bugün

iman meselelerinde Risale-i Nur dan alıntı yapan yazarlar.
(bkz: dinle sözlüğü birbirine karıştırmamak)
(bkz: laiklik)
recep tayyip erdoğan başlığı altına yağ yapar, dinle ilgili dogmatik, ezberletildikleri yorumları bizle paylaşmaktan çekinmezler. recep tayyip erdoğan eleştirilerinize gelen seri eksiler, sözlüğün recep tayyip erdoğan'ı sevmesinden değil, bu kitlenin tüm elemanlarının sizi boş geçmeden eksi oylamasıdır.
(bkz: ne güzel şablonlarınız var sizin)
bedizzaman mı bilmem ne, said nursi diye bi eleman var ya, onun yolunda gidenler...
said nursi'ye eleman diye hitap edecek birine gelisi guzel sovebilme ihtimalleri olan yazarlardir.. ha diyeceksiniz ki saygisizlik etme. evet genel baglamda herkesten beklenilen saygi var degil mi?
saidi kürdi'nin yol arkadaşları.
http://turkekini.blogcu.com/930919/

peşin edit:kaynağa b.k atmayın boyle denmediğni ispatlayın
http://www.dipsizkuyu.net...rum/showthread.php?t=8198

ayrıca burdan da buyurun
ve utanın biraz en azından bugun olsun susun da
atatürk e deccal diyen birini savunmayın...
kimi gocundurduklari konusunda ciddi endiselere gark eden guruh. evet basligin kendisi de bir nevi olta olarak hizmet etmekte ise de yine de kisileri inanclarina gore yargilamak en absta anayasa'ya aykiri bir davranistir.
saygı görmek istiyorlarsa diğer düşüncelere saygılı olmayı bilmesi gereken şahıslar. insanı ideolojiler ayırır, düşler ve kabuslar birleştirir, bunu da unutmamalı.
sözlükte son zamanlarda girilen sınıflayıcı başlıklardan biri daha. sözlükteki şucular ve bucular diye açılan başlıkların ne işe yarayacağını biri bana anlatsın lütfen. sözlükte nurcular çok olursa sözlüğe girenlerin sayısı artacak mı ? nurcular sözlüğe mi akın edecek? sözlükte ki ateistler belirlenince kime ne faydası olacak? nedir bu kategorize etme hastalığımız? neden işimize veya kendi ideolojimize bakmıyoruzda kimin ne olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz? bu tip başlıkların ne okurlara ne yazarlara faydası olduğuna inanmıyorum.
onüne gelenin bilmeden kötülediği insanlardır. başkaları sagda solda satanist görüş ve düşüncelere inanmak, pislikler içerisinde yoğurulmak için can atarken onlar bu güzelim vatanı savunan degerli müslümanlardır.

(bkz: al bide burdan yak)

http://www.risale-inur.org/ * * * *
sözlükteki ırkçılardan daha saygılı ve terbiyeli olan kişilerdir. bu sebepten ötürü daha çok sevilen ve sayılan kişilerdir..
sorulmaktaki maksadın ne olduğunu anlayamadığım olaydır. insanın aklından şu geçiyor; tüm sözlük platformlarına t.s.k.tarafından andıç tarzında birşey mi yollandı yoksa bizim haberimiz mi yok. adam olmayanları * tespit edip yoksa mühim bir olaya katkıda mı bulunacağız. peki bu olayı başardıktan sonra sözlükteki nakşibendiler, sözlükteki süleymancılar , sözlükteki milli görüşçüler, sözlükteki add * ciler , sözlükteki türksolu dergisi severleri , sözlükteki beyaz türkler, sözlükteki maocular, sözlükteki leninciler diye uzayıp giden bir liste olacak mı , ha onu bilelim de ona göre mühim olaya hizmet edelim.
(bkz: sözlükteki burcular) *
(bkz: itina ile nur takılır)
sözlükteki kinci, anlayışsız, ötekini tamamiyle ve herşeyiyle reddeden, dalga geçip küfretmeye kadar işi seviyesizleştiren insanların olduğunu bana bir kez daha hatırlatan başlık.
mesleklerinin nur alip satmak oldugunu dusundugum kisilerdir.***
abileri eksi oy ver deyince eksi oy verip artı oy ver deyince artı oy veren yazarlar topluluğu.
sözlükteki herhangi birşeycilerden çok daha 'nitelikli', topluma, millete pratik anlamda yararlı olma çabasındaki insanlardır... kimseye hem birebir, hem mecazi anlamda '3 kuruşluk' faydası olmayan, orasına burasına ek olarak ruhu da delik olan, iki manalı cümle 'üretemeyen', üç kitap okumamış modern, yani gerçek dogmalara çağdaşlık ve insanlık(!) gereğiymişçesine saplanıp kalmış yeni yetmelerden çok daha 'özgün' ve 'özgür(lükçü)' insanlardır...
(bkz: aziz sıddik kardeşler)
kendilerini, her savlarında kuran'ı dayanak göstermelerinden, her entry'de islam'dan izler sunmasından tanıyabiliriz. sözlük yazarlarının hepsi, müslüman olmak zorunda değil, burası da "müslüman sözlük" değil, dolayısı ile sırf islamı dayatamayız değil mi?
kendi aralarinda soyle mesajlasmalari kuvvetle ihtimaldir:
-abi bir kisiyi daha ikna ettim; pazar sohbete gelecek.
-mücahit abi bi patatesli yumurta yap da size gelim ya...
-abi ben lemaları bitirdim neye gecmemi önerirsin.
-abi benim bir kız arkadasım var ya abiler birsey der mi?(elini tutmuyorsan birsey olmaz sakit.)
Sozlukteki cogu trollden daha saygilidirlar.