çocuklardır. çocuk, nasılsa kışın 2 çorap giyeceksin diye teselli edilir.
sarıkamış'ta şehit olan görgüsüzlerdir. (!)

ayakkabıları olmadığından soğuk havada ayaklarına sadece çift çorap giyip yolda soğuktan kırıldıklarına dair sağlam deliller vardır.

ben baktım delillere pis fakirler, ugg ları bilem yok! mhihihi.
adı üstünde hava soğuk(!) oldugu için tek çorapla üşüdüğünden olsa gerek birtane daha giyinmeye gereksinim duymuş insan tiplemesi olup,şahsımca neden görgüsüz ilan edildiği anlaşılmamıştır.
"adam üşüyodur lan belki, sanane! sana mı giydiriyo lan!" olarak sert bir çıkışla cevap verilmesi gereken, insanları etiketlemeye, bir grubun içine sokmaya, yaftalamak istemeye çalışan kişilerin yine, yeniden kaşındıklarını belgeleyen, aslında kendi içinde çelişen* yorumlar yapıp da yaptığının farkında olmayanların tespitine maruz kalmış kimselerdir.

* çelişki: "soğuk hava-çift çorap" tabii bu ikisi son derece uyumlu, fakat uyumsuz olarak algılanması bir çelişkidir. hele hele üşüyüp de bu insanların üşümemek için giydiği çift çorap yüzünden "görgüsüz" damgası yemeleri, ayrı bir çelişkidir. onun için de diyebiliriz ki: "soğuk havada bikiniyle dolaşmayıp da, mont giyen öküz oğlu öküz". yani böyle de bi tip olabilir. tip bulmaya gelince, insan etiketlemeye gelince, insan sınıflandırmaya gelince, iş çok kolay.
(bkz: ugg alacak parası olmayan pis fakirler)
- ressmen çift çorap giydim. çorapların çiftine 20 lira verdim. paçamı kıvırayım da herkes görsün markasını.

(bkz: görgüsüz)
soguk havalarda çift çorap giyen görgüsüz, bu tip başlık atan kişininde çorapla kaçırılmış bir örgüsüz olabileceğini düşündüren önermedir.
kurtuluş savaşı mücadelesinde askerlerimizin yırtık çarıklarla, çorapsız, ayakları yara bere içerisinde şavaşarak bu ülkeyi kurduğunu unutan görgüsüzlerdir.. şerefsizler..
aslında ayağını sıcak tutarak hepimizden uzun yaşayacak görgüz kişilerdir.
ayağını sıcak tut başını serin düsturunu benimsemiş görgülülerden az bir eğitim farkı ile ayırtedilebilecek görgüsüzlerdir. Aslında temel mantık aynıdır : soğuktan korunmak.
üşümenin ayaktan başladığını bilen, hasta olmamak için en temelden önlemini alan görgüsüz (!) kişilerdir. halbuki ne gerek var, soğuktan donmak dünyanın en zevkli işi.
sizin ayağınızdaki o marka o kalın çorabı giyecek kadar parası olmayan insanlardır belki.ama yazarlar insanların dış görünümüne göre değerlendirilmesi bir görgüsüzlük değil midir? bu durumda çift çorap mı giyen görgüsüz yoksa çift çorap giyen insanları aşağılayan insanlar mı görgüsüz?
annesinin dizinin dibinde ömür geçiren ya da zillinin birinin evinde sıcacık kaloriferin dibinde kedi gibi ömür geçiren ekmek elden su gölden yaşayan soğuğu çalışmayı kışın 20 derece soğukta çalışmayı bilmeyen bi boktan haberi olmayan düşüncesiz biri tarafından açılmış bir başlık. sen git o şartlarda yaşa da ben senin götünü o zaman göreyim... çift çorap mı giyiyorsun beş çorap mı? hayat senin converse ayakkabın değil yada levisin hiç değil... görgüsüz nedir bilir misin garibanlığı bilmeyen. millet senin gibi kış soğuğunda harley giymiyor o yüzdendir ki sıkı giyinmek zorunda...
içine uzun don giymekle aynı anlamdadır.
parmaklarının donma tehlikesi geçirmesini engellemek için giyerler, donma tehlikesinin yanında görgüsüz olmayı hiçe sayarlar. lütfen birisi onları durdursuuuuuuuun!!
(bkz: -30 derecede donla gezen moda ikonu)
soğuk havalarda ayakları donan ve kendinden kürke sahip olmadığı için (bkz: hayvan afedersin) çift çorap, üstüne patik vb. giyebilen görgüsüz insandır. ne var bunda?
saçmalamakta çığır açan bir beyanat.

(bkz: buna buna gülüyorum)
görgüsüzlükten ziyade, kendini soğuktan korumaya çalışan insandır.ne de hoş yapmış..
(bkz: dost başa düşman ayağa bakarmış)

anlamadığım adamın çift çorap giydiğini nerden anlıyorsun arkadaşım, alnında mı yazıyor kaç adet çorap giydiği?
hava soğuk olduğu için çift çorap giyenlere görgüsüz diyen beyinsizden daha çok saygı duyulacak insandır.
bedeninin reaksiyonlarına, tepkilerine; değişik şartlarda bir şekilde cevap vermek görgüsüzlükse, 'evet şahsen ben de sizlerdenim' dedirten tiplerdir.
soğuk havada çift çorap giyeni görgüsüz olarak gören zavallı insanımsılardan, daha görgülü olduğu kuvvetle muhtemeldir.
üşüyordur, hastadır. ya da sağlamdır fakat ne üşümek ne de hastalanmak istemiyordur.
geçen yaz pantolonunun altına tayt giyen biri olarak sizleri kınıyorum... lan o değilde çift çorap giyince ayakkabıyı giyip çıkarmak da zorlaşıyor ya...
yalıtım, çift cam, hava boşluğu gibi şeylerden bi'haber sığırların görgüsüz olarak nitelendirdiği tiplerdir.

siktir edin bu sığırları, bir tek çorabı değil her şeyi çift giyin bu soğuk günlerde. çok soğuk amınakoim.
sen sivas erzurum soğuğunu yaşama, ondan sonra o görgüsüz bu görgüsüz diye tepin. asıl görgüsüzlük görgü uğruna üşüdüğünü bile ifade edememektir.