bugün

sony nin yeni amiral gemisi.

5.5 inç 4k ekran
Snapdragon 810 işlemci
3 gb ram
8 mp ön kamera
23 mp arka kamera
3400 mah batarya

görsel
altın rengi olanı süperdir. lakin yine de bir note 5 olamaz gözümde.
snapdragon 810 ile 4k yı birleştirerek bataryanın amına koyacak telefondur.
Önlerden yer kapılası telefon.
Bende dört gözle bunu bekliyordum anlaşılan beklediğime değecek. hemen almasamda elimdeki z3 eskimeye (dayanıklılık yüzünden zor ama) başladığı zaman değiştireceğim telefon kesinlikle ilk olarak z5 premium olacağı kesin. umarım fiyatı uygun olur .
güzel 2. el motordan pahalı olacaktır.
Bir lg g4 değildir. Asla olamayacaktır. Olmamalıdır da.
Benim batarya lg3 2k ekranı besleyemezken bakalım bu telefon 4k telefonu nasıl besleyecek?
tipi güzel telefon.
Haberi duyar duymaz mağazanın önüne koştum. Geceyi burda geçirecem. Geçen sefer iphone 6s için beklerken soğuktan ciğerlerimi kaybetmiştim. Bu sefer akıllıca davranıp çadır kurdum. Gerçi satılmaya bir ay kadar sonra başlanacakmış ama beklemeye değer. Sonuçta sıradan insanlardan yaklaşık 40 saat önce almış olacam telefonu. Su da geçirmiyor, rahat rahat götüme sokabilirim.
4k ekran hakkında sadece 4k içerikler kullanılırken 4k çözünürlükte çalışacağını düşünüyorum. Mesela donanımhaber incelemesinde Real racing 3 1080p'de çalışmakta. Eğer bu şekilde çalışırsa batarya ve sıcaklık sorunu fazla yaşanmaz.

Krom rengi çok hoş bence.

Sony sonunda 20.7 megapiksellik imx220 sensöründen vazgeçip(z1-z2-z3-z3+'ın kamera sensörleri, ufak fark harici hepsinin aynı) 23 megapiksellik sensöre geçmesi oldu. Evet, megapikselin artmasına sevinmiyorum. Yeni sensör ciddi anlamda kaliteli. Z5 Premium ile çekildiği söyleniyor, alıntıdır.

https://picasaweb.google....97963/6189864221914545233

Ses konusunda Ldac desteği gelmiş. Peki nedir o? Kablosuz bir şekilde sesi bluetooth'a göre 3 kat daha hızlı aktarılmasını sağlayan teknoloji. Arabada kablo karmaşası istemeyen için iyi bir çözüm.

Kulaklıkla dinlerken umarım ses çıkışı ve sesin netliği iyileşmiştir.

Edit: kamerada optik görüntü sabitleyici yok. Ancak steadyshot işini çok iyi yapıyor. Dert edilecek bir eksiklik değil.
iphone ve samsung gibi saçmalıklara para veren gerizekalı özenti ergenlerin kıskanıp bok atacağı, attığı dünyanın en iyi, en kullanışlı cep telefonu. fiyatı ise 2100 ile 2300 arasında olacak. henüz türkiye'de bulunmayan s6 edge plus tan sadece ram farkıyla düşük. 2500 lira olacak zaten o telefon da. iphone saçmalığını saymıyorum bile... zira ıphone artık şimdilik sadece nokia ile karşılaştırılabilir. telefonun dahili hafızasını yükseltmekten ileri gidemiyor.
muhtemelen su alacak telefondur.
(#28956417) z3 teki sorunlardan sonra şüphe ile yaklaştığım akıllı telefon keza z5 te öyle. Ben ısınma problemini çözdüklerini sanmıyorum ama umarım çözmüşlerdir. Ayrıca 4 k ekran çok gereksiz gibi geldi.
sony xperia z5 e 5.5 inç 4K Triluminos Ekran ve biraz daha güçlü* batarya koyduğunuzda göreceğiniz yeni modeldir. biraz daha fiyat farkı olacaktır elbet ama şimdilik tercihin z5 den yana kullanılması daha mantıklı görünüyor.
dünyanın en iyi telefonu.
tasarımı şükela olan telefon.
sahsi kanaatime gore en guzelidir.
Su kaçırmasından garantiye verdiğim z3 9 gün daha gelmezse tüketici haklarına başvurup para iadesini isteyerek alacağım telefon. Belki samsung note 5'te alabilirim.
Türkiye'de ne zaman satışa çıkacağını merak ettiğim telefon. Fiyat konusu da önemli tabi.
Gereksiz pahalı olduğunu düşündüğüm telefon. 4 k değil 14 k ekranı olsa batarya 3000 Mah olduktan sonra kıymeti yok. Isınacak olması da cabası. Bir insan 3000 lira para veriyorsa bir telefona satış sonrası hizmetleri de adam gibi olsun ister. Sony bu anlamda sorunlu.
(bkz: bomboş cihazı eline alıp android diye gezmek)
Su an piyasa değeri 2800 TL civarı olan android telefondur. Tasarımı gayet güzel kanaatimce. Kamerası ve ekran goruntu kalitesi de cidden üst kalitede. Ama işlemcinin snapdragon 810 olması kötü olmuş. Isınma sorunu olacaktır ama her telefondaki kadar. 4k ekran ise sadece 4k içerikli goruntulerde devreye giriyor. Bu yüzden şarj yoğun kullanımda 1-1.5 gider tahminimce. Sony yine yapmış diyebiliriz. Alana hayırlı olsun.
Bir ay önce aldığım kullanımından gayet memnun olduğum cep telefonudur sony nin son amiral gemisidir. Bu iphone alanlarda zerre akıl yoktur bence adamlar yapıyor sony kalitesini kullananlar zaten bilir Chrome unu aldığınızda vaaaov diyeceğinizden eminim. Hızına zaten laf yok bu arada bu son android güncellemesinde (6) bi aksama söz konusu bir açıklama da gelmedi bekletiliyoruz bakalım ama ben bu bekleyişin ardından bi efsane çıkacağına eminim

Edit: ayfon kekoları eksilemiş. Iyyy siz şimdi altın rengini almışınızdır bi de.
Emin olun aynı segmentteki bir lg telefon çok daha kalitelidir.

Ayrıca evet katılıyorum iphone alan gaydır.
güncel Önemli Başlıklar