bugün

tartışmalarda zaman kazanmak için başvurulan bir yöntem olmakla beraber ,flörtyen yaklaşımlarda gizem ve karizma yaratmak için kullanıldığı tarafımca gözlemlenmiştir...bazıları da bu tavrı benimsemekle zor ve ulaşılmaz insanı oynarlar,oysa yaptıkları sadece zaman kaybettirmek ve her şeyi zorlaştırmaktır...
-nerdesin?
+sen nerdesin? *
-yarın akşam sinemaya gidelim mi?
-gidelim mi?

-anne bu elbise güzel mi? alayım mı?
-alacak mısın?

gibi aslında kararsızlıktan doğan sorulardır.
vurgu belirtmek amaclı yapılır..aslında karsındakini gıcık etmek mealide tasımaktadır..
bazı zamanlar insanı sinirlendiren eylemdir.
sorulan soruya cevap * veremeyince kişinin kendine düşünme zamanı yaratma cabasında oldugu durumdur.
aklıma geldi..
temel' e sormuşlar
- ula temel niye soruya soru ile cevap veriyosun da?
temel de cevap vermiş
+ niye vermiyeyum ki?
+gidelim mi şuraya?
-nasıl yani?
kişinin işine gelmeyen sorulardan kaçmak için başvurduğu yöntem.
(bkz: en sinir bozucu cevaplar) (#343733) nolu entry..
bazen gayet normal ve gerekli olan eylemdir.

* hede de hödö dö bilmem ne?
- sanane?
psikolog* insanin da kullandigi metotlardan bir diger tanesi... **
bir olayı çıkmaza sokabilmek,karşındaki insanın tepesini attırtmak,konuşmanın başladığı andan itiaren çok zaman geçtiginden ilk soruyu hatırlayamayacagın için zaten gereksiz bir konuymuş iyiki cevap vermemişim diyebilmek için seçilebilecek en güvenilir yoldur.
zeka belirtisi olduğu ileri sürülür.
en çakalca harekettir.
en sık rastlanan durum
''beni seviyormusun?''dur.genellikle erkek tarafından yapıldığı görülen harekettir.
karşındakini çileden çıkarmak için birebir yöntem... birde ahiretten sorular yöntemi vardır bunun benzeri...
eskiden böyle filozof olunuyomuş pirim dedirten durum.***
siklikla rastlanilan durumdur
-nasilsin?
-sen nasilsin?
soru soranla herhangi bir diyaloğa girilip girilmeyeceğini ölçmek için yapılır. kişinin cevap vermek istemediğini de belirtiyor olabilir.
-soruma soruyla karşılık verdin?
-ben mi senin soruna soruyla karşılık verdim?
kimi zaman insanı çileden çıkarır. hatta bu durumu hayat felsefesi haline getirmiş insanlar vardır her soruya soruyla cevap verirler kurnazım ayakları yaparlar böle insanlardan uzak durmak lazımdır.
(bkz: soruya soruyla cevap verene boruyla cevap vermek)
erkeklerde yalan söyleme belirtisi olarak kabul edilir.

_nerdesin aşkım?
_ben mi?
_...
en kıl durumlardan birisidir bence..... sölenilcek bişiy olmadığında yada üste çıkması çabası içinde olunduğunda yapılan karşı atak durumudur.. çoğu zaman insanı delii eder
kişinin verilecek bir cevabının olmadığı durumlarda, zaman kazanma amacı taşır..
güncel Önemli Başlıklar