bugün

Hep yaptığımdır. Ne zaman keyfim olmasa, yolunda gitmeyen şeyler olsa gider uyurum. Uyanınca geçmeyeceğini bilsem de en azından uyurken hiçbir şeyi düşünmüyorum.
bunu diyen sorun yaşamamıştır.
Kafada sorun olan adam sabaha kadar yatakta 40 kez döner, uyur gibi olur, içi ziftlenmiş gibi açar gözlerini, gider sigara içer, sonra bir daha sigara içer, yatağa gidesi yoktur ama vücut istemsiz atar kendini.. kalitesiz uyku, kaliteli kabuslar, kavga eden iç sesler...
Amaan daraldım yine.
Boşuna değil sızmalarımız.
Benim asla yapamadığımdır. Vücudum o kadar alışmış ki uyuyamamaya, herhangi bir sorunum olmasa da uyuyamıyorum. Ha bunu yapan insan eninde sonunda cezasını çeker bunun. Sorundan kaçmak daha büyük sorunları doğurur.
asla yapamadığım durumdur. uyku, bünyeme sorunlarınla gelme sittin sene uyutmam seni diyor sanki. damsız almayan bar kulübü bekçileri gibi.
görsel
(bkz: anlayamazsınız)
En sevdigimdir. Caniniz mi sikkin hop uyku, cok mu isiniz var hop uyku, arkadaslariniz size haber vermeden mi bulusmuslar hop uyku.
Benimdir. Genelde halledemeyeceğim sorunlar karşıma çıktığında sanki uyursam her şey düzelir gibi geliyor uyanmak istemiyorum.
Sorunları varken uyuyabilen insanlara hayret etmişimdir. Ben çok zorlanırım, hatta sorunlarım varsa uykudan kaçarım.
çok ciddi kabul etmek istemediğim ve değiştiremeyeceğim durumlar karşısında yapmışlığım vardır. misal bir sefer bir ayrılık sonrası tam 1 hafta yataktan çıkmamış, panjurları açmamış ve gün içerisinde sadece su içmek, tuvalete gitmek gibi zaruri ihtiyaçlar dışındaki süreyi uyuyarak geçirmiştim. 16-17 saat uyuduğumu bilirim.

uyku candır velhasıl.
Kaçarak kurtulabileceğin tek uyku, ölümdür. Her derdi unutturacak dert vardır. Onun için bugün sorun gelen, yarin hiç gelir. Takmayın kafaya her sey güzel olur.
hem de hiç sabah olmamacasına uyumak. şöyleki dizlerinizi karnınıza çekip yorganın altında tüm çaresizliğinizle içinize gömülür uyursunuz. hatta iyi bir bilinçaltı depoladıysanız güzel bir rüya bile görebilirsiniz. bir anlamda lütuftur.

bir belgeselde izlemiştim. bir aslanı kobra ısırdı. aslan sürüne sürüne bir mağaraya girdi ve uzun bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi sağlıklı bir şekilde çıktı. derdini anlatamayan insanları görünce hep bu belgesel gelir aklıma.

velev kendinden kaçmaya çalışan insan davranışıdır. akut dönemi kurtarma anlamında faydalıdır fikrimce.

ama insan kafasının içinden sonsuza kadar kaçamaz.

malesef uzun dönemde en bariz depresyon belirtisidir.
sabah olacağını bildiğin için sadece bir süre kafa dinlendirmekten öteye gitmeyen ama zevkli bir eylem.
normalde tek bir sorun bile beni uyutmaz. yatağın içinde döner dururum. Düşünürüm falan.

ama sorunların sayısı çok fazla olunca amaan diyor insan koy götüne rahvan gitsin sabah düşünürüz.

uyuyorsun.
https://m.youtube.com/watch?v=znvQ34ghkm4
Çaresiz kalınmışsa ve çözüm yolu bulamıyorsa insan düşünüp acı çekmektense uyumayı tercih ediyor.

Yani bir kaçış yolu.
Uyuma nedenimdir.
borçlardan kaçmak için yapılandırmak gibidir.

kaçış yok gençler. vergi, mutsuzluk ve ölüm asla kaçamayacağınız 3 şey.
Sorunlarla yüzleşmek, çözüm yolu bulmak yerine sorunlardan uyuyarak bir nebze olsun uzaklaşmaktır.
Uyanıldığında aynı sorunların tekrar üstüne çullanacağının bilincindedir fakat uyku tek huzurlu sığınağıdır. Ağlayarak uyuyorsa da şayet, hepten çökmüş, yıpranmış, çaresizdir.

sömürdünüz bizi be, aldınız tüm hevesimizi.
çok kez yaptığımdır. sorunun kendi kendine çözülme olasılığına fırsat verir. en kötü ihtimalle sorunun gerginliği geçen zaman diliminde azalır ve uyanınca aynı sorunu daha az gerginlik içerisinde çözmeye çalışırsınız.
pembe fili düşünme kitabında şöyle bir yazı vardı.
"zamana bırakmak değil,zamanla ne yaptığımız önemliymiş" diye. bilmiyorum ama ben haklı buldum. birileri için birşeyler için sızım sızım ağrırken içimiz o birileri devam ediyor ya da o birşeyler başkalarının oluyor. kalkıp koşmak lazım.
güncel Önemli Başlıklar