bugün

iskandinavya ülkeleri batmış. ama bizim haberimiz yok. allahtan... dün sayın cumhurbaşkanınımız sayın recep tayip erdoğan bilgilendir de konudan haberimiz oldu. sayın cb dedi ki: “Tutturmuşlar bir EYT, erken emeklilik… iskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı” bilgisizliğimden resmen utandım doğal olarak. sağolun sayın cumhurbaşkanım, iyi ki varsınız...
uzatmayayım... her şeyi bilen manyak google' a girip neresi la bu iskandinav ülkeleri? diyerek hummalı bir çalışmaya girdim.
ve allemi cihan ulu evlatlarına bu "eyt sisteminden batmış ülkeler"in son durumunu aktarıyorum. destuuur bre kafirler...:

"iskandinavya, Kuzey Avrupa'daki ülkelerin oluşturduğu bir coğrafya.
Danimarka, isveç ve Norveç iskandinav ülkeleridir. Bu ülkeler ile beraber Finlandiya, izlanda, Faroe Adaları, Aland Adaları ve Grönland Nordik ülkeleri oluştururlar. Ekonomik gösterge açısından dünyanın önde gelen ülkeleri arasında olan iskandinav ülkelerinde kişi başına düşen milli gelir ve sıralamaları şu şekilde:

Norveç 7.sırada: Kişi başına düşen milli gelir: 72,566 dolar
Danimarka 14.sırada: Kişi başına düşen milli geliri: 55,230 dolar
isveç 16.sırada: Kişi başına düşen milli gelir: 52,147 dolar
Türkiye ise 10,153 dolarla, kişi başına düşen milli gelir sıralamasında 76. sırada yer alıyor.

Birleşmiş Milletlerin yayımladığı Dünya Mutluluk Raporu,
dünyadaki en mutlu ülkelerin, en zengin ekonomiler değil güçlü sosyal devlet ve kurumsal desteği bulunan ülkeler olduğunu ortaya koydu.
Ülkelerin gelir, sağlıklı yaşam beklentisi, sosyal destek, özgürlük, güven ve cömertlik değişkenleri bakımından kıyaslandığı raporda,
birinciliği alan ülke Finlandiya oldu.
Finlandiya'yı ilk 10'da Danimarka, Norveç, izlanda, Hollanda, isviçre, isveç, Yeni Zelanda, Kanada ve Avusturya takip etti.
ilk 10'a 5 iskandinav ülkesi girerken, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasındaki ülkelerden 9'unun bu aralıkta yer almaması dikkati çekti."

böyle uzayıp gidiyor.
ulan google, batık ülkelerin reklamı mı yapılır? batmışlar işte. yok milli hasıla şu kadar, yok refah ülkeleri, yok sosyal devlet...
yalanınız batsın... gapçuklu gavurlar... birbirlerinin gıçını yıkıyorlar... yer mi yurdum insanı?... sizin bu palavraları...

not: bu iskandinav ülkelerine resmen imrendim la... biraz da biz mi " batsak"...
Derhal batmamız gerektiğini gösteren hadise.
Diyorum ya 1984’teki gibi abi her şey uydurma ve yalan. Adamlar ne söylerse ona inanıyorsun, inanmak zorundasn. Karşı olanların hepsi buharlaştı.
Yazıklar olsun onlara.
durumları iyi olsa devlet başkanları sarayda otururdu.

Bakıyorsun apartman dairesinde oturan bile var.
çünkü sadece bize batması.
iskandinav mülteciler gelecekmiş..

Öle diyorlar..
Onların emeklileri dünyayi gezerken bizimkiler mahalle kahvesinden bașka yere gidemiyorlar.
gizli batınca pek bilen olmuyor haliyle. ancak bazı ekonomistler biliyorlar !

ben de birtakım çığlıklar duydum ama ihtimal vermemiştim.
iskandinavdır o skandinav olsa duramazsınız. Ayrıca deniz seviyesi olarak batıyorlardır reisimiz onu kastetti.
Ben zaten büyük resmide göremiyorum.
Yani bildiğiniz malım.
O denli batıklar ki, son dakika haberi olarak, somonun bu yıl yeterince yağlanmadığı haberi yapılıyor.
Hatta zaman zaman, o kadar batıklar ki haber bültenlerine konu olmadığı için program sunulmuyor.
Hıı hımmm batıklar aga!
Hatta yaw hee heee!

Eyyy yumurtaya can veren!
iskandinav ülkelerine verdiğin batma şeysini bize de ver yareppiii!
Çoook amin!
Tam bir deli açıklaması. Adamların bütçesi artı veriyor, artıyı halka dağıtıyorlar her yıl.
çok gizli bilgi oldugundan bir tek dünya liderinin haberi var.
bir de iskandinavya emeklilik yaşını türkiyedekiyle kıyaslayan gafiller türemiş.
bütün iskandinav ülkelerinin nüfusunun toplamı 21 milyon. bizim nüfusumuzun dörtte biri.
dogal olarak issizlik gibi bir sorunları yok.
türkiye'de genc işsizlik oranı %27. hala oskondonovyoda omoklolok yoşo oltmos oko diye sayıkla dur.
iskandinavya'da iş fazlası var ve yaşlılar çalışmazsa çalışacak insan yok.
buradaysa genç issizlik almıs yürümüş millet kendi ailesini bile katledecek kadar sefil durumda.
iyide dünyada refah seviyesi en yüksek ülkeler

Norveç
Finlandiya
isveçdir kardeş..

herhalde bu ülkeler iskandinav değil kara kıta ülkesi..
Olur mu canım şakşak turizmin yolcuları biliyor.
Türkiye demeye çalıştı herhalde.
tırnak batması gibi zaar. kimse farkında değil !
Öyle batiga can kurban, iltica edeyim de orda batayim.
günü geldiğinde kaçınılmayacak olan gerçektir.