bugün

Akşam yatmadan yüzü yıkayıp limon sürüp yatmak ve sabah bol suyla yıkamaktır. 1 hafta sonra şahsıma teşekkür ettirecek yoldur.
Kükürtlü sabun yüzdeki fazla yağıda alıyor.
kafaya takmamak ve zamana bırakmak.
en kesin yol.
diş macunu sürün yatarken ergen kardeşlerim. kurutur.
22 yaşındayım ve lanet olsun amk haala çıkıyor piç gibi.
galiba tek çözüm hap.
edit: limon tavsiyesini deniyeceğim. buraya yazarım.
sivilce kremleri, ilaçları zaman kaybıdır arkadaşlar.

kesin çözümü (bkz: roaccutane) dir.
Nerisona der tek gecerim sadece sivilce üzerine sürüldüğünde sivilceyi kurutur mesela imex diye de krem var oda kurutuyo ama yüzünüz hep deri döküyo leşş o yüzden Nerisona adamdır.
Sulandırılmış kezzapla pansuman yapmak.
temizliğe önem verildiği halde geçmiyorsa hormonlara baktırmak faydalı olacaktır. kesin çözüm sivilcelerin sebebini öğrenmektir.
görsel
Beslenme önemli bir faktör. Dikkat etmek gerekir.
Net çözüm

(bkz: imex)
Diş macunu sürüp uyumaktır. Ertesi sabah cillop.
doktora gittim, birçok şeyi de denedim ama bir fayda göremedim. ardından kendi çapımda bir şeyler araştırdım umutsuzca. saç dökülmesine çare bulamadığım gibi sivilceye de çare bulamam dedim ama buldum.

not: ben sadece kendimde işe yaradığı için paylaşıyorum. sorumluluk size ait.

el yapımı bir ardıç katranı sabunu aldım ve bunu günde 3 kere kullandım, haftada ya da 2 haftada bir kil maskesi uyguladım. samimiyetle söylüyorum benim gibi yağlı bir cilde sahip birinde bile işe yaradı.

ama bu çözümün birkaç dezavantajı da var tabi. örneğin ardıç katranı sabunu cildi çok kurutuyor. zaten günde 3 kere kullanmak cildimi çok yordu ama işe yaradı. cildi kuruttuğu için birazcık kabuklanma da yaptı. ama sonuç olarak sivilceleri halletti bu sabun.

edit: meğer kabuklanmalar egzamaymış. yağlı egzamayı azalttım şimdi de cildim kurudu farklı bir egzama başladı. lanet olsun bu işe.
meni sürmek.

içinde bulunan yüksek protein oranı cildi onarıp enfenksyonel alanı iyileştirmektedir.
Sivilceli bölgeyi ılık suyla yıkayıp, şap taşı sürün. Gerçekten çok etkili.

Şap aynı tuz gibi olduğundan sivilceli bölgeyi yakıp, kurutuyor. Ciddi anlamda çoğu kremden daha etkili.
cildiniz yağlıysa eğer sebamed sabunu öneririm. ama üçtür eczanelerde bulamıyorum. inşallah kalkmamıştır.
ergenliğin bitmesini beklemektir. bir de konazol şampuan da işe yarayabilir.
arada tek tük çıkan sivilcelerse çay ağacı ya da bebek pudrası deneyebilirsiniz.