bugün

(bkz: the elder scrolls v skyrim)
Çok sağlam oyundur, herkes oynayamaz denilebilir. Çok dikkat ister, öyle yardırıp gidersen, zevk de alamazsın oyunu da bitiremezsin.
oyun denemez bence, el değmemiş, şekillenmeye hazır bir dünyadır, tam içinde yaşamalık, tolkien in rüyalarının vücut bulduğu bir başka diyar, insan ırklarının beowulf da, elf ve orkların yüzüklerin efendisinde tasfir edildiği gibi karakterler, game of thrones un entrikalarının ve iktidar hırsının tadı, doğaüstü güçler ve büyü...
kısa sürede sıkan oyun.
icinde kaybolmaya değecek çok akıcı ve güzel bir oyundur. keşke o olsaydım denilebilecek oyun kahramanıdır. (bkz: dovakhiin)
oyunun en güzel yanlarından birisi de 1 yılı aşkın süredir oynamanıza rağmen hala %100 bitmemiş olması.
yine de obliviondan daha güzel olduğunu düşünmüyorum.
kısmetse yeni bilgisayarımı aldığımda ki asus, msi yada monster düşünüyorum, kesinlikle listeye ekleyeceğim oyundur.
adeta yeni bir evrendir.
işsiz turnusolü olan video oyunudur. gerçek dünyada, her kıtadan her ülkeden 1000'er görev alınsa bile skyrim dünyasında görev bitirmek çok daha uzun sürer. işte böyle bir oyundur. yıllarınızı harcarsınız hala bitmemiş quest, bitmemiş map. uğraş dur.
"Olmadı, olduramadık." oyunu.

Ne bileyim ya.
müziklerine hayran kaldığım oyundur kendisi.
lindsey stirling ve peter hollens tarafından çalınan oyun müziği ve mükemmel derecede rus ezgileriyle bezeli parça.
oynamış bir kişinin acilen bana ulaşması gereken oyundur.
Game of thrones'a başlamam ile birlikte daha da güzel olmaya başlayan oyundur
bethesda tarafından çıkarılan müzikleriyle atmosferiyle kendisini hayran bıraktıran rpg türü oyundur.
tövbe ettiğim oyundur az daha sanal olarak müptelası olup kafayı çiziyordum.
bethesda her zamanki gibi yeni oyunu geçte çıkarsa yaptığı oyunun yenisi gelene kadar sıkılmadan oynatıyor. 200 saat tek oyunculu bir oyunu oynamak için fazladır.
En uzun oynadığım oyundur başından 15 saat belkide daha fazla kalkmadığım olmuştu. toplamda 1000 saatten fazla oynamışımdır.
elder scrolls online'de sırf buraya gelmek için yırtındığım bölge. windhelm'deyim şimdi. 1000 yıl(umarım yanlış hatırlamıyorumdur) bayağı değiştirmiş lan etrafı. alan 30-33 levellik, 25 levelde daldım direkt görevlerini yapıyorum. sabredemiyor bu beden.

edit: entryi girdikten 2 dk sonra 26 oldum. bu bilgiler "eski" sayılır artık. skyrim belongs to nords!

edit 2: dark elf olduğumu unuttum bir an...

edit 3: avucumun içi gibi bildiğim yerlerde kayboluyorum lan. çok ayıp bethesda ya.
Nazarımda deus ex ile birlikte dünyanın en iyi oyunudur. Aylarca oynayın hala keşfetmediğiniz yerler ve görevlerle karşılaşma zevkini size tattırır. Özellikle bu oyunu oynarken sanki sizde skyrimde yaşıyor gibi hissediyorsanız oyundan gerçek anlamda keyif alıyorsunuzdur. Birde oyunla ilgili en çok hoşuma giden şeylerden biri kuş uçmaz kervan geçmez karla kaplı dağlarda gece vakti yürürken başkalarıyla karşılaşmanız ve yeni olaylara atılmanız. insan şehir veya köy gibi yerlerin dışında yabanellerde başka birileriyle karşılaşınca şaşırıyor.
hikayesi tamriel in kuzeyinde nordların diyarında geçen oyun. iklim ve coğrafya itibariyle genel bir kasvet, gerilim mevcut oyunda. nordlar gibi bilinmez ve soğuk. elbette oturup manzara seyredeyim dersen oblivion un çok gerisinde ama kışa doğru başla baharda bitirirsin zaten. atmosfer, frp ile büyümüş bünyeleri hemen saracaktır. special editionu çıksa da yine sıradan hayatımızdan uzaklaşıp bir parça huzur bulsak.
çokça mağaralara sahip şehit. girmeden duramıyorum mağaralara.
skyrim böyle işi dedirtir.
Kalelere ve şehirlere mağaralar ile giriş yapılabiliyor.
Oyunda ev satın aldım servetimin yaklaşık 4 de birini gömdüm süper bir köşk yaptım ama evin önünde gemi enkazı olan korkunç bir bataklık arkasındada hortlak kaynayan bir höyük var anlayacağınız manzara süper kiraya versem 100 lira vermezler gerçi alıcıda çıkmaz..
güzel memlekettir. havası suyu ayrı bir güzeldir. herkesin mutlaka uğramasını öneririm.
güncel Önemli Başlıklar