bugün

tuzmenin çok hoş bir şarkısı.
ahanda sözcükleri:

Yokluğun sonsuz bir karanlık
Nerede yitirdik seninle bilemem

Aşkın yollarında söz vermiştin bana
Haykırsam duyar mısın?
Ararken sevgini

Ellerin ellerimi ararken yokluğunda
Bu gece gölgeler benimle kolkola
Kaybolan sevgimizi terkettin sonsuza
Bu gece son defa bu gece son rüya

Hasretin sonsuz bir karanlık
Nerede yitirdim seninle bilemem

Haykırsam duyar mısın?
Ararken sevgini

90'ların en güzel türkçe şarkıları diye bir anket yapılsa ilk üçe oynayacağı kesin olan şarkı. tüzmen bu şarkıda ölen sevgilinin ardından ağıt yakar, triplere girer, acılı gitar sololarına paralel bu hareketler şarkının çıkışının üzerinden neredeyse on yıl geçmiş olsa dahi insanın dimağından silinmez. şarkıyı tüzmenle tanıyıp sevmiş olsak da cenk eroğlu bestesidir ve cenk eroğlu kendi sahasında oynamanın avantajıyla bu şarkıyı on tüzmen gücünde söyler, tüyler o sırada diken diken olmayı kendine vazife edinir.
zihnin bir köşesinde unutulup kalmış güzel şarkılardandır. bir yerlerde kulağa çalınınca üstünüzden kamyon geçmiş hissi uyandırabilir. zihnin aynı köşesine itilinceye dek tekrar tekrar dinlenebilecek şarkıdır.
yıllar sonra tekrar dinlediğinizde bile sözlerine rağmen hala güzel, hala etkili olan,cenk eroğlunun tüzmen den daha iyi söylediği şarkı! o tarihte ergen bünyelerimizi titretmiş şarkı! klibinde tüzmen deri pantolu, güneş gözlükleri ve omzunda gitarıyla teksasvari tozlu yollardadır! cenk eroğlu ve ebru bank fonda ritme uygun sallanırlar!
ben bu şarkıyı bir de ruhun gemisi nden dinledim ki çok güzeldi!

http://www.youtube.com/watch?v=juI0z_0Bg60
cenk eroğlu klasiği. ve fakat tüzmen versiyonu çok daha kaliteli olan şarkı.
(bkz: 1993)
(bkz: 90 lar)
(bkz: cenk eroğlu)
müziği güzeldir. çok güzeldir hatta. dream tv'de sadece türkçe'de bakarım hep rastlarım diye. rastladım bile.
tüzmen'in efsane parçası. ilk günkü kadar lezizdir hala.
sözleri aşağıdaki gibi olan tüzmen şarkısı

Yokluğun sonsuz bir karanlık
Nerede yitirdik seninle bilemem

Haykırsam duyar mısın?
Ararken sevgini

Hasretin sonsuz bir karanlık
Nerede yitirdim seninle bilemem

Haykırsam duyar mısın?
Ararken sevgini

cenk eroğlu şarkısıdır. cenk eroğlu yorumu da bir o kadar güzeldir. bu şarkıyı söyleyen tüzmen ayrıca kurtlar vadisi'ndeki "alper"dir.
'berbat armonikalarda ya da çakma orglarda parmaklarını gezdirerek,
anlamlı sesler çıkarmaya çalışan ortaokullu bir velet' olunur,
ne zaman dinlense...
ey mazi, gel bize bazı bazı.
girişte ki kadın sesinin şebnem ferah'a ait olduğu, biz 90 çocukları/gençlerinin her kelimesini hala ezberinde tuttuğu döneminin en güzel şarkılardan biri. cenk eroğlu'na ait olan şarkı, cenk eroğlu tarafından daha önce seslendirilmiş olsa da tüzmen'de beden bulmuştur.

edit: imla
Hayatımın şarkısıdır . iyiki tüzmen ve cenk eroğlu var . Ayrıca bu şarkının bende çok derin bir anısı var .

Ortaokulda bir kıza platonik aşıktım çok seviyordum her akşam walkman'de bu şarkıyı sarar sarar dinlerdim ve her akşam onu düşünerek bu şarkıyı dinlerdim . Herşey hoş olduğu gibi kötüydü de . Çünkü kıza 2 yıl açılmadım ancak 8.sınıfın bitmesine 2 hafta kala okul balosunda gitarımla bu şarkıyı söyledim ve sonra orda ona aşkımı ilan ettim . Sonra 6 yıl çıktım kendisiyle o kadar güzel anılar yaşadık ki bu şarkı ikimizin şarkısı oldu . Ama bir gün kavga ettik baya dalaştık hatta birbirimize tokatlar attık . Bu kötü olaydan sonra annesini kaybetti ve Ankara'ya babasının yanına taşındı çünkü babasıyla annesi ayrıydı . O gitti ve giderken son bakışını hatırladım bu şarkıda . Ben yine walkman'imle son rüya'yı dinleyerek onun otobüse binerken bakışım ve onun bana ağlayarak bakıp , otobüse binip gitmesi ve bir daha da hiç gelmemesi . Kendisinden hiç haber alamadım . Her gece bu şarkıyı dinlerim . Unutamadım hala , unutmadım da . Hala seviyorum onu bu şarkıyı dinledikçe yine aşkım yaşıyor ve hep bu şarkıyla yaşayacak . Bu arada şu yazıları yazarken bile ağlayarak , boğazımda bir düğümle zar zor yazıyorum . Gel be sevdiğim gel hala seni beklerim . ilk ve son rüyam .
çocukluğumuzun en güzel anlarında, dinlediğimiz güzel bir kaç şarkıdan.

en azından rock müzik adına.
dinlemeyenin kaybedeceği çok şey olan bir ezgi.
tüzmen şarkısı olanındaki gitar çalmaz adeta konuşur. tam olarak neler söylediğini anlamasanız bile hisettirdikleri aklınıza gelir. gary moore'un gitarının da var böyle huyları ama tüzmen kişisinin belki ebediyete kadar unutulmamasına sebep olacak ve kendine belki de ayar edecek kadar da müthiş bir modern etkilenimli türk rock şarkısıdır.
1993 yılından cenk eroğlu'na ait bir şarkı.

https://www.youtube.com/watch?v=jvGc1wO4BFY

cenk eroğlu kadar güzel olmasa bile 1998'de tarkan tüzmen'de söylemiştir bu şarkıyı. hatta girişte şebnem ferah'ın da sesi vardır. hatta cenk eroğlu klipte şebnem ferah'ın kurduğu volvox grubunda basçı olan eşi ebru bank ile de birlikte gözükür.